Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Ktoré krajiny ponúkajú turistom poistenie proti COVID-19?

Ktoré krajiny ponúkajú turistom poistenie proti COVID-19?

Cestovanie sa v roku 2020 stalo zo dňa na deň veľmi vzácnou komoditou. Kam nám predtým stačilo pár eur, mini kufrík a chuť cestovať, teraz potrebujeme negatívny test, karanténu alebo sa tam nedostaneme vôbec. Našťastie niektoré destinácie ostávajú pre turistov otvorené, takže stále máme pár rajov na zemi, kde si môžeme oddýchnuť. V prvom rade nás okrem leteniek a ubytovania prirodzene zaujíma, či je cestovanie tam, kam sa chystáme, bezpečné. Niektoré krajiny sa rozhodli podporiť turistov špeciálnym poistením, ktoré uhradí náklady na zdravotnú starostlivosť či zmenu leteniek v prípade, že sa počas dovolenky nakazia koronavírusom.

Reklama

Cestovné poistenie nie je úplne jednoduché získať, pretože poisťovne ho ponúkajú len v prípade, ak Ministerstvo zahraničných vecí vydá odporúčanie do danej destinácie cestovať. Takéto odporúčanie aktuálne neplatí nikam, takže destinácie, ktoré sa rozhodli ponúknuť poistenie proti COVID-19 samostatne, naozaj potešia a zahrejú srdce každého deprimovaného cestovateľa. Ktoré to sú?

Dominikánska republika

Dominikánska republika predĺžila cestovné poistenie až do apríla 2021. To zahŕňa poistenie pohotovostných udalostí, pokiaľ sa cestujúci nakazia koronavírusom v krajine. Poistenie takisto pokrýva testovanie, prevoz alebo transfér pre príbuzných, poplatky za zmeny letov a výdavky na ubytovanie. Poistenie sa vzťahuje len na turistov, ktorí sú počas dovolenky ubytovaní v hoteli.

Portugalsko

V auguste minulého roku Portugalsko otvorilo program cestovného poistenia pre zahraničných turistov, ktoré má zabezpečiť bezpečné cestovanie do krajiny. V poistení majú byť zahrnuté všetky zdravotnícke, operačné či nemocničné náklady, pričom platia pre turistov z celého sveta. Súčasťou sú tiež online zdravotnícke konzultácie, transfery či repatriácia. Suma za poistenie začína na 36,99€ na 10 dní.

Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy ponúkajú poistenie takisto od augusta 2020. Pokrýva zdravotnícke, karanténne a repatriačné náklady, v prípade, že sa cestujúci počas dovolenky v krajine nakazí COVID-19.

Thajsko

Thajsko vo svojom COVID-19 poistení pre cestovateľov poskytuje finančné uhradenie zdravotníckej starostlivosti a repatriácie. Suma závisí od krajiny, z ktorej prichádzajú. Poistenie platí pre každého prichádzajúceho z rizikovej krajiny. Cena poistenia závisí od rôznych faktorov, napríklad od veku a dĺžky pobytu v krajine.

Uzbekistan

Ako súčasť kampane – Uzbekistan, bezpečné cestovanie zaručené – sa krajina zaručuje, že uhradí 3 tisíc dolárov každému, kto sa pri cestovaní v krajine nakazí COVID-19. Uzbekistan ponúka dva typy poistenia – Fixné výhody alebo Komplexné poistenie návštevníkov. Cena závisí od typu poistenia.

Turecko

V auguste sa ku krajinám, ktoré turistom ponúkajú špeciálne COVID-19 positenie, pridalo aj Turecko. To sa vzťahuje k poplatku od 15€ do 21€, pričom následne poistenie hradí náklady vo výške od 3 000€ do 7 000€. Turecko tiež zaviedlo balíčky poistenia, ktoré si turisti môžu uplatniť v prípade, že kvôli pozitívnemu testu na COVID-19 musia v krajine ostať dlhšie. Poistenie začína poplatkom 10€ na deň po dobu 15 dní, čo zahŕňa sumu do výšky 100€ na ubytovanie denne.

Letenky bez problémov – Pelikán preplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kúp si k letenke alebo pobytu poistenie a automaticky dostaneš BONUS v podobe preplatenia stornopoplatku, pokiaľ nebudeš môcť odletieť kvoli pozitívnemu COVID-19 testu! Tento bonus získajú automaticky všetci cestujúci, ktorí si zakúpili poistenie STORNO alebo ISTOTA od 1.1.2021 – vrátane.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

KLM napokon nerušia všetky diaľkové lety, dohodli sa s holandskou vládou https://t.co/E21LWE0cE6 #novinky9 hodiny dozadu
Austrian Airlines začnú od cestujúcich požadovať nosenie respirátora. Ide o nariadenie vlády https://t.co/ZT1uwPRorj #novinky2 dni dozadu
Lufthansa plánuje najdlhší let v jej histórii. Smeruje na Falklandy https://t.co/BplkFm5BzG #letenky2 dni dozadu
Nórska vláda podporila záchranu Norwegian. Budú lietať po Európe, nové rezervácie sú bez obáv https://t.co/7wLmbFAVuF #novinky2 dni dozadu
Ako najlepšie na Zanzibar? Porovnali sme letenky od 489€ a máme v tom jasno! https://t.co/pmgnzRrPOT #letenky2 dni dozadu
Cestovanie do USA: test, 10-dňová karanténa a povinnosť rúšok na palube https://t.co/i87riLxQKr #letenky3 dni dozadu
Exotika bez testu a karantény. Krajiny, ktoré sľubujú bezpečnú dovolenku https://t.co/pN4m5cNz7f #dovolenky3 dni dozadu
Test pohodlne z auta. Letisko Bratislava ponúkne najväčšie drive-thru testovanie https://t.co/gNuqllA5X0 #novinky3 dni dozadu
Cestovanie do Francúzska: pri vstupe treba negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín https://t.co/n8K3xmr7wv #letenky3 dni dozadu
PONUKA DŇA: All Inclusive Dominikánska republika s letenkami a 4*hotelom za 1208€ https://t.co/uKcwSarkaq #dovolenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore