Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Vymeň more za jazero! 7 krásnych dovoleniek v Európe

Vymeň more za jazero! 7 krásnych dovoleniek v Európe

Chystáš sa na letnú dovolenku a nevieš kam? Vymeň horúce pláže a húfy turistov tento rok za malebné jazerá v očarujúcich európskych mestách. Ponúkajú nie len skvelý relax, ale aj zábavné aktivity či turistiku v horách.

Spiaggia Giamaica, Italy

Spiaggia Giamaica, známa aj ako jamajská pláž, sa nachádza na vrchole polostrova Sirmione pri južnom brehu jazera Lago di Garda. Hoci netrčí ako tŕň v oku, oplatí sa ho nájsť. Pláž má krásny výhľad na jazero aj hory na jednej strane a dedinku Sirmione na druhej. Sirmione je rezort známy svojimi termálnymi kúpeľmi a stredovekým hradom Rocca Scaligera. Ten sedí na starom moste, ktorý je jedinou bránou do mesta.

Bled, Slovinsko

Jeden z najcharaktickejších symbolov Slovinska. Jazero ako z pohľadnice s malým ostrovčekom uprostred. Môžeš sa naň dostať na loďke za zvuku kostolných zvonov. Za návštevu stojí aj hrad Bled na kopci pri jazere a rovnomenná dedinka. Ochutnať musíš samozrejme tradičný krémeš.

Kerkini, Grécko

Pri Grécku si zrejme väčšinou predstavíš more, no ak sa posunieš bližšie k bulharským hraniciam, nájdeš najvýznamnejšie európske mokrade – jazero Kerkini. Skrývajúce sa pod horami Belles nie sú najtypickejším miestom na opaľovanie, no minimálny zásah človeka priťahuje mnoho druhov zvierat a vegetácie. Kerkini, národný park, poskytuje nádhernú prírodnú scenériu a rôzne možnosti na aktivity, ako napríklad jazda na bicykloch, plavba loďou alebo jazda na koni.

Jazero Annecy, Francúzsko

Hoci nie je jediným krásnym jazerom vo Francúzsku, jazero Annecy má povesť najčistejšieho v Európe. Vďaka jeho polohe pri Alpách ťa neminie očarujúca príroda a výhľad. Pri severnom brehu sa rozlieha dedina Annecy, známa aj ako Benátky Álp. Unikátne spojenie francúzskej a talianskej kuchyne sa pretavuje do jedál z čerstvých rýb a iných lokálnych dobrôt.

Balaton, Maďarsko

Balaton sa nachádza pri vulkanických kopcoch bohatých na minerály. Hornaté okolie pri severnom brehu je pokryté vinicami a užiť si tu môžeš aj peknú turistiku. Juh je zasa známy rezortmi a historickými pamiatkami. Plavenie sa a windsurfing sú miestnymi obľúbenými aktivitami. V okolí jazera lákajú aj jazerné jaskyne Tapolca. Vďaka rôznym prameňom vody, ktoré sa tu miešajú, má podzemná voda konštantných 20°C.

Saimaa, Fínsko

Saimaa je najväčšieho fínske jazero, v ktorom môžeš nie len plávať, ale zažiť aj plavbu loďou a objavovať desiatky ostrovčekov. Saimaa má okolo 14 tisíc ostrovov. Obľúbené sú aj priateľské barbeque a relax za zvukov lesa.

Jazero Brienz a Thun, Švajčiarsko

Balíček dvoch krásnych jazier v srdci Švajčiarska s výhľadom na Alpy. Spája ich len tenučký pásik krajiny a mesto Interlaken. V okolí jazier je viacero očarujúcich malých dediniek.

zdroj informácií: kiwi.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

A máme parádne letenky aj k najhlbšiemu jazeru na svete! Bajkal z Viedne od 386€: https://t.co/8azH7YfBSr #letenky13 hodín dozadu
Nám stačil týždeň na Bali, aby sme si ho zamilovali. Koľko bude stačiť tebe? Letenky za 499€ + reportáž: https://t.co/7SDLFduegy #letenky13 hodín dozadu
Pizza, káva, futbal. Máš chut? Poď do Neapolu, letenky za 30€: https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky13 hodín dozadu
Lisabon je krásny aj v zime: Letenky od 37€ https://t.co/C2ZdQsQvRr #letenky19 hodín dozadu
Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€ https://t.co/DXNo27w0fA #letenky19 hodín dozadu
Viedeň hlási výborné ceny! Letenky od 19€: https://t.co/WQIsWHOhYc #letenky2 dni dozadu
A v Bukurešti si už bol/a? Čas to zmeniť: letenky za 23€ https://t.co/2UlDWkDd85 #letenky2 dni dozadu
Dôvodov, prečo navštíviť Tahiti si nájdeš 1 000 000. Nájsť dobrú letenku však nie je ľahké. Ešte že sme ju našli: https://t.co/y9IIqEYnyQ #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore