Nájdeš nás aj na:

Novinky

Cestujúci sa kvôli stratenej batožine ocitli na luxusnej plavbe v teplákoch

Letecká spoločnosť Air Canada zapríčinila niekoľko nepríjemností súvisiacich s prenosom batožiny cestujúcim, ktorí smerovali na plavbu okolo Škandinávie.

Reklama

Určite každý už počul o niekom, komu sa stala nejaká nepríjemnosť s batožinou na letisku. Do podobných nepríjemností sa nedávno dostala aj 66-ročná Rosmarie Buxbaum spolu so svojim manželom. Pár letel z Toronta do Londýna, kde nastúpili na plavbu okolo Škandinávie trvajúcu 15 dní, ktorá mala byť oslavou ich výročia svadby, no ich batožina zostala na letisku Pearson International v Toronte.

Lietadlo Air Canada
Zdroj: Shutterstock, Angel DiBilio

Letecká spoločnosť Air Canada sa okamžite ujala riešenia problému a prisľúbila, že im batožinu dodá na loď, no namiesto toho sa batožina ocitla v dome manželov v Ottawe. Rosmarie neskrývala sklamanie. „Po celú plavbu som musela nosiť tepláky. Bola to strašná hanba,“ povedala. Manželia boli nútení zrušiť rezerváciu na večeru a tanečné vystúpenie.

Stratena batožina
Zdroj: Shutterstock

Napriek bizarnosti celej situácie sa nejedná o zriedkavý prípad, hlásenia o stratených batožinách sa ozývajú z letísk po celom svete. Príčinou tohto chaosu je nedostatok personálu na letiskách, ktoré sa ešte spamätávajú z pandemickej situácie. Toronto hlási obrovský problém so systémom batožín, viacerí cestujúci dokonca tvrdia, že na svoju batožinu čakali vyše mesiaca.

Zdroj: Yahoo


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore