Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Slovinsko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín

Slovinsko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín

Slovinsko, Estónsko, Litva, Lotyšsko a Cyprus od dnes vyradili Českú republiku zo zoznamu epidemiologicky bezpečných krajín. Krajiny tvrdia, že rovnako ako vo Francúzsku a Chorvátsku sa v Česku výrazne zhoršila epidemiologická situácia.

Reklama

Po príjazde do týchto krajín musia ísť českí občania povinne na 14 dní do karantény, ktorá sa nedá nahradiť negatívnym testom. Pri príchode na Cyprus sa musia po novom preukázať negatívnym testom.

V prípade Slovinska majú výnimky z povinnej karantény podľa národnej agentúry STA turisti, ktorí sa preukážu dokladom o pobyte.

RegioJet už tiež prerušil predaj cestovných lístkov na vlak do Ľubľany, reaguje na zmenu podmienok cestovania do Slovinska pre obyvateľov ČR. Prevádzky vlakov z Česka cez Slovensko do Chorvátska sa obmedzenie nedotkne, dopravca umožní aj storno kúpených lístkov.

Výnimky pre českých cestujúcich budú platiť vtedy ak Slovinskom len prechádzajú. Na hraniciach sa budú musieť preukázať cestovným dokladom a dokumentom upresňujúcim cieľ a účel cesty.

Českí cestujúci tiež nesmú v krajine prenocovať ani zísť z najkratšej možnej trasy, povolené sú zastávky pre natankovanie, občerstvenie či toaletu. Cesta však nesmie trvať dlhšie ako 12 hodín.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO2 dni dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky3 dni dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky3 dni dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky3 dni dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky3 dni dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky3 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky3 dni dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky3 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore