Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

SVET: Kam v roku 2020 so slovensky alebo česky hovoriacimi sprievodcami

SVET: Kam v roku 2020 so slovensky alebo česky hovoriacimi sprievodcami

Naposledy sme si predstavili TOP 6 pobytov s overenými sprievodcami v rámci našej domovskej Európy, teraz sa pozrieme na TOP 6 takýchto pobytov z celého sveta, okrem Európy. Vieme, že vás láka Ázia, ďaleké Rusko, ale aj Amerika a Karibik. Nech sa páči, týmito miestami vás radi posprevádzajú naši milí sprievodcovia.

Reklama

Tu je výber TOP 6 pobytov s overenými sprievodcami:

  • Moskva či Petrohrad – alebo obe jednou cestou, v luxusných hoteloch a so sprievodcom

Aký je život v Rusku? Okúste ho s nami a s našimi sprievodcami, namiešali sme pre vás koktail niekoľkých skvelých pobytov v 3 či 4* hoteloch s raňajkami a sprievodnými aktivitami či exkurziami. Navštívte najväčšie ruské mesto, Moskvu na Valentína od 509€ alebo sa radšej potúlate Moskvou počas Veľkej noci od 559€? Ak chcete využiť čo najefektívnejšie svoje voľné pracovné dni, potom zavítajte do Moskvy uprostred jari, v máji od 659€.

Vedeli ste o tom, že do Petrohradu už nepotrebujete víza? Asi aj preto je to obľúbený pobyt našich klientov – chcú zažiť nepoznané. Ponúkame vám letecký pobyt do Petrohradu s ubytovaním v 3* hoteli s raňajkami a samozrejme ako aj pri ostatných ponukách, aj so sprievodcom od 719€. Neviete si vybrať medzi Moskvou a Petrohradom, nevadí! S nami a s namiši sprievodcami ich môžete navštíviť obe jednou cestou. Ponúkame vám deväť dní v Moskve a v Petrohrade s ubytovaním v 3* hoteli a so službami výnimočného sprievodcu už od 1 179€.

Od našich sprievodcov si odnesiete drahocenné informácie, zatiaľ čo si môžete bezstarostne a bez dlhého plánovania užívať svoj čas na návšteve tejto obrovskej krajiny, ktorá sa volá Rusko.

  • Jordánskom ako domáci s českou sprievodkyňou a s ubytovaním v 3* a 4* hoteloch s polpenziou

Jordánsko je pre mnohých vysnívanou destináciu a slávne mesto Petra je na cestovateľských zoznamoch turistov často na vrchných priečkach. O spôsoboch, ako objavovať Jordánsko, napísali článok naši Pelikánci, ktorí sa s prvými priamymi letmi s Laudamotion do Ammánu vybrali objavovať túto úžasnú krajinu. Vyberte sa tam s nami aj vy. Bude to nezabudnuteľná cesta. Objavte všetky krásy od liečivých vôd Mŕtveho mora až po dychberúci div sveta – mesto Petra. Najslanšie a najnižšie položené more pomaly vysychá, preto by ste ho mali spoznať čím skôr.

Mesačnú krajinu vo Wadi Rum, ktorá vďaka scenériam a červenému piesku poslúžila ako kulisa pre niekoľko filmových snímok (situovaných na Marse), najlepšie preskúmate na džípe. Vyskúšajte na chvíľu typický beduínsky život v stanoch a vychutnajte si jeden z najkrajších západov slnka a samozrejme, ochutnajte výbornú miestnu kuchyňu. Česká sprievodkyňa, ktorá už dlho v krajine žije, vás ňou prevedie a obohatí váš zážitok drahocennými informáciami. Päťdňový letecký pobyt do Jordánska vás teraz vyjde 819€.

  • Expedícia po Srí Lanke s ubytovaním v luxusnom hoteli na pláži aj so službami sprievodcu

Srí Lanka je zmesou nekonečných pláží, osviežujúceho čaju a jedinečných zážitkov. Z Ázie je to jedna z tých krajín, ktorú proste musíte zažiť! Objavte jej staroveké chrámy a paláce, nazbierajte si čajové listy a zažite cestu plnú dobrodružstva v tropickej klíme tohto nádherného ostrova. Srí Lanka je jednoducho ultimátny cestovateľský raj so zážitkami na každom rohu.

Napríklad, v Národnom parku Minneriya uvidíte viac ako 200 voľne žijúcich slonov, byvolov, leopardov, krokodílov, jeleňov, 9 druhov obojživelníkov, 25 druhov plazov, 160 druhov vtákov, 26 druhov rýb, 78 druhov motýľov. Po výstupe na skalu Sigiriya, ktorá je jedným z najfantastickejších samostatných objektov na ostrove, sa vám naskytne nádherný výhľad do okolia. Môžete navštíviť aj čajové plantáže v Nuwara Eliya – „Malé Anglicko“, ktorá leží v prekrásnom prostredí hôr, horských dolín a vodopádov. Naše pobyty na Srí Lanku máme teraz v ponuke od 1 479€.

  • Veľká cesta Marokom s ubytovaním v 3* a 4* hoteloch a sprievodkyňou z Českej republiky

Maroko sa dá spoznávať mnohými spôsobmi. Či už sa rozhodene pre krátky city break v Marakeši, Agadire alebo Casablance, pre oddych na pláži alebo pre spoznávanie krajiny so skúsenou českou sprievodkyňou, do tejto krajiny sa zamilujete. Svoju veľkú cestu Marokom začnete vo farebnom Marakéši a nasledujúcich osem dní sa budete túlať touto nádhernou krajinou. Počas svojej cesty prejdete takmer 1 800 km dlhú cestu troma marockými kráľovskými mestami Marrakéš, Meknes a Rabar.

Uvidíte hlinené mesto Ait Ben-haddou, zapísané na zozname UNESCO, púštne mesto Erfoud, historický Meknes, hlavné mesto Rabat a slávnu Casablancu. Vaša cesta púšťou, oázou, horami, popri Strednom Atlase, pomedzi borovicové lesy a voľne žijúce zvieratá, vám ostane v pamäti ešte dlho. To nám verte! Zaplatiť za týždeň na ceste po Maroku aj s ubytovaním 689 € nie je veľa, čo poviete?

  • Mexikom na päť rôznych spôsobov aj so slovenským sprievodcom

A čo tak stráviť nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstva a exotiky v nádhernom Mexiku so slovenským sprievodcom Jurajom? Pomôže vám objavovať staré pyramídy, koloniálne mestá, vodopády, kaňony a domorodé komunity ukryté v horách Chiapas. Ochutnáte úžasnú kávu aj voňavé kakao. Lokálny sprievodca má najaktuálnejšie informácie z danej lokality, vie najlepšie odporučiť autentické miesta a reštaurácie, kde sa oplatí ísť. A presne to je aj Jurajova úloha a my sme s ním veľmi spokojní. Tak, ako si vychutnáte Mexiko – v 4* alebo v 5* hoteli, s deťmi alebo s batohom na chrtbe? Naša ponuka leteckých pobytov začína na 1 196€.

  • Dominikánska republika a 8 leteckých pobytov, z ktorých je veľmi ťažké si vybrať len jeden

Navštívte karibský raj s názvom Dominikánska republika a objavte všetky jej zákutia počas atraktívnych výletov s českým sprievodcom. Navyše, v rámci leteckého pobytu máte v cene aj perfektné ubytovanie v jednom z miestnych 4* či 5* hotelov a nebude to novinka, keď vám povieme, že mnohé z nich ležia rovno alebo veľmi blízko známych miestnych pláží. Či už Vás zaujíma história, život miestnych, príroda, národné parky alebo panenské pláže, na tomto krásnom kúsku zeme nájdete všetko.

Objavte úžasnú Saonu, alebo sa vyberte objavovať ostrov Bacardi a jeho zelené tropické lesy, biele piesočné pláže a priezračné tyrkysové more. Tento raj je známy aj z reklám na najpredávanejší rum sveta! Zabudnite tu na chvíľu na starosti a problémy všedných dní. V Dominikánskej republike vás čaká mnoho nezabudnuteľných zážitkov, samozrejme spolu s našimi česky hovoriacimi sprievodcami! Cena pobytov začína na sume 1 129 €, aktuálne s 30% zľavou!  

Komentáre

Mirka si už dávno uvedomila, že jeden život jej bude málo, aby stihla zažiť všetko čo si naplánuje a navštíviť všetky miesta o ktorých sníva. Preto vyberá vždy to najlepšie. Najviac miluje neporušenú prírodu ďaleko a vysoko v horách. Stretnete ju na lyžiach, v meste pri knihe, na káve, na skale, v posilke, telocvični, v galérii, so psom v lese, či bežať popri Dunaji. V Pelikáne robí presne to, čo ju baví a ako produktová špecialistka pre vás spája najlepšie letenky s najlepšími hotelmi a zážitkami.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Čím nahradiť dovolenku v zahraničí? Skús tieto 4 tipy https://t.co/LFAXI6N67f #dovolenky9 hodín dozadu
10 dôvodov, prečo je Kostarika najlepšia destinácia na svete + letenky za 399€ https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky12 hodín dozadu
India predĺžila zákaz medzinárodných letov do konca júna https://t.co/xv755JfvxK13 hodín dozadu
Belgicko znovu otvára Park Pairi Daiza, dvojnásobnú Európsku zoo roka https://t.co/IdDjUhhMhT #cestopisy14 hodín dozadu
Austrian Airlines oznámili návrat. Lietať začnú 15. júna! https://t.co/6BjSdRZq56 #letenky15 hodín dozadu
Objaví sa po rokoch ponorená dedina v Taliansku, aby prilákala turistov? https://t.co/18Vfvwilv9 #cestopisy15 hodín dozadu
Medzi ľadom aj levmi: 6 unikátnych maratónov https://t.co/rLlV06nJ0C #cestopisy3 dni dozadu
Wizz Air expanduje ďalej. 6 nových liniek z Rakúska, jedna z Prahy https://t.co/mSzKdOagv3 #novinky3 dni dozadu
Bulharsko 1. júna ruší povinnú karanténu pre cestujúcich z krajín EÚ https://t.co/GHHChudxHZ #letenky3 dni dozadu
Cenová vojna začala! Letenky na júl už kúpiš od 19€ https://t.co/ThgrV4MUVc #letenky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore