Nájdeš nás aj na:

Destinácie

PECKA DŇA: Spoznajte tri kráľovstvá Maroka a bývajte v 4* hoteloch od 739€!

PECKA DŇA: Spoznajte tri kráľovstvá Maroka a bývajte v 4* hoteloch od 739€!

Opäť sme si pre vás niečo my pelikánci pripravili – aby ste nový rok, ktorý je tu čo nevidieť, zažívali samé dobrodružstvá už od začiatku. Jedným z nich môže byť letecký pobyt v Maroku, ale nie len tak hocijaký. Osem dní a sedem nocí v šiestich 4* hoteloch, raňajky, obedy aj večere, program s českou sprievodkyňou, ktorú Slováci milujú a to najdôležitejšie – dobrodružná takmer 1 800 km dlhá cesta troma marockými kráľovskými mestami Marrakéš, Meknes a Rabar. Spoznajte Maroko tak, ako málokto!

Reklama
Letecký pobyt do Maroka na sedem nocí od 649€ / osoba
  • Cena je konečná, platí pre 1 osobu. Obsahuje už všetky povinné poplatky.

KAM?  6 rôzmych špičkových hotelov overenej kvality (4*)

KEDY?  Odlet 5.3.2020 (Štv) – Návrat 12.3.2020 (Štv)

ODKIAĽ? Viedeň – Marrakéš – Viedeň

ČO JE V CENE? letenka z Viedne, všetky letiskové a palivové poplatky, 1 kus malej príručnej batožiny v rozmeroch 40 x 20 x 25 cm, ubytovanie na sedem nocí v 6 rôznych hoteloch v závislosti od aktuálnej dostupnosti (všetky 4*), 7x raňajky a 6x večera podľa programu, 5x obed počas 2. – 6. dňa, služby českej sprievodkyne počas poznávacej cesty podľa programu, doprava v klimatizovanom autobuse

Rozmeňme si veľkú cestu Marokom na drobné. Čo všetko tam s nami uvidíte?

1.Marrakéš – Ksar Ait Ben-haddou – Ourzazante

Potom, čo sa po prílete ubytujete, najete a navečeriate v jednom z miestnych 4* hotelov v Marrakéši, vyberieme sa na prvú cestu Marokom. Skúsme, či uhádnete, kam pôjdeme. Toto miesto je od Marrakéša vzdialené asi 390 km kľukatou, serpentínovou cestičkou. Nachádza sa neďaleko mesta Ourzazante a celou cestou k nemu sa môžete kochať výhľadmi na bájne pohorie Atlas. Ešte stále nič? Tak vám dáme ešte jednu pomôcku – filmoví režiséri toto miesto milujú. Natáčali tu Gladiátora, Kráľovstvo nebeské, Múmiu aj Hru o tróny.

Vitajte v opevnenom hlinenom meste Ait Ben-haddou. Je postavené z nepálených hlinených tehál na úpätí mohutného Atlasu. Na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO je táto pamiatka zapísaná od roku 1987. Ksar Ait Ben-haddou bola voľakedy veľmi dôležitou zastávkou na trase z Marrakéša do Sudánu. Nájdete tu námestie, mešitu, dva cintoríny – moslimský aj židovský, svätinu sv. Sidiho a mnoho iných zaujímavých miest.

Po celodennom programe sa presuniete do hotela v neďalekom meste Ourzazante, kde si pri večeri odpočiniete v ďalšom 4* hoteli, ktorý sme pre vás na túto noc zabezpečili.

Ait Benhaddou. Zdroj fotografie: https://www.shutterstock.com/

2.Ouarzazate – púštny Erfoud

 Po raňajkách v Ouarzazate sa vydáme do Erfoudu, to je vždy príjemná zastávka pred slávnym Meknesom, ktorý nás čaká hneď ďalší deň. Erfoud leží uprostred púšte –  viete o tom, že je to jedna z najväčších oáz na Sahare? Nie nadarmo sa volá toto miesto brána Sahary. Z okna hotela uvidíte obrovské pieskové duny, niektoré majú až 100 metrov. Aj tu vraj natáčali Múmiu. Architektúra v meste sa vám bude iste páčiť, domy sú postavené prevažne z červenej hliny, nájdete tu starobylé berberské pevnosti.

