Nájdeš nás aj na:
sam doma chicago

Novinky

Ako oživiť legendu na Vianoce? Ubytuj sa v dome McCallisterovcov z filmu Sám doma

Ako oživiť legendu na Vianoce? Ubytuj sa v dome McCallisterovcov z filmu Sám doma

Túto vianočnú sezónu sa fanúšikovia príbehu Sám doma môžu dostať celkom k blízko k svojmu snu. Prenocovať totiž budú môcť v originálnom dome, ktorý všetci poznáme z filmu. McCallisterovci sú, ako inak, na svojom tradičnom každoročnom vianočnom výlete, takže štyria záujemcovia sa zatiaľ môžu uvelebiť v legendárnom dome z vianočnej klasiky Home Alone. Dom bude sprístupnený na prenocovanie len počas jednej noci.

Reklama

Na dovolenku tentokrát odcestovali všetci okrem tarantuly a Kevinovho staršieho brata Buzza McCallistera, teda herca Devina Ratraya, ktorý osobne hostí privíta. „Hoci sa na mňa nepomínate zrejme ako na najústretovejšieho, už som vyrástol a rád sa s vami podelím o môj dom, dokonca aj pizzu… Snažte sa tentokrát nestratiť moju tarantulu Axla,“ povedal Buzz v tlačovej správe. Rezidencia z kultového filmu 90. rokov privíta maximálne štyroch hostí na jednu noc – 12. decembra. Cena za ubytovanie bude len 25 dolárov.

Čo na hostí počas pobytu u McCallisterovcov čaká?

 • Sviatočná výzdoba so svetielkami a dokonalým stromčekom
 • Pasce, ktoré môžu nastražiť pre zločincov
 • Voda po holení, po ktorej si môžu zakričať do zrkadla
 • Všetky obľúbené pochutiny z 90. rokov vrátane najlepšej pizze v Chicagu a mac&cheese z mikrovlnky
 • Stretnutie so skutočnou tarantulou
 • Premietanie najnovšieho filmu z rady Home Alone – Home Sweet Home Alone
 • LEGO stavebnicu Home Alone, ktorú si môžu zobrať domov

Airbnb pri príležitosti prvej návštevy s prenocovaním v dome McCallisterovcov venuje finančný dar miestnej detskej nemocnici la Rabida.

Od zamestnancov aj návštevníkov sa očakáva dodržiavanie opatrení v súľade so zavedenými pravidlami v štáte ako aj tých, ktoré si stanovilo Airbnb. Zahŕňajú nosenie rúška, social distancing a zo strany spoločnosťi 5-stupňový čistiaci program. Dom je možné si rezerovať od 7. decembra na stránke Airbnb.

Spoločnosť monitoruje aktuálnu situáciu spojenú s koronavírusom v Chicagu a v prípade, že by si hostia nemohli uplatniť svoje rezervácie, Airbnb im poskytne kredit v hodnote 1000 dolárov.

Zdroj foto: Airbnb

Akciové letenky do Ameriky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore