Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Toronto je veľmi cool mesto

Najpestrejšie veľkomesto Kanady je sviežou zmenou popri stereotype amerických veľkomiest. Toronto si so svojou etnickou rozmanitosťou a umeleckou orientáciou získa aj toho najnáročnejšieho cestovateľa a ponúka jedinečnú atmosféru so závanom Európy.

Reklama

toronto1

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je len ďalším, mrakodrapmi preplneným veľkomestom severoamerického kontinentu a od južných kolegov ho odlišujú iba hranice a prihojné používanie francúzskeho jazyka. Objavovať Toronto je ako otvárať darčekové škatuľky po sebe a pátrať po poklade ukrytom v tej najmenšej z nich. Je len na nás, či sa k nemu dopátrame alebo nie. Toronto je výborné mesto. Veď sa pozrite!

toronto3

Značný európsky vplyv sa mieša s najrôznejšími kultúrami planéty a dotvára tak atmosféru veľkomesta. Toronto ponúka nezabudnuteľný obraz multikulturalizmu  jedinečného azda na celom kontinente. V uliciach sa prechádza celý svet a vo vzduchu je počuť zmes  tých najrôznejších jazykov.

toronto5

Nachádza sa tu viac ako päť tisíc reštaurácií, a keďže sa Kanada nepreslávila práve svojou gastronómiou, najzaujímavejším kultúrno-kulinárnym zážitkom môže byť návšteva reštaurácie v jednej z etnických enkláv mesta. Grécka štvrť v srdci Toronta je jednou z najzvláštnejších častí, kde ulice lemujú taverny a kaviarne so závanom Stredomoria.

toronto6

Po historických bulvároch premávajú električky a nad chodníkmi visia storočné káble elektrického vedenia. O ulicu ďalej sa však týčia mrakodrapy obchodných spoločností a vytvárajú nezvyčajný kontrast medzi staviteľstvami rôznych období, ktoré spolu vytvárajú špecifický charakter mesta.

toronto7

Napriek staromódnemu výzoru nájdeme v týchto budovách tie najštýlovejšie ateliéry, obchody a galérie, v ktorých sa prezentujú lokálni umelci a študenti univerzít so zameraním na dizajn, módu alebo architektúru. Najsilnejšou stránkou mesta je práve umenie, ktoré na nás číha na každom kroku. S prejavmi mladých talentov sa stretneme na stenách budov v podobe „street-artov“, ale aj v miniatúrnych galériách ukrytých po celom starom meste. Tu sa im do cesty slobodného prejavu nestavia nič, iba hranica vlastnej predstavivosti.

toronto9

Obyvatelia Toronta kladú veľký dôraz na to, čo si na seba dajú. Zle oblečených ľudí len ťažko nájdete, a keď, tak sú to turisti alebo prisťahovalci. Móda je tu dôležitá až natoľko, že jej venovali časť starého mesta, no nákupné centrá tu hľadáte márne, všetko zaváňa „hipsterstvom“ a „undergroundom“.

toronto10

LETENKY DO TORONTA S NAJLEPŠOU AEROLINKOU EURÓPY LEN ZA 449€ NÁJDETE TU

Páčil sa Ti článok? Sleduj Pelipecky na facebooku

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Tallinn od A po Z: Sprievodca top miestami a užitočnými tipmi https://t.co/cbDMtdoU9R20 hodín dozadu
Holiday Village Tatralandia: Zvonku dedinka, zvnútra kráľovstvo https://t.co/rPxrM1MN3r #cestopisy21 hodín dozadu
Kanada zakázala vstup zahraničným turistom najmenej do augusta https://t.co/63F80Hl0r121 hodín dozadu
Pred odletom na Sardíniu je potrebné sa registrovať online https://t.co/kORD7qUXjW #novinky22 hodín dozadu
Pred cestou do Španielska nezabudnite vyplniť vstupný formulár https://t.co/nGc7ecF6GQ #novinky22 hodín dozadu
Bulharsko má nové pravidlá. Po príchode vám môžu spraviť test, ktorý zaplatíte https://t.co/M8QSjUUop2 #letenky22 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Trogir vlakom na 5 nocí v 4* apartmáne za 289€ https://t.co/o1RbXWqDTE #dovolenky22 hodín dozadu
Uviaznutí na letisku v Hong Kongu: Pasažieri nemohli vstúpiť do cieľovej destinácie https://t.co/V8mkZXBAaY #novinky2 dni dozadu
Ibiza tento rok nebude o šialených párty, ale prírode a iných kvalitách https://t.co/MYr7xqfjIq2 dni dozadu
5 dôvodov, prečo v júli letieť na dovolenku s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore