Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Lietadlá Ryanair zostanú zrejme uzemnené až do júna

Lietadlá Ryanair zostanú zrejme uzemnené až do júna

Európska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair dnes na svojom Twitteri zverejnila stanovisko, v ktorom uvádza, že počas apríla a mája tohto roku pravdepodobne nepoletí žiadne z jej lietadiel. Minimálne nie na komerčné účely. Podľa slov generálneho riaditeľa spoločnosti Ryanair Michaela O’Learyho čakajú ešte na stanovisko od írskej vlády.

Reklama

Od utorka 24. marca zostanú lietadá Ryanair uzemnené, no zároveň pripravené, ak by ich akákoľvek krajina Európskej únie požiadala o pomoc. Ponúkajú záchrané lety pre občanov Európskej únie, ktorí uviazli v cudzine, prepravu životne dôležitých liekov, ochranných prostriedkov či núdzové dodávky potravín.

Zamestnancom znížili platy o polovicu

Jedným z opatrení pre záchranu spoločnosti Ryanair pre šíriaci sa koronavírus, nulový záujem o cestovanie leteckou dopravou, uzavreté hranice a zákaz cestovania do zahraničia, je zníženie platov zamestnancov o 50 %. Predbežné opatrenie hovorí o znížení platov v apríli a v máji 2020. Či toto opatrenie predĺžia na ďalšie obdobie, sa rozhodne až v máji.

Súvisiace články

Ak táto informácia zmenila aj vaše cestovateľské plány, prosíme vás, kontaktujte nás cez špeciálny kontaktný formulár.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky16 hodín dozadu
Mount Everest sa verejnosti otvorí opäť na jeseň https://t.co/ldHZWfBKtG17 hodín dozadu
Tu sa svet točí len okolo golfu. Vitajte v hoteli Kaskáda Brno! https://t.co/r0X9DfLtzV #dovolenky19 hodín dozadu
Grécko má nové podmorské múzeum. Lákadlom je slávny staroveký vrak lode https://t.co/28PSwYMMn7 #novinky20 hodín dozadu
Bali sa otvorí turistom už od septembra. Letenky sa dajú kúpiť od 559€ https://t.co/ESIPbVznbs #novinky20 hodín dozadu
5* Qatar Airways majú výpredaj na Thajsko: letenky na zimu od 499€! https://t.co/bTVAF96i82 #letenky20 hodín dozadu
Austrian Airlines rozprestreli krídla nad Európou. Lietajú do 62 destinácií https://t.co/lBHdHrypBE #letenky21 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kanárske ostrovy zadarmo poistia na COVID-19 všetkých turistov, ktorí tam prídu https://t.co/JlIKSvSV2R #novinky2 dni dozadu
Čo je krajšie? Martinik či Guadeloupe? Letenka od 299€! https://t.co/ckOTtXDMmD #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore