Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Saudská Arábia tento rok zakáže cestovanie na púť do Mekky zo zahraničia. Pre domácich uvoľnila opatrenia

Saudská Arábia tento rok zakáže cestovanie na púť do Mekky zo zahraničia. Pre domácich uvoľnila opatrenia

V Saudskej Arábii sa rozhodla zaviesť rôzne reštriktívne opatrenia súvisiace s globálnou pandémiou. Tento rok napríklad kvôli koronavírusu zakáže cestovanie na púť do Mekky zo zahraničia.

Reklama

Púť to Mekky umožní len obmedzenému počtu občanov a stálym obyvateľom Saudskej Arábie. Aktuálne krajina vyhlásila, že moslimovia môžu podniknúť menšie púte. V prvej fáze bude povolené navštíviť Veľkú mešitu v Mekke 6 tisíc veriacim, neskôr sa počet rozšíri na 15 tisíc, ktorí môžu absolvovať celú púť.

Návštevníci sa musia pred vstupom do mešity zaregistrovať a rezervovať si určitý šas a dátum cez online systém, ktorý sa otvorí 27. septembra. Autority sa tak chcú vyhnúť veľkým davom a zabezpečiť sociálny dištanc.

Zahraniční cestujúci majú stále zákaz vstupu do Saudskej Arábie. Koronavírus tak pokazil plány krajiny a zrejme stopne všetky príjmy z cestovného ruchu. Saudská Arábia sa od minulého roka postupne otvárala turistom z celého sveta.

Zdroj: Guardian

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx1 deň dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky1 deň dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky1 deň dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky1 deň dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky1 deň dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore