Nájdeš nás aj na:

Novinky

Zaujímavosti 2018: Do USA za 2 stovky, rekordný pobyt trval 290 dní

Čo letelo minulý rok? Kam ste cestovali najviac? Ktoré dovolenkové destinácie boli najobľúbenejšie? Pelikan.sk zverejnil niekoľko zaujímavých čísel za rok 2018. Poďte sa v krátkosti pozrieť, ako Slováci cestovali za posledných 12 mesiacov.

Reklama

New York, New York

To, že je New York v niečom prvý, vôbec nie je šokujúce. Šokujúce však je, že New York je aj po toľkých rokoch stále na vrchole rebríčka najpredávanejších diaľkových leteniek Slovákov. Môže za to fakt, že minulý rok sa dalo cestovať do New Yorku za menej ako dve stovky. A môže za to zrejme aj zmena politiky mnohých leteckých spoločností, ktoré sa rozhodli ponúkať najlacnejšie tarify bez podpalubnej batožiny.

Zaujímavosť: Spojené štáty v uplynulých 12 mesiacoch navštívilo o takmer 43 percent viac cestujúcich z nášho regiónu ako v roku 2017. Ďalšími častými destináciami Slovákov sú pri USA najmä Los Angeles či Miami.

Idem na pobyt, budem tam asi tak 290 dní

Najdlhší pobyt, ktorý ste si cez Pelikán kúpili trval 290 dní a odohrával sa na východnom pobreží USA, v Clarksburgu.

Na otočku do Švédska

Najkratší pobyt s letenkou má tiež svojho rekordéra. Trval 24 hodín, 28 minút a 48 sekúnd. Čo sa za tak krátku dobu dá vidieť vo Švédsku? Nuž, niekomu to možno postačilo. V meste Kalmar vybavil čo potreboval a vrátil sa späť na Slovensko.

Najviac zaujal Zanzibar a Island

Na naše články ste si minulý rok klikli presne 2 266 701-krát. Najviac vás zaujal americký výpredaj, ktorý trhal rekordy aj v predajoch. Najúspešnejšia reportáž bola zo Zanzibaru, keď sme Kiki a Barborku poslali do exotiky s Turkish Airlines alebo keď som spolu s priateľkou za týždeň prešiel Island a nezruinoval svoje konto. Najviac sa vám páčil rozhovor s digitálnou nomádkou Michel a najviac ste klikali na sekciu TOP PONUKY. Preto vieme, že si zaslúžite top ponuky aj tento rok a s ešte vyššou intenzitou!

Aké články ti máme prinášať? Vyhovujú ti naše ponuky?

Tvoj názor je pre nás dôležitý. Povedz nám ho v kratučkom DOTAZNÍKU💡

Aj lowcost môže vyjsť draho

V dnešnej dobe, kedy sa objavujú letenky za cent, je už zdá, sa všetko možné. Stále si však môžete kúpiť letenku od nízkonákladovej spoločnosti za veľa peňazí. Ako na to? Kupujte deň pred odletom! Najdrahšia lowcost letenka v roku 2018 stála 1225,56 eur.

Odpoveď do ôsmich sekúnd

Zákaznícky servis Pelikána okrem odpovedí cez Messenger, WhatsApp a iMessages v roku 2018 poslal viac než 205-tisíc emailov a riešil takmer 170-tisíc telefonátov. Jeho zákazníci sa pritom odpovede cez Facebook či WhatsApp dočkali v priemere za 7 minút, cez email vždy do 24 hodín a na zodvihnutie svojej telefonickej požiadavky museli na linke stráviť v priemere len 8 sekúnd. Najdlhší hovor trval až 59 minút a 42 sekúnd, ten priemerný však iba 3 minúty a 15 sekúnd.

Egypt a Turecko opäť v kurze

Slováci sa v roku 2018 vrátili aj k tradičným destináciám, ktoré v minulosti poznačili napríklad teroristické útoky a pomerne často by ste na nich natrafili aj v exotických destináciách ako Gambia, Dominikánska republika, Kuba, Maldivy, Maurícius, Srí Lanka, Omán, Thajsko či Vietnam. Najobľúbenejšie pobytové zájazdy Slovákov smerovali do Talianska (Ischia, Sardínia, Sicília), Španielska (Malorka a Andalúzia), Turecka, Grécka či Egypta.

Viac ako 308-tisíc leteniek

Pelikán je najväčší slovenský predajca leteniek s viac ako 170 zamestnancami a pôsobí aj v ďalších piatich krajinách – Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko a Nemecko. V minulom roku v regióne strednej a východnej Európy predal celkovo až 308.215 leteniek.

Spoločnosť vznikla pred 15 rokmi ako prvý slovenský online predajca cestovateľských produktov. V súčasnosti klientom ponúka aj klasické letné dovolenky pri mori či v exotike, poznávacie pobyty vo svetových metropolách, víkendové pobyty na Slovensku či v zahraničí i takzvané multi-city kombinácie leteniek rôznych leteckých spoločností.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Hurá k najvyššej hore Afriky! Kilimandžáro za 449€ s Turkish Airlines https://t.co/B2c045UXEO38 minút dozadu
Dubaj z Bratislavy za 259€! Nenechaj si ujsť akciu tejto zimy https://t.co/aD6vyG2nuL2 hodiny dozadu
Super lacná Kanada z Viedne: 3 destinácie a ceny 399€! https://t.co/uHmFKwvmLv2 hodiny dozadu
Letenky do Burgasu na jar od 13 eur! (priamy let z Viedne) https://t.co/mrL5OXAvLp3 hodiny dozadu
Poď na Sardíniu! Talianske Alghero so zľavou od 23€ https://t.co/7CVd3MNrDR3 hodiny dozadu
Talianska Perugia na jar so zľavou od 13€ https://t.co/9fKKd7hBhD3 hodiny dozadu
WOW: Havaj teraz za 669€! Letíš z Viedne, batožina v cene https://t.co/R3Hdl14Ghv15 hodín dozadu
Pelicast: Kristína Tormová – Thajsko alebo ako zažiť leto v zime https://t.co/1aC8ZdFth217 hodín dozadu
Už 7 rokov na trhu. APRA chráni práva leteckých pasažierov https://t.co/O9hsmeJi5I3 dni dozadu
PONUKA DŇA: Štokholm s hotelom a letenkou za 139€! https://t.co/wVDJooIORr3 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore