Nájdeš nás aj na:
palau

Austrália a Oceánia

Navštív podmorský raj na Zemi, Palau s letenkami za 1079€ (46kg batožina)

Navštív podmorský raj na Zemi, Palau s letenkami za 1079€ (46kg batožina)

Už si o tom počul(a)? Dnes, 15. novembra 2022, dosiahla svetová populácia číslo 8 miliárd. Chceš zažiť autentické miesto, ktoré patrí k jedným z mála nepreplnených na planéte? Leť na Palau! Panenské piesočné pláže, krásne vodopády vo vnútrozemí a v neposlednom rade jedinečné panorámy, na ktoré budeš spomínať ešte dlho. Súostrovie Palau, oficiálne Republika Palau, sa nachádza v Tichom oceáne, hneď vedľa Filipín smerom na východ. Od doby, kedy sa súostrovia prvýkrát dotkla ľudská noha, sa tu vystriedalo niekoľko politických vplyvov – od španielskeho cez japonský po ten americký, ktorý trvá prakticky až dodnes a odráža sa v politickom systéme krajiny. Nezávislosť pre miestnych prišla až v roku 1994. Republika Palau je teda jeden z najmladších štátov sveta.

Reklama

Lacné letenky na Palau

 • Odkiaľ? Let z Viedne s prestupmi v Dohe a v Soule
 • S kým? China Airlines
 • Kedy? február – jún 2023
 • Príklad? Termín 7. – 19. apríl 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina a 2ks podpalubná batožina do 46kg
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA (zľava 10€ na objednávku)

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Palau?

Určite Rock Islands! Na Palau sú jednou z povinných jázd, v roku 2012 sa Južná lagúna tohto mini-súostrovia dostala na zoznam UNESCO. Je to zážitok, ktorý nikde inde nezažiješ. Nejde len o to, že uvidíš naozaj jedinečné pláže, ale jedinečný bude aj svet, ktorý uvidíš pod morom. Dokonca sa dá povedať, že pod vodou začína tá ozajstná krása. Naskoč do kajaku, chyť si pádlo do ruky, a krásy Rock Islands preskúmaj z hladiny.

Blue Corner – Modrý roh je raj pre milovníkov potápania. Priprav sa na 13 druhov žralokov, ktorých domovom je korálový útes s mimoriadne rozmanitým svetom živočíchov. Pozor ale na prúdy, často sa menia, to je asi aj vysvetlením toho, prečo toto miesto milujú žraloci. Vydať sa môžeš až k samotnému koncu útesu, ktorý mizne ďaleko v hlbinách.

A to bude tá správna chvíľa vytiahnuť svoj útesový hák, zaistiť sa o niektorý z korálov, iba pozorovať parádny výhľad a byť vďačným za to, že môžeš niečo také zažiť. V tesnej blízkosti Blue Corner je aj Blue Holes, čiže Modré diery. Možno na základe tohto trefného názvu si uhádol, že ide o podmorskú jaskyňu.

A to nie je všetko

Nevynechaj ani Milky way – Mliečnu dráhu, je to názov miestnej lagúny, v ktorej okrem krištáľovo čistého mora a bohatej podmorskej fauny narazíš aj na liečivé biele bahno, podľa ktorého vznikol názov lagúny. Ostrov Eil Malk je svetový unikát, spomínali sme ho v našom článku o cestovaní po tridsiatke. Kvôli veľmi nízkemu obsahu kyslíka má miestne jazero izolovaný ekosystém, ktorý veľmi vyhovuje populácii medúz – preto sa volá Jellyfish Lake.

palau plaz

Môže to vyzerať tak, že najväčšie lákadlá v Palau nájdeš pod hladinou mora, ale súostrovie ti má čo ponúknuť aj hore. V severnej časti sa vydaj do jedného zo 16 malých štátov Palau, Ngardmau, nájdeš tam vodopád s rovnakým názvom. Z Kotoru si tu autom za pol hodiny, a zažiješ tú najlepšiu vodnú show na celom Palau, 37 m dlhý vodopád, ktorý si najlepšie vychutnáš tak, že si pod neho jednoducho postavíš. Podľa legendy je vodopád v skutočnosti hlavou veľkého jednookého úhora, ktorý tu pred dávnymi dobami umrel.

Cestovné doklady na Palau

Občania Slovenskej republiky nepotrebujú podľa informácií rezortu zahraničia SR pri ceste na Palau pri pobyte do 90 dní vízum. Nutné je zakúpiť si vstupné povolenie, ktorého cena je okolo 50 USD, okolo 45€.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (5 votes)
Komentáre
Hore