Akosi tušíme, že omnoho viac vás bude lákať program, ktorý si pre vás naša sprievodkyňa pripravila na poobedie – výlet terénnym automobilom do púšte a vyskúšate si aj to, ako sa Maročanom cestuje púšťou na ťavách (obe za poplatok). Na programe je aj pozorovanie západu slnka! Samozrejme, večeru po náročnom dni máte v cene ďalšieho 3* alebo 4* hotela, v ktorom strávite noc. A vyspať sa treba naozaj do sýtosti, pokračujeme smer Meknes.

Púštny Erfoud. Zdroj fotografie: https://www.shutterstock.com/

3.Erfoud – Meknes

Toto bude jedna z najkrajších ciest vôbec, aké kedy zažijete, to nám verte! Z Erfoudu vyrazíme pomerne skoro, aby sme do Meknesu dorazili včas. Čakajú vás dokonalé premeny prostredia za oknami – rozmanitosť Maroka sa vám ukáže v plnej kráse. Púšť, oázy, hory a úrodné roviny Middeltu, Stredný Atlas a cesta pomedzi neho, cédrové a borovicové lesy, prípadne voľne žijúce zvieratá, napríklad makaky. Ani sa vám nebude chcieť vystupovať!

Meknes je historické mesto známe svojimi trhmi, v porovnaní s inými kráľovskými mestami je pomerne nenápadné. Nemá sa však za čo hanbiť – pýši sa 20 km dlhými hradbami tiahnucimi sa okolo celého mesta. Mesto ukrýva v sebe svojho najväčšieho obdivovateľa, ktorý ho chcel spraviť najkrajším na svete, vládcu Mulaja Ismaila. Zájdite do mauzólea, v ktorom navždy odpočíva. Zatiaľ čo vonku hučia autá a počuť vravu a šum, tu je hrobové ticho, je to až neuveriteľné. Pozerajte sa pritom pod nohy, tisíce kachličiek tam vytvára krásnu mozaiku.

Ak vám zostane čas nazvyš, okúpte sa v mestských bazénoch, navštívte sýpku aj stajne, chodbový systém, v ktorom vám bude zima, lebo v ňom voľakedy uskladňovali jedlo a nevynechajte najznámejšie brány Bab el Mansour. Zastavte sa v miestnej pekárničke a objednajte si aj mätový čaj alebo typickú kávu s mliekom. Tak chutí Meknes, v ktorom sa večer ubytujeme v 4* hoteli a sladko sa vyspíme.

Meknes. Zdroj fotografie: https://www.shutterstock.com/

4.Meknes – Rabat – Cassablanca

Ak ste si mysleli, že tkania kobercov sa už nedočkáte, nastal ten deň! Berberské a Kelim koberce pozná celý svet, sú tkané ručne, sú kvalitné a ak budete chcieť, môžete si niektorý z nich aj odviesť domov. Verte nám, bude ťažké odolať. Našou ďalšou zastávkou bude hlavné mesto Maroka – Rabat. Mysleli ste si, že hlavné mesto je Marrakéš, však? Nevadí, ono to tak pôsobí. Najstaršie historické nálezy možno obdivovať práve tu, v Archeologickom múzeu v Rabate. 

Rabat nám ponúkne hneď niekoľko možností na objavovanie. Tou najzaujímavejšou asi bude Atlantik! Rabat sa totiž nachádza na pobreží Atlantického oceánu, ako jedno z kráľovstiev je tiež sídlom marockej vlády a samotného kráľa. Uvidíte ruiny, múry palácov, záhrady, mauzóleá, veže a vojdete aj do kasby Oudaya. A viete, kde strávite noc? V 4* hoteli v Cassablance, najväčšom meste v Maroku! Okrem iného je to najväčší prístav v Severnej Afrike.

Rabat. Zdroj fotografie: https://www.shutterstock.com/

5.Cassablanca – Marrakéš

Nebojte sa, nebudeme v Cassablance iba nocovať a hodovať. Ak je Rabat politickou mekkou Maroka, potom Cassablanca je rozhodne tou kultúrnou. Bary, univerzita, kníhkupectvá, obchodíky s umením. Prejdeme ňou a to poriadne, od impozantnej mešity Hassana II., ktorá je zároveň najväčšou mešitou v Afrike, cez budovu súdu a okružnou jazdou Cassablancou, po ktorej kráčali počas druhej svetovej vojny aj Rooswelt a Churchill, až sa dostaneme ku kamennej púšti vedúcej do Marrakéša.

Doň dorazíme akurát včas, aby ste sa stihli osviežiť a nabrať energiu pokrmom, pretože vás čaká cesta kočom a potom prechádza nočným Marrakéšom a najmä – návšteva námestia s prepychovým palácom Jemaa El-Fna (za poplatok). A na jeden deň bude tých vzruchov až-až. Pokračovať budete opäť ráno.

Cassablanca. Zdroj fotografie: https://www.shutterstock.com/

6.Marrakéš

Áno, tomuto mestu treba venovať osobitý čas. Straťte sa na miestnych trhoviskách, medzi farebnými výrobkami, brúsenou kožou, hadími mužmi a zaklínačmi, Berbermi a v dokonalých rajských záhradách, napríklad v Majorelle, tohto druhého najväčšieho mesta kráľovstva Maroko. Posledný, siedmy deň vášho pobytu bude venovaný iba Marrakéšu, môžete si preto vybrať, či ho strávite sami na vlastnú päsť alebo so sprievodkyňou.

Na programe dňa s ňou budú určite aj historické pamiatky, Medina aj Melah, židovská štvrť. Návšteva berberskej lekárne a klenotníctva či obchodu s kožou bude veľmi zaujímavá, no ak vás zaujme čosi iné, nebráňte sa tomu.

Nezabudnite hľadieť aj na horizont, legendárny Atlas vás bude stále strážiť, iba čo sa pres ním budú vynímať tentokrát už aj datľové palmy. Ochutnajte, lepšie ste iste nejedli. Viete o tom, že Marrakéš prezývajú červenou perlou? Rozhliadnite sa po meste, červené fasády domov alebo minimálne okenice, vyrezávané dvere, drevo, vyčnievajúce balkóny. Obkladačky, kachličky, ornamenty, aj to je Marrakéš. Je to mesto bohémov, tak si ho vychutnajte s nami!

Marrakéš. Zdroj fotografie: https://www.shutterstock.com/

Mohlo by vás zaujímať:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    3.7/5 - (3 votes)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 dôvodov prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete a letenky za 499€! https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky2 dni dozadu
Saudská Arábia z Budapešti od 71€! Leť do kráľovstva novými linkami Wizz Airu https://t.co/8auiDcQwGM #letenky2 dni dozadu
Lacné letenky do Dubrovníka: leť začiatkom leta od 65 eur! https://t.co/vwQePAaKzG #letenky2 dni dozadu
Bez testu, očkovania i karantény: 169 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky1 týždeň dozadu
Tipy redakcie: kam ísť najbližšie týždne na dovolenku? Pozri, kde sa to najviac oplatí https://t.co/09uD7HGsbR #dovolenky1 týždeň dozadu
4* Liptovský dvor: Rozprávková dedinka, ktorá ťa očarí atmosférou a prekvapí gastronómiou (RECENZIA) https://t.co/ATPxR4vUhw #dovolenky1 týždeň dozadu
5*Jumeirah at Saadiyat Island Resort Abu Dhabi: udržateľný luxus na jednej z najkrajších pláží Emirátov https://t.co/Eioz7D5Lvp #dovolenky1 týždeň dozadu
LACNÉ LETENKY: Londýn, Záhreb, Bergamo a desiatky iných destinácií. Objednaj teraz od 28€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky1 týždeň dozadu
Kuba: Veľký sprievodca karibským ostrovom zastaveným v čase (+ letenky od 539€) https://t.co/9FOpxx23mw #cestopisy1 týždeň dozadu
4 TOP nemecké metropoly: itinerár na najlepšie zážitky počas 2 dní https://t.co/ZEHo5AHL9B #cestopisy1 týždeň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore