Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich

Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich

Cestujúcim, ktorí od dnešného dňa nastúpia na let Qatar Airways, poskytnú aerolinky okrem rukavíc a masiek aj tvárový štít. Ten bude potrebné nosiť počas cesty lietadlom s výnimkou stravovania a dodrživania pitného režimu. Katarské aerolinky zaviedli nové opatrenie spoločne so spustením ďalších leteckých liniek. Do platnosti vstúpilo 1. júla.

Reklama

Nová politika ochrany tváre platí pre všetkých cestujúcich a posádku na palube lietadla. Tvárový štít je priehľadná plastová fólia, ktorá cestujúcemu zakrýva tvár v celej jej dĺžke. Účelom štítu je zabrániť šíreniu infekcie bezprostredne po kýchnutí alebo zakašľaní spolusediaceho.

Nové pravidlá Qatar Airways v skratke

  • Všetci cestujúci v ekonomickej triede musia používať ochranné štíty počas letu s výnimkou času počas ktorého sa stravujú alebo dodržiavajú pitný režim.
  • Pasažieri biznis triedy nemusia používať tvárové štíty, pretože majú v kabíne svoj vlastný priestor. Môžu sa rozhodnúť, že sa budú počas letu izolovať tým, že zatvoria dvere súpravy a označia svoje miesto tabuľkou „nerušiť“.
  • Katar poskytne pri nástupe do lietadla všetkým cestujúcim ochranný štít – dostupný bude v dvoch veľkostiach, jeden pre dospelých a druhý pre deti.
  • Nová ochranná súprava Qatar Airways obsahuje aj rukavice a masku na tvár a fľašu dezinfekčného prostriedku na ruky (pasažieri biznis triedy dostanú dve fľaše).

Nakaziť sa bude takmer nemožné

„Počas krízy COVID-19 je bezpečnosť našich cestujúcich najvyššou prioritou. Zavedením týchto dodatočných bezpečnostných a hygienických opatrení na palube sa naši zákazníci môžu spoľahnúť na nás a naše bezkonkurenčné odborné znalosti, aby sme ich bezpečne dopravili na miesto určenia,“ uviedol nové opatrenia Akbar Al Baker, výkonný riaditeľ spoločnosti Qatar Airways.

Letecká spoločnosť tiež zmenila stravovanie na palube, aby znížila dodržiavanie sociálneho dištancu medzi posádkou a cestujúcimi. Qatar Airways už tiež nepoužívajú ani papierové menu pre ekonomickú a biznis triedu a jedlá pre cestujúcich sú servírované zapečatené.

Členovia letovej posádky tak teraz nosia okrem ochranných štítov aj jednorazové ochranné plášte, ktoré sú pripevnené na uniformách a ktoré sa budú meniť po každom lete. Letecká spoločnosť kontroluje príznaky posádky po každom lete a po každom segmente prechádza lietadlo hĺbkovou dezinfekciou.

Akciové letenky Qatar Airways

Zdroj fotografií: Qatar Airways

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LAST MINUTE: 7 nocí v 4* hoteli s all inclusive na Rodose za 605€ https://t.co/kBn5ou6OLL #dovolenky14 hodín dozadu
Do týchto krajín sa potrebujete pred cestou registrovať (vstupné formuláre a dotazníky) https://t.co/XRUprAbDXh #novinky15 hodín dozadu
Leť na krásny Zakynthos od 60€! https://t.co/X5hPtqbjIT #letenky16 hodín dozadu
Viedeň zadarmo. Slovak Lines má Nový Travel Pass pre nekonečné cestovanie https://t.co/Rl6o4x3leL #novinky16 hodín dozadu
Havana opäť sprísňuje obmedzenia. Počet nakazených narastá https://t.co/etokIOcJvH16 hodín dozadu
Pri vstupe na Ukrajinu už Slováci nepotrebujú test ani karanténu https://t.co/bdHmHebta6 #novinky17 hodín dozadu
Európska únia aktualizovala zoznam krajín, ktoré ju môžu navštíviť https://t.co/pQabCOC34919 hodín dozadu
Hrad Windsor v Londýne otvára časť záhrady prvýkrát po desiatkach rokov https://t.co/LIJ39wWTeu #novinky20 hodín dozadu
Maurícius vyhlásil stav enviromentálnej núdze https://t.co/O6scGyYMvA #novinky20 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore