Nájdeš nás aj na:

Letenky

Tanzánia, India a Thajsko spolu za 299 eur!

Máme pre vás ďalšiu pelipecku, no tentokrát veľmi výnimočnú! Namiešali sme super kombináciu leteniek od Emirates a Ethiopian Airlines – sledujte pozorne: Miláno – Addis Abeba – Dar Es Salaam – Dubaj – Bombaj – Bangkok – Addis Abeba – Miláno spolu za cenu 299 eur! Zatočila sa vám z toho hlava? Vôbec nemusí, môže to byť pokojne najväčšie dobrodružstvo vášho života.

Reklama

Tanzánia, India a Thajsko jednou cestou za 299 eur

Chcem ísť do Afriky a Ázie

Tanzánia, India a Thajsko jednou cestou za 329 eur

Chcem ísť do Afriky a Ázie

Poďme si to pekne zrekapitulovať. Svoju cestu začnete v Miláne (na konci článku nájdete tip na lacnú letenku do Milána). Čaká vás let do etiópskeho Addis Abeba, kde sa zdržíte pár hodín a potom zamierite do Dar Es Salaam – teda do Tanzánie! Tu strávite týždeň resp. 7 dní a následne cestujete na 2 dni do Dubaja a cestu skončíte v indickom Bombaji! Vaša spiatočná cesta bude závisieť od toho, aký termín si zvolíte – no budete sa musieť z Bombaja dopraviť do Bangkoku (túto letenku si môžete zaobstarať napríklad cez AirAsia), pretože odtiaľ poletíte naspäť do Milána.

shutterstock_414548869

Dar Es Sallam (Tanzánia)

Tanzánia je krajina nádherných prírodných scenérií a nenahraditeľnej fauny a flóry, ale v prvom rade je to skutočná Afrika! Vy sa v najväčšom meste Tanzánie, Dar Es Sallam, zdržíte týždeň, takže si stihnete naplánovať prehliadku mesta, okúpať sa na Zanzibare, vyliezť na najvyššiu horu Afriky – Kilimandžáro, či previezť sa cez národný park Serengeti.

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Dubaj (Emiráty)

Objavte mesto luxusu, prekrásnych pláží s bielym pieskom a priezračným morom, najpompéznejších hotelov alebo lyžiarskej zjazdovky v strede púšte. Dubaj proste treba vidieť. Emiráty vytvorili z tohto miesta jednu z najlepších destinácií sveta. Kým pred tridsiatimi rokmi v púšti bolo len pár menších miest a budovy, ktoré len zriedka mali viac ako dve poschodia, dnes tu nájdete každý piaty mrakodrap sveta.

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Bombaj (India)

Jeden z najľudnatejších štátov sveta a zároveň jedno z najväčších miest na svete. Vitajte v pestrofarebnom Bombaji, v meste obrovských kontrastov. Na jednej strane tu nájdete luxusné štvrte najbohatších Indov a na strane druhej obrovské množstvo slumov, presne ako v bolywoodskom filme Milionár z chatrče. Hneď potom ako dostanete kultúrny šok, navštívite Gate of India, chrám Mahálakšmi, pláž Chowpatty, tie najextrémnejšie cestovné zápchy na svete, kde aj jeden kilometer bude trvať večnosť a ochutnáte tie najštipľavejšie jedlá. Toto miesto skrátka budete opúšťať plný emócií a zážitkov.

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Bangkok (Thajsko)

Kto by ešte dnes nepoznal Bangkok, však? Rieka Chao Phraya ho delí na dve časti: na jednej strane vysoké mrakodrapy, na strane druhej chudobné slumy. Bangkok, to sú aj staré chrámy a ultra moderné obchodné centrá a sedem miliónov obyvateľov. Pre Európana toto miesto môže pôsobiť chaoticky a špinavo, no rýchlo si naň zvyknete a napokon zistíte, že všetko tu je v dokonalej harmónii. Už roky patrí medzi najobľúbenejšie diaľkové destinácie Slovákov – šikovní turista je na tomto mieste schopní fungovať za málo peňazí a zažiť skutočne veľa. Odmenou mu bude výborné pouličné jedlo, skvelý výhľad z rikše či sedačky mototaxi a obrovské množstvo pamiatok. Ak sa vám Bangkok páčiť nebude, skočte si na nejaký thajský ostrov a Thajsko vám ukáže svoju najkrajšiu tvár.

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

Tanzánia, India a Thajsko

A tu je tip na lacnú letenku do Milána. Napríklad v termíne 12. – 29. október vychádza cena spiatočnej letenky 47,98 EUR!

Tanzánia, India a Thajsko

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Oslava 40-ky vo veľkom štýle. Kim Kardashian si prenajala megaluxusný Boeing 777 a odletela na Tahiti! https://t.co/1P7rfuE5K8 #novinky15 minút dozadu
Polárne medvede sa chystajú na každoročnú migráciu. Môžeš ich sledovať naživo https://t.co/p6MS6EybAt #novinky37 minút dozadu
Exotika bez testu a karantény. 8 krajín, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky46 minút dozadu
Redukcie letov na letisku Bratislava pokračujú. Nebude Londýn-Luton, ani Manchester https://t.co/P8lEOKqM6f #novinky1 hodinu dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky1 hodinu dozadu
Celoplošné testovanie na Slovensku: voľný pohyb po krajine umožní antigénový alebo PCR test (podmienky) https://t.co/zxms9JzpbO #novinky1 hodinu dozadu
Vedci chcú pomenovať polárnu žiaru. Zapojiť sa môže aj verejnosť https://t.co/XyuTKRmLb1 #novinky2 hodiny dozadu
Dubajský mrakodrap Burj Khalifa včera svietil v československých farbách https://t.co/ybmMJyAUDQ #novinky2 hodiny dozadu
Najrušnejšie letisko v Európe je tento rok Charles de Gaulle v Paríži https://t.co/geBue5RjC7 #novinky20 hodiny dozadu
Havaj by sa mal onedlho otvoriť turistom z Japonska https://t.co/gxKUEXthCV #novinky22 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore