Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

5 Dôvodov, prečo ísť na Malorku v októbri + letenky od 25€

5 Dôvodov, prečo ísť na Malorku v októbri + letenky od 25€

Hoci sa relax, more a pláž ťažko odkladajú na neskôr, má to niekoľko výhod. Cestovanie počas letných mesiacov môžu znepríjemniť extrémne horúčavy či preplnené destinácie. Predýchaj susedine júlové cool fotky s exotickým drinkom v ruke a nezúfaj! Benefitom sú nie len znížené ceny, ale aj iné perly, ktoré zažiješ iba v tomto období. Pri niektorých krajinách je jesenná dovolenka veľmi dobrý nápad. Jedným z takýchto miest je napríklad Malorka, na ktorú máme v októbri letenky už od 25€. Ako získať túto cenu?

Reklama

Klikni na odkaz nižšie, vyber si z kalendára vhodný termín a v objednávke na Pelikan.sk zadaj náš pelipeckársky zľavový kód:

PECKYSEP10

a budeš to mať o 10€ lacnejšie! 

Viedeň Priamy let Palma Mallorca Priamy let Viedeň
od 25 Rezervuj

Ešte stále nie si presvedčený(á)? Pozri si 5 dôvodov, pre ktoré dovolenku na Malorke v októbri určite neolutuješ:

1. Plážový inžinier

Malorka je známa svojimi nádhernými plážami, ktoré sa však počas hlavnej sezóny môžu stať ľahko útočiskom stoviek turistov. Ak sa bojíš, že si nebudeš mať kam položiť uterák a na postavenie hradu nezostane dosť piesku, príď v októbri! Aj tie najpopulárnejšie pláže sú ako vymenené. Vychutnaj si nerušený relax a romantiku bez kriku všade naokolo napríklad na najlepšie hodnotenej pláži Playa de Muro. Nikto nebude brániť tvojim super fotkám a výhľad na šíre azúrové more bude tiež stáť za to! Navyše, na Malorke je v októbri stále veľmi príjemné letné počasie.

2. Bez kopcov to nejde

Menej horúce počasie je skvelým kamarátom aktívnych turistov. Malorka nie je len plážovou destináciou, ale aj super miestom na objavovanie nedotknutej prírody. Je jednou z očarujúcich ukážok spojenia mora a hôr. Pohorie Serra de Tramuntana sa tu tiahne do dĺžky takmer 90 kilometrov. Okrem toho sa tu nachádza aj mnoho nádherných jaskýň a jaskynných útvarov. Najznámejší je Cuevas del Drach v Porto Cristo. Nachádza sa v ňom jedno z najväčších podzemných jazier na svete. Ešte viac dobrodružstva zažiješ na bicykli či pri plavbe na kanoe. Každopádne, ak nenavštíviš tamojšie hory, vraj akoby si na ostrove ani nebol.

3. Zábava s domácimi

Ak si si na dovolenku na Malorke vybral mesiac október, poteší ťa tiež nekončiaca festivalová nálada miestnych. Tá sa tu v tomto období šíri vďaka najrôznejším podujatiam, trhom a festivalom. Ich tematika často vyvoláva úsmev a vidno, že fantázie sa medze nekladú. Festival Sobrassada vzdáva hold rôznym chutným variantám miestnej klobásy, sladká Fira Dolca je zasa skvelým miestom pre všetky mlsné jazýčky. Ak chceš okúsiť niečo iné, Port de Soller’s je festivalom klasickej hudby.

4. Svetovo ocenená

Je to guľaté, sladké a máme to radi aj tekuté. Uhádol si? Jeseň je časom zberu úrody. Na Malorke sa stále viac pestuje hrozno a stáva sa čoraz známejšou pre kvalitné lokálne víno, ktoré už získalo mnoho medzinárodných ocenení. Miestne víno je dokonca jedno z najlepších v Španielsku. Na jeseň sa tu môžeš poprechádzať po krásnych vinohradoch, zúčastniť sa ochutnávok alebo festivalov vína. Obľúbené sú aj pikniky v prírode.

5. Niečo pod zub?

K dovolenke samozrejme patria taniere plné dobrôt. Ochutnávanie tradičných jedál je turistikou samou o sebe. V lete môže byť veľkým problémom obsadenosť vo vychytených reštauráciách. Október otvára dvere spontánnej dovolenke bez plánovania. Nechaj sa zlákať vôňou a rozhodni sa na mieste, na čo máš chuť. Hoci niektoré reštaurácie zatvárajú po sezóne, tie dobré ostávajú otvorené.

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Last minute letenky do Dubaja! Leť v novembri za 136€ (termíny aj vo februári) https://t.co/Cenjdfj9xb #letenky19 hodín dozadu
Tento kút Holandska si už videl(a)? Letenky do Eindhovenu za 16€! https://t.co/Kshekk3Bxg #letenky19 hodín dozadu
Malta je nádherná aj v zime! Leť od 14€ https://t.co/3QyDimXRj0 #letenky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Pobyt v thajskom Krabi s výletom do Kataru len za 829€! https://t.co/neEfT0tfGb #ponukadna2 dni dozadu
Thajsko v sezóne s 30kg batožinou za 439€. https://t.co/xw5TiZ1RLX #letenky2 dni dozadu
Sao Paulo s úžasnými Turkish Airlines za 449€. https://t.co/NlZxbeBlUT #letenky2 dni dozadu
Barcelona - New York - Viedeň za 219€! https://t.co/vbykQggrOV #letenky2 dni dozadu
Objav Kyjev s letenkami od 34€! https://t.co/WHz866g1vy #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore