Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

12 miest v Európe, ktoré sú ako vystrihnuté z rozprávky

12 miest v Európe, ktoré sú ako vystrihnuté z rozprávky

Niektoré miesta vyzerajú ako dokonalá predloha pre rozprávky, ktoré sme sledovali ešte ako deti. Európa ma niekoľko miest, kde sa budeš cítiť, ako by si sa ocitol v rozprávke. Kde ich nájdeš?

Reklama

Hrad Eltz (Nemecko)

Jeden z veľmi známych hradov v Nemecku je hrad Eltz, ktorý vyzerá naozaj čarovne. Je označovaný za jeden z najkrajších hradov v Nemecku. Dokonca patrí k jedným z mála hradov, ktoré nikdy neboli napadnuté a zničené. Zachováva si tak svoju podobu už niekoľko mnoho rokov.

Moint- Saint- Michel (Francúzsko)

Tento prenádherný ostrov s dominantným hradom očarí snáď každého. Ide o unikát, ktorý skrýva mnoho pokladov. Na ostrov vedie most, ktorý je určený pre turistov. Môžeš sa tak pokochať aj zblízka. Patrí taktiež k najnavštevovanejším miestam vo Francúzsku.

Dark Hedges (Írsko)

Buková alej, ktorá bola vysadená v 18. storočí láka turistov určite najmä preto, že sa objavila v známom seriály Game of Thrones.

Hrad Neuschwanstein (Nemecko)

Jeden z najznámejších a rozhodne najkrajších hradov na svete. Ak sa ti zdá, že sa podobá na hrad z Disneyparku, tak nie si jediný. Hrad je otvorený pre verejnosť. Každá izba hradu je jedinečná. Odporúčame pozrieť tiež 100 najkrajších miest Nemecka.

Orcus Mouth (Taliansko)

Táto desivá socha sa nachádza v záhrade Bomarzo Monster v Taliansku, no nie je jedinou. Zahrada je plná kamenných sôch, ktoré predstavujú rôzne mytologické bytosti či kreatúry. Záhrada bola postavená v 16. storočí. Neskôr ostala veľmi zanedbaná, avšak od roku 1970 sa opäť udržiava a patrí medzi vyhľadávané turistické atrakcie.

Popeye Village (Malta)

Obľúbená Maltská atrakcia, je unikátna dedinka, ktorá je zachovaná od roku 1980. Vtedy tu bola natočená filmová verzia Pepka námorníka. Atmosféru dotvárajú farebné krivé strechy domčekov a zátoky. V každom domčeku sa skrýva iná atrakcia.

Isle of Skye (Škótsko)

Mystický a magický, taký je ostrov Isle na severozápadnom pobreží Škótska. Nádherne vodopády, stredoveké dedinky, jazerá, pláže či očarujúce hrady. Miesto jednorožcov tu nájdeš víly. Za návštevu rozhodne stojí Fairy Glen či hrad Dunvegan, kde sa nachádza aj loď pre víly.

Sintra (Portugalsko)

Neďaleko Lisabonu sa nachádza toto krásne romantické kráľovstvo. Na vrchole sa týči farebný hrád, ktorý láka davy turistov.

Reine (Nórsko)

Malá Nórska rybárska dedinka pri polárnom kruhu je ako vystrihnutá zo zimnej rozprávky. Ak chceš originálnu, pokojnú destináciu, rozhodne sa ti tu bude páčiť. Je vhodným miestom na pozorovanie polárnej žiary, či outdorové aktivity ako je turistika alebo kajakovanie.

Colmar (Francúzsko)

Stredoveké mestečko Colmar vo Francúzskej oblasti Alasko je známe najmä pre svoje staré stredoveké mesto. Mestečko Colmar je plné očarujúcich domčekov, obchodíkov a samozrejme chutného francúzskeho pečiva, ktoré nájdeš na každom rohu. Výhodou je, že sa sem vieš dostať ľahko zo Švajčiarskeho Bazileja alebo Francúzskeho Štrasburgu.

Gent (Belgicko)

Spomedzi belgických miest je práve mesto Gent označované za rozprávkové mesto. Jeho atmosféra ťa okamžite vtiahne a ty sa vrátiš v čase. Dominantou mesta je rozhodne stredoveký hrad, ktorý sa nachádza v strede mesta. Okolie hradu tvorí vodná plocha, čo pôsobí ešte viac rozprávkovo.

Rakotzbrücke (Nemecko)

Tento prekrásny most si už rozhodne niekedy zahliadol. Most vyzerá ako keby bol priamo postavený pre filmovanie rozprávky. To najkrajšie je na ňom práve to, ako sa nádherne odráža do vody a vytvára tak úžasný obrazec. Po moste sa žiaľ nebudeš môcť prejsť, za to si ho môžeš poriadne užiť z diaľky.

Pozri si tiež:

Akciové letenky


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (1 vote)
  Komentáre

  Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

  Hore