Nájdeš nás aj na:

Letenky

Rýchle lety na Aljašku z Dublina za perfektných 559 EUR!

Dobrodruhovia, na túto letenku ste čakali! Objavila sa Aljaška z Dublina za parádnych 559 EUR. Ak vám to príde veľa peňazí, tak vedzte, že do tejto destinácie sa bežne cestuje za omnoho vyššie sumy. Navyše, v cene letenky spoločnosti Aer Lingus a Alaska Arilines je 23kg podpalubná batožina a jeden komfortný prestup v meste Seattle. Už si stačí len dokúpiť letenku do Dublinu, tá môže vyjsť v pohode aj pár desiatok eur, záleží aký termín si vyberiete 😉

Reklama

Aljaška v zimnej sezóne za 559 EUR!

✅ november ✅ december ✅ január ✅ február

Dublin – Anchorage – Dublin za 559 EUR UKÁŽ VŠETKY LETENKY

Anchorage. Mesto len krok do divočiny rozkladajúce sa medzi ramenami Cookovho zálivu a úpätím pohoria Chugach Mountains je rozprávkovou krajinou a ľuďmi nedotknutou divočinou. Dôkazom toho je, že sa nezriedka priamo v meste, alebo v jeho bezprostrednom okolí, môžete stretnúť s medveďom grizly, losom či iným severským zvieraťom. Anchorage je tiež mestom, v ktorom sa každoročne koná množstvo športových súťaží, festivalov a mnoho ďalších akcií.

Vedeli ste, že priemerný vek ľudí žijúcich na Aljaške je približne 30 rokov? Navyše, v súčasnosti žije v Anchorage okolo 300-tisíc obyvateľov, čo je asi 45% z celkového počtu obyvateľov Aljašky. Najbližšie veľkomesto je vzdušnou čiarou 2100 kilometrov vzdialený Vancouver v Kanade.

Vďaka Aljašskej diaľnici (Alaska Highway) môžete autom do Anchorage dôjsť odkiaľkoľvek zo Severnej Ameriky, vlakom je potom zaistené spojenie s mestom Fairbanks. Nachádza sa tu medzinárodné letisko Ted Stevens Anchorage International Airport, ktoré je tretím najvyťaženejším svetovým letiskom, pokiaľ ide o nákladnú dopravu.

Anchorage je len krok do divočiny. Rozkladá sa medzi ramenami Cookovho zálivu a pri úpätí pohoria Chugach Mountains. Okolo mesta sa tak rozprestiera doslova rozprávková krajina a ľuďmi nedotknutá divočina.

Dôkazom toho je, že sa nezriedka priamo v meste, alebo v jeho bezprostrednom okolí, môžete stretnúť s medveďom grizly, losom či iným severským zvieraťom. Anchorage je tiež mestom, v ktorom sa každoročne koná množstvo športových súťaží, festivalov a mnoho ďalších akcií.

V zime si tu na svoje prídu milovníci zimných športov, na ktoré tu čakajú zasnežené hory, kvalitný systém bežkárskych chodníčkov a kilometre neporušeného snehu. Užijete si tu alpské a severské lyžovanie, snowboarding, jazdu so psím záprahom, výlety na snežniciach a mnoho ďalšieho. V lete je oblasť zase rajom pre všetkých nadšených rybárov a peších turistov. To potvrdzuje pravidlo, že v Anchorage si pobyt užijete bez ohľadu na ročné obdobie. 

Víza do USA

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Kompletný návod na získanie autorizácie ESTA máme v špeciálnom článku, nie je to nič ťažké.

Počasie v Anchorage

V oblasti panuje subarktické podnebie, ktoré je značne ovplyvňované blízkosťou mora. Teploty sú tu relatívne prijateľné, cez leto sa pohybujú priemerne medzi 13 až 26° C, v zime potom klesajú zhruba na -15 až -1°C. Geografická poloha mesta tiež spôsobuje, že tu v lete svieti slnko aj dlhšie ako 19 hodín denne, zatiaľ čo v zime vychádza len na 5 hodín.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Diana, Hanka a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PECKA DŇA: Letecký pobyt v Thajsku, 4* hotel s raňajkami aj s transferom od 699€ https://t.co/2lWWCUsVKR #dovolenky #exotika58 minút dozadu
Oslo musíš zažiť. Letenky máme teraz od 18€ https://t.co/b66cx3flPc #európa #letenky2 hodiny dozadu
Poď do Štokholmu od 10€! Napríklad v marci https://t.co/PH9HjhGtqP #európa #lacnéletenkyzviedne #letenky2 hodiny dozadu
TOP 15: Čierny, bambusový, aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame https://t.co/YzE9GIjJEF #tipy17 hodín dozadu
TOP 15: Čierny les, tajga aj ten v oblakoch. Najobľúbenejšie lesy sveta na Instagrame https://t.co/YzE9GIjJEF #tipy17 hodín dozadu
4 dôvody, prečo precestovať Európu v zime https://t.co/kcV740R5Su #novinky18 hodín dozadu
Turkish Airlines šiel s cenami dolu! Poď do sveta od 139€ https://t.co/R1MITPdELQ #afrika #amerika #ázia #lacnéletenkyzviedne #letenky18 hodín dozadu
Relax, pohyb, Hara Hachi Bu: 10 najzdravších krajín sveta https://t.co/hR2ktE0yrh #letenky #novinky19 hodín dozadu
Zážitok ako z prvej triedy. Biznis letenky Saudia od 749€ tu ešte neboli! https://t.co/RmjeBJQiYj #ázia #lacnéletenkyzviedne #letenky #multicity21 hodín dozadu
A čo tak Miláno? Letenky z Viedne teraz od 27€ https://t.co/FhAO0TpsEo #európa #lacnéletenkyzviedne #letenky22 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore