Nájdeš nás aj na:

Destinácie

5 netypických destinácií na svadobnú cestu podľa Lonely Planet

5 netypických destinácií na svadobnú cestu podľa Lonely Planet

Neobjavené miesta či destinácie, ktoré mnoho turistov nenavštevuje. Lonely Planet prinieslo zoznam 5 netypických destinácií, kam sa oplatí ísť na medové týždne užiť si oddych ale aj dobrodružstvo!

Reklama

Súostrovie Raja Ampat

Toto vzdialené súostrovie sa nachádza v Západnej Papue v Indonézii. Svojou krásou ľahko konkuruje Maldivám, tu ale stretnete rozhodne menej turistov. Loďkami môžete prejsť viaceré okolité ostrovy a počas plavby preskúmať nedotknuté koralové útesy.

Taiwan

Taiwan je ako destinácia na medové týždne často prehliadaný. Je to ale veľká škoda! Tento východoázijský ostrovný štát ponúka tropické lesy, skvelé turistické chodníky, vychýrené nočné trhy aj rušné chrámy.

Balkán

V zozname ešte poriadne neobjavených krajín sú aj krajiny Balkánu. Svoju svadobnú cestu môžete začať relaxom pri zátoke v Kotore v Čiernej hore, pokračovať turistikou v Albánsku, zastaviť sa v Kosove pozrieť krásne kláštory a nakoniec to zakončiť dobrými vínami a západmi slnka pri jazere Ohrid v Macedónsku.

Jordánsko

Pre romantikov s láskou k prírode je Jordánsko ako stvorené. Zúčastnite sa vigílie pri svetoznámej Petre, doprajte si spa pri západe slnka v Mŕtvom mori alebo v sebe objavte dobrodruha a skúste spánok priamo pod hviezdami na púšti Wadi Rum.

Panama

Najrozmanitejšia krajina strednej Ameriky tiež má čo ponúknuť. Objavte rušné hlavné mesto Panama City, tropickú prírodu či kávové plantáže a na záver si doprajte oddych na pieskových plážach súostrovia San Blas. Ideálna svadobná cesta mimo davov!

SVADOBNÁ CESTA SNOV OD PELIKÁNA [otw_shortcode_button href=“https://cestovanie.pelikan.sk/svadobne-cesty?gclid=EAIaIQobChMIypPA9fje4QIVQqgYCh3rdAWgEAAYASAAEgJpl_D_BwE“ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]POZRIEŤ VŠETKY SVADOBNÉ CESTY[/otw_shortcode_button]


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    4.8/5 - (5 votes)
Komentáre

Rada cestuje a potom všetkým neprimerane dlho a stále dokola rozpráva zážitky z ciest. A ešte ľúbi životné príbehy. Taká je naša Lucka, ktorá precestovala skoro celú Južnú Ameriku a po rokoch sa vrátila späť na Slovensko.

Hore