Nájdeš nás aj na:

Novinky

Saudská Arábia turistickou destináciou? Kráľovstvo začne vydávať víza

Saudská Arábia turistickou destináciou? Kráľovstvo začne vydávať víza

Saudská Arábia chce otvoriť svoje dvere zahraničným turistom po prvýkrát. Tento krok je výsledkom tlaku na zníženie hospodárskej závislosti na rope. Kráľovstvo chce sprístupniť víza pre 49 krajín vrátane Slovenska, Česka, Poľska či Rakúska. Podľa informácií od agentúry Bloomberg budú môcť občania týchto krajín požiadať o víza od soboty 28. septembra 2019. Poplatok za víza je približne 107 eur (440 saudskoarabských rialov).

Reklama

Letenky do Saudskej Arábie už možno rezervovať za akciové ceny od 369 eur.

Viedeň 1 prestup Jeddah 1 prestup Viedeň
Atény Atény
od 369 Rezervuj

Najnedostupnejšia krajina mení svoje zásady. Iba pre cudzincov

Minister turizmu Ahmad al-Khateeb si myslí, že turisti budú Saudskou Arábiou prekvapení: „…máme päť pamiatok na UNESCO zozname, živú miestnu kultúru a dychberúcu prírodnú krásu.“

Cudzinky nebudú musieť mať oblečený celotelový plášť abája, ktorý musia povinne nosiť saudské ženy na verejnosti. Mali by však byť decentne oblečené. Ženy bez sprievodu nebudú v krajine nijako obmedzené.

Mecca aj alkohol budú naďalej zakázané

„Máme svoju kultúru. Veríme, že naši priatelia a hostia ju budú rešpektovať, no skutočne je skromná a to bude očividné,“ povedal minister. Mestá Mecca a Medina ostanú aj naďalej pre nemoslimských návštevníkov nedostupné. Nič sa nezmení ani na alkoholovej reštrikcii.

Princove reformy

Minister al-Khateeb si nemyslí, že nedávny útok na saudskoarabský ropný priemysel odradí turistov od návštevy krajiny. Podľa jeho slov je Saudská Arábia veľmi bezpečná.

Plány otvoriť krajinu globálne sú súčasťou programu ekonomickej reformy princa Muhammada bin Salmána. Podľa toho by mali domáce i zahraničné návštevy kráľovstva vzrásť na 100 miliónov ročne do roku 2030. Turizmus by tak mal tvoriť namiesto 3 percent až 10 percent hrubého domáceho produktu.

Luxusné rezorty pre turistov

V roku 2017 Saudská Arábia oznámila obrovský rozvoj cestovného ruchu, v rámci ktorého by malo byť 50 ostrovov a ďalších miest v Červenom mori premenených na luxusné rezorty.

zdroj informácií: saudiarabiavisa.com, bbc.com

Mohlo by ťa zaujímať:

7 najposvätnejších miest na svete – ich krása ti vyrazí dych!
PeliCast: Prečo je Egypt stále obľúbený? (3. časť)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Qantas chystá let za polárnou žiarou na južnej pologuli. Zazrieť ju nie je vôbec ľahké https://t.co/aLSF3e3gkY #novinky8 hodiny dozadu
PECKA DŇA: Víkend vo Varšave s letenkami a 3* hotelom za 99€! https://t.co/ITOLhxEaFM #dovolenky11 hodiny dozadu
Wellness pre dvoch: najlepšie pobyty na jeseň a zimu už od 39€ https://t.co/bl2IRA2jMW #dovolenky13 hodiny dozadu
7 miest, kde si užijete letnú dovolenku aj na jeseň https://t.co/iCpiNQGLjQ #cestopisy13 hodiny dozadu
Hurá do Kanady: Lacné letenky do TOP destinácií na rok 2021 https://t.co/loScKX3dpD #cestopisy13 hodiny dozadu
Madagaskar sa turistom od zajtra čiastočne otvorí https://t.co/vVTbo2AOWL13 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky13 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky13 hodiny dozadu
Singapore Airlines urobia z Airbusu A380 reštauráciu. Otvorená bude len 2 dni https://t.co/qldAgPSkPd #novinky13 hodiny dozadu
Ako lietajú hlavy štátov. 8 zaujímavých prezidentských lietadiel https://t.co/a7GoIvxHpU #tipy14 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore