Nájdeš nás aj na:

Letenky

Rýchle lety na Aljašku z Dublina za perfektných 559 EUR!

Dobrodruhovia, na túto letenku ste čakali! Objavila sa Aljaška z Dublina za parádnych 559 EUR. Ak vám to príde veľa peňazí, tak vedzte, že do tejto destinácie sa bežne cestuje za omnoho vyššie sumy. Navyše, v cene letenky spoločnosti Aer Lingus a Alaska Arilines je 23kg podpalubná batožina a jeden komfortný prestup v meste Seattle. Už si stačí len dokúpiť letenku do Dublinu, tá môže vyjsť v pohode aj pár desiatok eur, záleží aký termín si vyberiete 😉

Aljaška v zimnej sezóne za 559 EUR!

✅ november ✅ december ✅ január ✅ február

Dublin – Anchorage – Dublin za 559 EUR UKÁŽ VŠETKY LETENKY

Anchorage. Mesto len krok do divočiny rozkladajúce sa medzi ramenami Cookovho zálivu a úpätím pohoria Chugach Mountains je rozprávkovou krajinou a ľuďmi nedotknutou divočinou. Dôkazom toho je, že sa nezriedka priamo v meste, alebo v jeho bezprostrednom okolí, môžete stretnúť s medveďom grizly, losom či iným severským zvieraťom. Anchorage je tiež mestom, v ktorom sa každoročne koná množstvo športových súťaží, festivalov a mnoho ďalších akcií.

Vedeli ste, že priemerný vek ľudí žijúcich na Aljaške je približne 30 rokov? Navyše, v súčasnosti žije v Anchorage okolo 300-tisíc obyvateľov, čo je asi 45% z celkového počtu obyvateľov Aljašky. Najbližšie veľkomesto je vzdušnou čiarou 2100 kilometrov vzdialený Vancouver v Kanade.

Vďaka Aljašskej diaľnici (Alaska Highway) môžete autom do Anchorage dôjsť odkiaľkoľvek zo Severnej Ameriky, vlakom je potom zaistené spojenie s mestom Fairbanks. Nachádza sa tu medzinárodné letisko Ted Stevens Anchorage International Airport, ktoré je tretím najvyťaženejším svetovým letiskom, pokiaľ ide o nákladnú dopravu.

Anchorage je len krok do divočiny. Rozkladá sa medzi ramenami Cookovho zálivu a pri úpätí pohoria Chugach Mountains. Okolo mesta sa tak rozprestiera doslova rozprávková krajina a ľuďmi nedotknutá divočina.

Dôkazom toho je, že sa nezriedka priamo v meste, alebo v jeho bezprostrednom okolí, môžete stretnúť s medveďom grizly, losom či iným severským zvieraťom. Anchorage je tiež mestom, v ktorom sa každoročne koná množstvo športových súťaží, festivalov a mnoho ďalších akcií.

V zime si tu na svoje prídu milovníci zimných športov, na ktoré tu čakajú zasnežené hory, kvalitný systém bežkárskych chodníčkov a kilometre neporušeného snehu. Užijete si tu alpské a severské lyžovanie, snowboarding, jazdu so psím záprahom, výlety na snežniciach a mnoho ďalšieho. V lete je oblasť zase rajom pre všetkých nadšených rybárov a peších turistov. To potvrdzuje pravidlo, že v Anchorage si pobyt užijete bez ohľadu na ročné obdobie. 

Víza do USA

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Kompletný návod na získanie autorizácie ESTA máme v špeciálnom článku, nie je to nič ťažké.

Počasie v Anchorage

V oblasti panuje subarktické podnebie, ktoré je značne ovplyvňované blízkosťou mora. Teploty sú tu relatívne prijateľné, cez leto sa pohybujú priemerne medzi 13 až 26° C, v zime potom klesajú zhruba na -15 až -1°C. Geografická poloha mesta tiež spôsobuje, že tu v lete svieti slnko aj dlhšie ako 19 hodín denne, zatiaľ čo v zime vychádza len na 5 hodín.

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Letenky + hotel + víza zadarmo. Kam? No predsa do Petrohradu: https://t.co/ZVYSlemjsf1 hodinu dozadu
Výpredaj Ryanair: Letenky z Bratislavy od 15€ https://t.co/iMSfh3lrL65 hodín dozadu
Bangkok s Emirates! Letenky z Bratislavy i Viedne od 449€ https://t.co/MhsbdhakdO7 hodín dozadu
PECKA: New York a Los Angeles od 229€! https://t.co/Zp36P5gzkd7 hodín dozadu
Porovnali sme akciové letenky do Bangkoku. Najlacnejšia vyjde 379€, najlepšie 5 stoviek: https://t.co/f7OahgMimB8 hodín dozadu
Chystáš sa do Petrohradu? Od októbra už cestuješ na elektronické víza! https://t.co/USASOubYk89 hodín dozadu
KLESLA CENA! Priame lety do USA od 349 EUR: https://t.co/Xe0hKMHvRY22 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Hotel s raňajkami, letenky a horúca dovolenka na Cypre za 269€ https://t.co/y4hUMIl7kf1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore