Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Tieto miesta sa skutočne nachádzajú na Slovensku. Neveríš?

Tieto miesta sa skutočne nachádzajú na Slovensku. Neveríš?

Cestovanie po Európe je dostupnejšie, než kedykoľvek predtým. Netreba však zabúdať, že aj na našom rodnom Slovensku sa nachádza mnoho miest a krás, ktoré si zaslúžia náš obdiv. Pri niektorých by ti možno ani len nenapadlo, že sa nachádzajú práve na Slovensku. V článku ti ukážeme 9 miest, ktoré pripomínajú miesta z rôznych kútov Európy.

Reklama

Beňatinské jazero

Beňatinské jazero vďačí za svoju slávu tyrkysovej farbe, mnoho ľudí jazero prirovnáva k Plitvickým jazerám. Nachádza sa v okrese Sobrance, ale vyslúžilo si prezývku malé Chorvátsko. Voda je síce studená, ale za to priezračne čistá. Kúpanie v jazere je možné na vlastné riziko.

Slovenská Sahara

Ak sa túžiš prejsť po piesočnatých dunách, nemusíš chodiť ďaleko. Jedna sa nachádza aj na Záhorí. Táto púšť je vo vojenskom obvode Záhorie, aj táto skutočnosť prispela k tomu, že územie ostalo nepoškrvenené ťažbou dreva, či pestovaním, nakoľko sa tu pravidelne konajú vojenské výcviky. Na území sa vyskytuje mnoho vzácnych chrobákov, motýľov alebo napríklad naša najväčšia jašterica – jašterica zelená, ktorá má tiež exotický vzhľad.
Verejnosť môže našu púšť navštíviť počas víkendov, s výnimkou tých, kedy prebieha vojenské cvičenie. Informácie sa nachádzajú na stránke ministerstva obrany.

Telgártska sľučka

Ak ti tieto mosty pripomínajú tie z filmu Harry Potter, tak nie si jediný(á). Môžeme byť pyšní, že máme na Slovenskú takúto krásnu pamiatku v podobne dvoch mostov: Chmarošský a Telgártsky viadukt. Oba mosty patria medzi tie najkrajšie, ktoré na Slovenskú máme.

Nádvorie Európy

Počul si už o tomto Európskom architektonickom unikáte? Tento stavebný komplex bol vybudovaný v období, keď Slovensko vstupovalo do Európskej únie. Ide o malé námestie, ktoré v sebe skrýva mnoho krás. Stoja tu budovy, ktoré reprezentujú architektúru viac ako 40 krajín. Nájdeš tu tak budovy z Talianska, Islandu, Írska, či Transylvánie.

View this post on Instagram

#summer #vacation #travel

A post shared by Kamila Zitka Kabátová (@zitka.k) on

Teplička

Pre milovníkov kultu Pána prsteňov máme skvelú správu. Vedel si o tom, že aj na Slovensku máme Hobitov? Toto kúzelné miesto nájdeš v obci Liptovská Teplička. Ukrývajú sa tu zemiakové pivnice, ktoré vyzerajú ako kulisy z filmu.

Socha Krista

Táto socha je zatiaľ treťou kópiou slávnej sochy Krista, ktorá sa nachádza v Rio de Janeiro. Tú slovenskú nájdeš v obci Klin, na kopci Grapa. Je to naša najvyššia socha Krista na Slovensku. Ruky smerujú práve na Oravu, ktorú majú chrániť. Z kopca Grapa sa ti naskytne v prípade dobrého počasia výhľad dokonca aj na vzdialené Poľsko.

Hammam kúpele

Tradičné turecké kúpele vieš na vlastnej koži zažiť aj na Slovensku, známy hammam máme v Trenčianskych Tepliciach. Kúpele vyzerajú na nerozoznanie od tých originálnych.

Slovenské pamukkale

Mnoho obyvateľov Slovenska ani len netuší, že máme vlastné travertínové terasy a kaskády s minerálnymi prameňmi. Tie naše sú síce o niečo menšie, ako tie v Turecku, ale rovnako očarujúce. Nesú názov Santovka, rovnako ako aj obec, v ktorej sa nachádzajú. Aj tu má voda veľmi priaznivé účinky. V Santovka Wellness sa nachádza taktiež rodinný či plavecký bazén a mnoho miesta na relax.

Ľadovec, alebo vodopád?

Na Spiši nájdeš unikát na ktorý môžeme byť právom hrdí. Ide o jeden z najkrajších ľadopádov na Slovensku. Ľadopád Šikľavá skala je vodopád, ktorý sa počas zimných mesiacov zmení na ľadovec. Je plný ľadových stien a cencúľov, ak sa teda budeš nachádzať v zime na Spiši, nenechaj si ujsť túto nádheru.

TOP pobyty na Slovensku

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Aeroflot sa už vracia aj do Prahy. Linka do Moskvy bude spustená 1. októbra https://t.co/f0OPAGzo80 #novinky3 dni dozadu
Záruka návratu, meniteľné letenky i Wi-Fi zdarma. 10 dôvodov, prečo odporúčame lietať s Austrian Airlines https://t.co/YO3iJhnJGM #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: 3 noci na Mykonose v 3*hoteli s raňajkami za 189€ https://t.co/3hyWx6EkCd #dovolenky3 dni dozadu
Najkvalitnejšie nebo na svete? Jedno z nich má talianske mesto Lignan https://t.co/I6cqrdp55b #cestopisy3 dni dozadu
Bude test na COVID-19 bežnou súčasťou check-inu? Aerolinky sa už na to pripravujú https://t.co/jAa4f25PQg #novinky3 dni dozadu
Nízke Tatry – Chopok – gurmánsko-turistický trip https://t.co/0IOROOWOrF #cestopisy3 dni dozadu
10 najkratších európskych letov za rok 2019 https://t.co/YjA9ohhV7O #cestopisy3 dni dozadu
Zelené krajiny cestovateľského semafora: všetko čo treba vedieť o vstupe a tranzite https://t.co/SGJb5njzCa #letenky3 dni dozadu
Južná Afrika má nové aerolinky. Pomenovať ich má verejnosť https://t.co/MjvngLt38L #novinky3 dni dozadu
Sydney chce využiť pandémiu a zmeniť sa na 24-hodinové mesto https://t.co/mbB3srNUAI #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore