Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Toronto je veľmi cool mesto

Najpestrejšie veľkomesto Kanady je sviežou zmenou popri stereotype amerických veľkomiest. Toronto si so svojou etnickou rozmanitosťou a umeleckou orientáciou získa aj toho najnáročnejšieho cestovateľa a ponúka jedinečnú atmosféru so závanom Európy.

Reklama

toronto1

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je len ďalším, mrakodrapmi preplneným veľkomestom severoamerického kontinentu a od južných kolegov ho odlišujú iba hranice a prihojné používanie francúzskeho jazyka. Objavovať Toronto je ako otvárať darčekové škatuľky po sebe a pátrať po poklade ukrytom v tej najmenšej z nich. Je len na nás, či sa k nemu dopátrame alebo nie. Toronto je výborné mesto. Veď sa pozrite!

toronto3

Značný európsky vplyv sa mieša s najrôznejšími kultúrami planéty a dotvára tak atmosféru veľkomesta. Toronto ponúka nezabudnuteľný obraz multikulturalizmu  jedinečného azda na celom kontinente. V uliciach sa prechádza celý svet a vo vzduchu je počuť zmes  tých najrôznejších jazykov.

toronto5

Nachádza sa tu viac ako päť tisíc reštaurácií, a keďže sa Kanada nepreslávila práve svojou gastronómiou, najzaujímavejším kultúrno-kulinárnym zážitkom môže byť návšteva reštaurácie v jednej z etnických enkláv mesta. Grécka štvrť v srdci Toronta je jednou z najzvláštnejších častí, kde ulice lemujú taverny a kaviarne so závanom Stredomoria.

toronto6

Po historických bulvároch premávajú električky a nad chodníkmi visia storočné káble elektrického vedenia. O ulicu ďalej sa však týčia mrakodrapy obchodných spoločností a vytvárajú nezvyčajný kontrast medzi staviteľstvami rôznych období, ktoré spolu vytvárajú špecifický charakter mesta.

toronto7

Napriek staromódnemu výzoru nájdeme v týchto budovách tie najštýlovejšie ateliéry, obchody a galérie, v ktorých sa prezentujú lokálni umelci a študenti univerzít so zameraním na dizajn, módu alebo architektúru. Najsilnejšou stránkou mesta je práve umenie, ktoré na nás číha na každom kroku. S prejavmi mladých talentov sa stretneme na stenách budov v podobe „street-artov“, ale aj v miniatúrnych galériách ukrytých po celom starom meste. Tu sa im do cesty slobodného prejavu nestavia nič, iba hranica vlastnej predstavivosti.

toronto9

Obyvatelia Toronta kladú veľký dôraz na to, čo si na seba dajú. Zle oblečených ľudí len ťažko nájdete, a keď, tak sú to turisti alebo prisťahovalci. Móda je tu dôležitá až natoľko, že jej venovali časť starého mesta, no nákupné centrá tu hľadáte márne, všetko zaváňa „hipsterstvom“ a „undergroundom“.

toronto10

LETENKY DO TORONTA S NAJLEPŠOU AEROLINKOU EURÓPY LEN ZA 449€ NÁJDETE TU

Páčil sa Ti článok? Sleduj Pelipecky na facebooku

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky23 hodín dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky1 deň dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy1 deň dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky1 deň dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy1 deň dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy1 deň dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky1 deň dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky1 deň dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore