Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

10 miest, kam vycestovať za ružovým jazerom, či plážou

10 miest, kam vycestovať za ružovým jazerom, či plážou

Príroda nám ponúka mnoho niekedy až neskutočných úkazov. Medzi vyhľadávanú prírodnú atrakciu patria aj ružové jazerá a pláže. Prezradím ti, kam si naplánovať výlet aby si mohol túto krásu zažiť na vlastné oči.

Reklama

Jazero Reba (Senegal)

Táto ružová nádhera sa nachádza len necelú hodinu od hlavného mesta Senegalu (Dakar). Jazero je sfarbené vďaka baktériám, ktoré nie sú pre človeka škodlivé, preto sa v tomto jazere môžeš aj okúpať.

Soľné jazero Tuz (Turecko)

Jazero Tuz je druhým najväčším v Turecku. Za jeho sfarbenie môžu opäť baktérie. Nakoľko je jazero veľmi plytké, počas teplých mesiacov sa voda takmer úplne vyparí a na povrchu jazera ostane hrubá vrstva soli.

Krvavé jazero Chinoike (Japonsko)

Toto krvavé jazero dosahuje teplotu až 78°C, pripomína skutočné peklo vďaka pare, ktorá stúpa až ku korunám stromov. Jazero je sfarbené vďaka vysokej koncentrácií železa vo vode.

Maharloo jazero (Irán)

Návšteva tohto jazera sa odporúča tesne pred východom, alebo západom slnka, návštevníci tvrdia, že jazero má vtedy najkrajšie farby. Ružovo sfarbené jazero si môžeš vychutnať práve na konci leta, zvyšok roka je jazero sfarbené do klasickej farby.

Ružová pláž (ostrov Komodo)

Ružová pláž na ostrove Komodo patrí medzi pamiatky UNESCO. Azurová voda a ružová pláž spolu vytvárajú oku lahodiaci kontrast. Bez pochýb tak ide o jednu z najobľúbenejších atrakcií na ostrove. Ostrov je aj domovom pre mnoho Varanov Komodských, ktorí sa nazývajú aj Komodskí draci, žije ich tu dokonca viac ako ľudí.

Jazero Sivaš (Ukrajina)

Ružovým úkazom sa vieme pokochať aj v Európe, nachádza sa ale na hraniciach medzi Ukrajinou a Krymom. Odparovaním vody stúpa v jazere koncentrácia soli. To má za následok pokles hladiny. Domáci tvrdia, že bahno v jazere má pozitívne účinky aj napriek tomu, že nemá príjemnú vôňu.

Ružová pláž (Taliansko)

Ďalšou ružovou plážou je Spiaggia Rosa, ktorá sa nachádza na Sardinii. Nakoľko celé súostrovie La Maddalena a okolie (vrátane ružovej pláže) je súčasťou národného parku, nie je možné sa v nej kúpať, ani sa po nej prejsť. Pokochať sa tak môžeš iba z výletnej lode.

Jazero Hiller (Austrália)

Najznámejšie ružové jazero nájdeš v Austrálií a napriek tomu, že k nemu vedie zložitejšia cesta, davy turistov si túto nádheru nenechajú újsť. Od oceánu ho delí len úzky pás pevniny a tak sa nám z vtáčej perspektívy podarí vidieť nádherný kontrast. Práve zhora je ružové jazero vidieť najlepšie, nakoľko pri bližšom pohľade na jazero sa stáva voda omnoho priehľadnejšou.

Jazero Las Colorados (Mexiko)

Biely piesok + ružové jazero = nádherný kontrast, ktorý vieš zažiť na Mexikom polostrove Yucatan. Síce tu žije iba približne 1000 obyvateľov, polostrov nemá núdzu o nadšených turistov. Za sfarbenie môžu opäť mikroorganizmy a planktóny. Tento planktón je potravou napríklad aj pre plameniakov, preto sa krídla týchto vtákov zafarbujú do ružova.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (4 votes)
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Hore