Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Lietadlá Ryanair zostanú zrejme uzemnené až do júna

Lietadlá Ryanair zostanú zrejme uzemnené až do júna

Európska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair dnes na svojom Twitteri zverejnila stanovisko, v ktorom uvádza, že počas apríla a mája tohto roku pravdepodobne nepoletí žiadne z jej lietadiel. Minimálne nie na komerčné účely. Podľa slov generálneho riaditeľa spoločnosti Ryanair Michaela O’Learyho čakajú ešte na stanovisko od írskej vlády.

Reklama

Od utorka 24. marca zostanú lietadá Ryanair uzemnené, no zároveň pripravené, ak by ich akákoľvek krajina Európskej únie požiadala o pomoc. Ponúkajú záchrané lety pre občanov Európskej únie, ktorí uviazli v cudzine, prepravu životne dôležitých liekov, ochranných prostriedkov či núdzové dodávky potravín.

Zamestnancom znížili platy o polovicu

Jedným z opatrení pre záchranu spoločnosti Ryanair pre šíriaci sa koronavírus, nulový záujem o cestovanie leteckou dopravou, uzavreté hranice a zákaz cestovania do zahraničia, je zníženie platov zamestnancov o 50 %. Predbežné opatrenie hovorí o znížení platov v apríli a v máji 2020. Či toto opatrenie predĺžia na ďalšie obdobie, sa rozhodne až v máji.

Súvisiace články

Ak táto informácia zmenila aj vaše cestovateľské plány, prosíme vás, kontaktujte nás cez špeciálny kontaktný formulár.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.