Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ryanair zruší dve linky z Bratislavy, dve pridá

Najväčšia európska „nízkonákladovka“ chystá zmeny v našom hlavnom meste. Ryanair od 29. októbra 2016 zruší dva lety z Bratislavy – priamym spojom sa tak už nedostanete na taliansku Sardíniu (Alghero), a ani na jedno z londýnskych letísk (Luton). Ponúkne však kompenzáciu v podobe dvoch nových destinácií, ktoré potešia najmä milovníkov dovolenky pri mori.

Reklama

Zrušenie letov do Alghera sa netýka len Bratislavy. Ukončené budú všetky európske lety Ryanairu do Alghera. Z jednoduchého dôvodu: Ryanair totiž tento rok úplne zruší dve talianske základne: Alghero a Pescara.

A teraz tie novinky! Od budúceho piatku, teda 29. apríla 2016, začne Ryanair lietať z Bratislavy na Korfu. Bude tak robiť raz do týždňa. Pôjde o sezónnu destináciu, čiže niečo podobné ako lety z Bratislavy do Malagy, alebo na Malorku.

shutterstock_381164851

Ďalšou novinkou bude izraelský Eilat-Ovda. Letisko pôvodne postavené na vojenské účely sa nachádza 60 kilometrov od mesta Eilat. Ročne prepraví približne len 100-tisíc cestujúcich. Prvú letenku do Eilatu si budete môcť kúpiť od 30. októbra 2016.

shutterstock_141336349

Ak si to teraz zosumarizujeme, počet destinácii Ryanairu z Bratislavy sa nezmení. Obľúbený prepravca z Letiska Milana Rastislava Štefánika ponúkne celkovo 18 destinácií v 9 európskych krajinách. Atény, Barcelonu, Berlín, Brusel, Madrid, Miláno, Rím, Malagu, Malorku, Paríž, Trapani, Birmingham, Dublin, Edinburgh, Londýn-Stansted, Manchester a teda aj dve spomínané novinky: grécke Korfu a izraelský Eilat.

Titulná fotografia: Patryk Kosmider/Shutterstock.com

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore