Nájdeš nás aj na:

Európa

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy

Takmer po 4 mesiacoch od zákazu civilných letov (od 13. marca) spustil dnes najväčší letecký dopravca, ktorý prevádzkuje priame pravidelné lety z Bratislavy, svoju prevádzku z Letiska M. R. Štefánika. Informuje o tom Letisko Bratislava na svojom Facebooku.

Reklama

Po necelých 4 mesiacoch uzemnenia svojej flotily z dôvodu koronavírusu dnes odleteli s Ryanairom z letiska v Bratislave prví cestujúci do Burgasu v Bulharsku a na Pafos na Cypre.

Dopravca Ryanair plánoval už od 1. júla spustiť po 3,5 mesiaci od zákazu civilných letov pravidelné lety z Bratislavy, keďže od júla začal prevádzkovať 1 000 letov denne v rámci celej svojej európskej siete liniek. Avšak keďže Slovensko dovtedy neotvorilo hranice s Veľkou Britániou, Írskom, Španielskom, svoje plánované lety do Birminghamu, Edinburghu, Manchesteru, Londýna, Dublinu, Malagy, na Malorku a z nich zatiaľ nemohol uskutočniť.

„Ryanair je náš dlhodobý, stabilný partner, tento rok oslávime v októbri 15 rokov, odkedy začal prvýkrát lietať z Bratislavy, 6 rokov tu má aj svoju základňu. Sme radi, že po 4 mesiacoch uzemnenia flotily kvôli koronavírusu mohol opäť začať lietať z Letiska M. R. Štefánika. Dopravca zredukoval v rámci celej európskej siete svojich liniek počet letov na toto leto na približne 40 % svojich pôvodných letov. Z Bratislavy bolo vlani v ponuke 26 pravidelných liniek Ryanairu, tento rok v lete plánuje obnoviť len 12 liniek. Z nich sú však 4 do destinácií vo Veľkej Británii, z ktorej aj naďalej platí zákaz letov,” vyjadril sa generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Nový letový poriadok Ryanairu z Bratislavy

 • Cyprus – Pafos (lety povolené, prvý let 4. júla)
 • Bulharsko – Burgas (lety povolené, prvý let 4. júla)
 • Grécko – Solún, Korfu (lety povolené, prvý let 6. júla do Solúna, 7. júla na Korfu)
 • Írsko – Dublin (lety povolené až po 6. júli, prvý let 8. júla)
 • Španielsko – Palma de Malorka, Malaga (lety povolené až po 6. júli, prvý let 7. a 10. júla)
 • Taliansko – Alghero na Sardínii (lety povolené až po 6. júli, prvý let 11. júla)
 • Veľká Británia – Londýn, Birmingham, Edinburgh, Manchester – (lety zakázané)

Spustenie letnej dovolenkovej charterovej sezóny a letov cestovných kancelárií: „Od polovice júla očakávame aj spustenie letnej charterovej dovolenkovej sezóny, keďže odvtedy už predávajú lety pre dovolenkárov aj cestovné kancelárie – od 16. júla pribúdajú lety na Zakyntos, Heraklion na Kréte, Rodos, Burgas a v pláne sú aj lety do Antalye v Turecku alebo Hurghady v Egypte, avšak ich realizácia bude závisieť od otvorenia hraníc Slovenska s Tureckom či Egyptom, ktoré sú stále zavreté a lety nemožno vykonať,” informoval riaditeľ letovej prevádzky Letiska M. R. Štefánika Imrich Ancin.

Hygienické opatrenia nariadené na letiskách

Útvar vedúceho hygienika rezortu Ministerstva dopravy a výstavby SR nariadil pre všetky slovenské letiská hygienické opatrenia, ktoré je potrebné dodržiavať počas doby na letisku. Povinné je prekrytie horných dýchacích ciest rúškom alebo šálom či šatkou (neplatí pre deti do 3 rokov) a nosenie rúška počas celej doby na letisku aj na palube lietadla, dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy letiska, dodržiavanie sociálnych rozostupov aspoň 2 metre pri vybavení na checkine a na bezpečnostnej kontrole. Zároveň je cestujúcim po prílete zmeraná telesná teplota. Zamestnanci letiska nosia pri vybavení cestujúcich ochranné prostriedky.

Hygienické opatrenia povinné na palubách lietadiel Ryanairu:

 • povinné nosenie tvárových rúšok pre cestujúcich aj palubný personál,
 • denná dezinfekcia lietadiel dezinfekčnými prostriedkami, ktoré sa používajú aj v nemocniciach a ich účinok trvá 24 hodín,
 • HEPA filtre – flotila lietadiel Ryanairu je vybavená filtračným systémom, ktorý odstraňuje vzduchom prenášané častice a čistí vzduch každé 3-4 minúty,
 • dôkladná hygiena rúk cestujúcich aj personálu,
 • bezkontaktné platby na palube lietadiel,
 • nevytváranie radov – pri nástupe do lietadla a pri čakaní na toaletu nebude možné čakať v rade, ale prichádzať postupne,
 • obmedzenie palubných služieb – servírovanie len balených jedál a nápojov, palubný časopis je dostupný len v aplikácii Ryanair, nie na palube lietadla.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO12 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky14 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky14 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky16 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky17 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky18 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky19 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky19 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky19 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky19 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore