Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Personál Qatar Airways bude v lietadle nosiť celotelovú ochranu

Personál Qatar Airways bude v lietadle nosiť celotelovú ochranu

Katarské aerolinky ukázali, ako budú lietať v najbližšom období. Ich letušky a stewardi majú po novom povinnosť nosiť celotelovú ochranu. Od cestujúcich budú Qatar Airways vyžadovať nosenie rúšok, palubný servis a jedlo sa nijako významne nezmenia. Nové opatrenia začnú platiť od 25. mája.

Reklama

Príprava na život s koronou

Aerolinky so sídlom v Katare neprestali lietať ani po vypuknutí pandémie koronavírusu. Snažili sa dostať späť uviaznutých katarských občanov do krajiny a tiež prevážali zdravotnícky materiál. Aktuálne sa však už letecká spoločnosť pripravuje na postupný reštart svojich tradičných liniek.

Väčšina aeroliniek sa v súčasnosti v rámci ochrany personálu zameriava len na ruky a tvár – čo znamená nosenie rúšok a rukavíc. Celotelová ochrana leteckého personálu nie je bežným javom. Aktuálne túto formu ochrany zaviedli len nízkonákladové aerolinky Air Asia a niekoľko ďalších leteckých dopravcov.

Čo sa zmenilo a čo nie?

Letušky a stewardi Qatar Airways okrem bežnej uniformy nosia aj špeciálnu ochranu, ktorú používajú zdravotníci v karanténnych oblastiach. Jej súčasťou je celotelový oblek a napríklad aj okuliare podobné tým laboratórnym.

V ekonomickej kajute sa jedlo podáva ako zvyčajne. Jedlá sa budú naďalej ohrievať na palube lietadla a potom sa prostredníctvom personálu dostanú medzi cestujúcich.

Samozrejmosťou budú dezinfekčné prostriedky pri vstupe do lietadla, a budú k dispozícii kedykoľvek počas letu.

Zdroj fotografií: Qatar Airways

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Hotel Srdiečko. Južné svahy Nízkych Tatier vás obklopia srdečnosťou https://t.co/T2KHbp20JJ #cestopisy46 minút dozadu
Aerolinky LEVEL zrejme skončia aj vo Francúzsku, ponúkali lacný Karibik https://t.co/Y1s0HxtaVD #novinky1 hodinu dozadu
Ryanair má 35 rokov. Začínal s jedným lietadlom a 25 zamestnancami! https://t.co/Uxed65W35f #letenky2 hodiny dozadu
Grécko ponúka turistom zľavy na letenky a rodinné akcie https://t.co/9kSuV7g8cY2 hodiny dozadu
Etihad Airways budúci týždeň spustia novú nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/HWcbMY9kD7 #novinky2 hodiny dozadu
Taiwanské letisko ponúka falošné lety pre ľudí, ktorí už bez cestovania nevydržia https://t.co/xlxRCSvjnP #novinky3 hodiny dozadu
Baleárske ostrovy zavádzajú povinné rúška. Výnimkou je len pobyt na pláži https://t.co/NP950q36QY #letenky3 hodiny dozadu
Vláda SR hrozí mastnou pokutou za nenahlásenie sa po návrate z rizikových krajin https://t.co/ysCnbpjN0Q #novinky3 hodiny dozadu
Miláno, Paríž, Londýn a New York. Hlavné mestá módy očami modelky a bookerky https://t.co/PjrZoIMJQs #cestopisy1 deň dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny už môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore