Nájdeš nás aj na:

Novinky

Sedadlá na státie v lietadle – šialenosť alebo budúcnosť leteckej dopravy?

Zvykneš sa sťažovať na to, že máš málo miesta na nohy v lietadle? Nebodaj patríš do skupiny nepochopených s tendenciou mať stŕpnuté zadné polky? Niekedy si po ceste lietadlom hovoríš, že radšej by si celý čas stál v uličke než mal na kolenách sklopené sedadlo cestujúceho pred tebou? Takéto sťažnosti počujeme celkom často, preto sme sa rozhodli vrátiť sa k jednej zaujímavej správe z roku 2018 z oblasti interiérov lietadiel, možno zmeníš svoj názor (nám sa presne toto stalo, ale nič v zlom). Ide o sedadlá na státie v lietadle.

Reklama

 

Talianska spoločnosť Aviointeriors vypočula všetky prosby dlhonohých cestovateľov, a minulý rok prišla so „sedadlami“ na státie. Teda, povieme ti pravdu, skutočná motivácia dizajnérov bola zvýšiť hustotu sedadiel vo vnútri lietadla – vraj až o 20%. Ide o typ lietadla Skyrider 2.0, a je zdokonalenou verziou modelu, ktorý z ich dielne vyšiel ešte v roku 2010. Cestujúci by mali nohy na podlahe počas celého letu a síce by stáli, ich stabilitu a pocit komfortu by zabezpečilo bidlo medzi ich nohami. Zatiaľ žiadna letecká spoločnosť neoznámila, že má v pláne využila túto novinku.

 


Zdroj ilustračnej fotky (na ľavej strane): oficiálna Facebook stránka spoločnosti Aviointeriors


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre