Nájdeš nás aj na:

Novinky

Pred cestou do talianskej Puglie a na Sardíniu sa nezabudnite zaregistrovať

Pred cestou do talianskej Puglie a na Sardíniu sa nezabudnite zaregistrovať

Taliani potrebujú zachrániť letnú sezónu, cestovný ruch je jedným z pilierov ich hrubého domáceho produktu – tvorí až 13 percent, píše Denník N. Preto svoje regionálne aj medzinárodné hranice otvorili už v stredu 3. júna, v rámci Európskej únie sa otvorili ako prvá krajina, píšu europskenoviny.sk.

Reklama

Ak tento rok plánujete navštíviť Taliansko, konkrétne regióny Sardínia a Puglia, pred príchodom do týchto obľúbených turistických miest na Apeninskom polostrove sa budete musieť zaregistrovať. Pravidlá sa vzťahujú na medzinárodných, ale aj na miestnych návštevníkov, píše Lonely Planet. Až 80 percent Talianov totiž plánuje stráviť tohtoročnú dovolenku doma, v Taliansku.

K dnešnému dňu je situácia v Taliansku takáto: Taliansko má 235 763 potvrdených prípadov, 169 939 ľudí ochorenie prekonalo a 34 114 novému koronavírusu podľahlo. Viac ako 30 tisíc ľudí je stále chorých, z nich jedno percento, teda 249 ľudí je v kritickom stave. Informácie pravidelne aktualizuje portál worldometers.info.

Nezabudnite vyplniť formulár

Napríklad úrady v Sardínii od vás v rámci prevencie pred šírením koronavírusu vopred vyžadujú podrobnosti o výlete v ich regióne, kde sa budete zdržiavať, kedy priletíte a ako dlho zostanete. Uviesť by ste mali aj číslo svojho občianskeho preukazu, meno a priezvisko.

Súčasťou registrácie je aj vyhlásenie, že nemáte Covid-19 a 48 hodín pred odchodom ste nemali ani žiadne príznaky koronavírusu SARS-CoV-2. Vyplnený formulár pred nástupom do lietadla alebo na trajekt odovzdáte na palube prepravnej spoločnosti, s ktorou do Talianska pocestujete. Formulár by sa mal podľa zdroja informácií nachádzať na tejto webovej stránke, je však po taliansky. Mne samej sa ho teda nájsť nepodarilo.

V prípade Puglie, ktorú chce podľa Lonely Planet navštíviť tento rok najviac turistov, musia cestujúci vyplniť online formulár a mailom ho poslať miestnym zdravotníckym orgánom v provincii, v ktorej sa budú zdržiavať. Formulár a podrobné informácie nájdete aj v angličtine tu.

*Zdroj všetkých fotografií v článku: shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore