Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Ako cestovať bezpečne s elektronikou

Ako cestovať bezpečne s elektronikou

Cestovať bez techniky je dnes už nepredstaviteľné. Nielen kvôli „selfiečkám“, ktorými sa chceme z ciest pochváliť, ale kvôli základnému spojeniu so svetom, vyhľadávaniu informácií o destinácii, jednoducho k pohodlnému prežitiu výletu, bez väčších komplikácií. Vyvarujte sa tých naozajstných, ktoré môžu nastať a zachovajte tú najdrahšiu súčasť vašej batožiny zabezpečenú.

Reklama

Všetko všade so sebou?

Existujú dva typy cestovateľov, ktorí si so sebou na cesty nosia svoju techniku. Tým prvým typom sú tí, ktorí nosia so sebou všetko. Mobil, laptop, fotoaparát, tablet, všetky peniaze a kreditné karty. Takýmto spôsobom majú nad svojimi pokladmi neustály dohľad a nemusia sa báť ich odcudzenia. Potom je tu druhá skupina ľudí, ktorí si všetko nechávajú v hotelovej izbe, kde sa pod zámkom nič nestratí. Musíte však uznať, že pokiaľ necestujete vlastným autom, urobiť vašej technike prehliadku mestu asi nemá zmysel, naopak, môže vás to pekne zaťažiť.

Poistite sa nielen dostatkom informácií

V prvom rade si pred objednaním hotela či hostela pozrite referencie. Uistite sa, že máte možnosť si svoje veci uzavrieť niekam na zámok alebo do uzamknuteľnej skrinky. Určite sa tiež nezabudnite poistiť. Môže to znieť ako zbytočnosť, pri prípadnej strate to však naozaj oceníte. Aby ste sa takýmto situáciám vyhli, nepokúšajte zbytočne osud prechádzaním sa po neznámych miestach. V prípade vášho telefónu máte možnosť sa zabezpečiť aj aplikáciou. Nenechajte v pamäti telefónu žiadne osobné dôležité informácie.

Na všetko si zabezpečte osobitný obal

Ak sa rozhodnete zdieľať izbu s viacerými ľuďmi v hosteli, cestovať vlakom či autobusom, vezmite si svoje osobné veci radšej so sebou. Keď vyrážate na celodenný poznávací výlet, zbaľte si svoj fotoaparát do skladnej tašky, nenoste zbytočne po pamiatkach veľký turistický batoh. Na svoje ostatné technické vymoženosti si takisto stále noste obaly. Najmä ak cestujete lietadlom, váš notebook vám určite nebude vďačný, ak ho len tak hodíte medzi šaty.

Vezmite si so sebou pohotovostnú nabíjačku

Ak viete, že sa do izby na pár hodín nevrátite a svoje technické položky potrebujete mať nonstop online, zabezpečte si, aby ste mali batériu stále nabitú. Pre tých, ktorí naopak využívajú telefón či notebook na dovolenke minimálne, pohotovostnú nabíjačku privítane rovnako radi. Napríklad, ak pri ceste domov autobusom zistíte, že máte na zbytok cestovania ostať bez obľúbenej hudby. Jednoducho, zlatým pravidlom v rámci techniky je zaistiť si všetko dopredu.

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Hore