Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Počas repatriácie z Dubaja sa jej narodilo dieťa. Let tak trval len 33 minút

Počas repatriácie z Dubaja sa jej narodilo dieťa. Let tak trval len 33 minút

Repatriačný let aeroliniek Emirates z Dubaja do nigérijského Lagosu si budú jeho účastníci asi ešte dlho pamätať. Posádka sa ihneď po vzlietnutí ocitla v stave lekárskej pohotovosti, keď jedna z cestujúcich pocítila náhle bolesti a porodila. Lietadlo dubajských aeroliniek sa tak muselo urýchlene vrátiť naspäť na letisko v Emirátoch.

Reklama

Pôrod počas letu nebýva príliš zriedkavým javom. Ženám sa v pokročilejšom štádiu tehotenstva neodporúča lietať, avšak v prípade repatriačných letov nie je iná možnosť, ako letieť.

Let trval 33 minút

Repatriačný let nigérijských občanov z Dubaja začal o 10:55 miestneho času a už o 33 minút neskôr (11:28) bolo lietadlo nútené pristáť naspäť v Emirátoch.

Mamičku s novorodencom ihneď previezli do pôrodnice, zvyšnú posádku presunuli do nového lietadla Boeing 777, ktoré vzlietlo a pristálo v Nigérii so štvorhodinovým meškaním.

Novopečená matka na lete Emirates porodila chlapca a momentálne sa majú obaja dobre a užívajú si prvé spoločné dni v jednej z dubajských nemocníc, uviedli aerolinky pre lokálne médiá.

Aké občianstvo získa dieťa?

Podľa platných pravidiel v medzinárodnom vzdušnom priestore dostanú deti, ktoré sa narodili počas letu štátne občianstvo svojich rodičov. Existuje však niekoľko výnimiek, ak sa napríklad lietadlo nachádza vo vzdušnom priestore konkrétnej krajiny a žena porodí. Príkladom je vzdušný priestor USA, kedy deti narodené na palube lietadla podľa amerických zákonov získavajú americké občianstvo.

Prípad nigérijske mamičky má v tomto prípade jednoduché riešenie. Dieťa sa narodilo vo vzdušnom priestore Spojených Arabských Emirátov a tak získava občianstvo po svojich rodičoch. Deti cudzincov narodených v Dubaji totiž nemajú práva miestneho občianstva a automaticky preberajú štátnu príslušnosť rodičov.

Príjemný bonus pre novorodenca

Mnohé aerolinky poskytujú deťom narodeným na ich letoch bezplatné lety na celý život alebo do dovŕšenia 18 rokov. Letecké spoločnosti však takéto informácie oficiálne nezverejňujú resp. nekonkretizujú a tak presne nevieme, či to tak bolo aj v tomto prípade. Vôbec sa im však nečudujem, nechcú predsa povzbudzovať mamičky, aby rodili v lietadle 😉

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky21 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky1 deň dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky2 dni dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky2 dni dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore