Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Navštív podmorský raj na Zemi, Palau s letenkami za 439€!

Navštív podmorský raj na Zemi, Palau s letenkami za 439€!

Panenské piesočné pláže, krásne vodopády vo vnútrozemí a v neposlednom rade jedinečné panorámy, na ktoré budeš spomínať ešte dlho. Súostrovie Palau, oficiálne Republika Palau, sa nachádza v Tichom oceáne, hneď vedľa Filipín smerom na východ. Od doby, kedy sa súostrovia prvýkrát dotkla ľudská noha, sa tu vystriedalo niekoľko politických vplyvov – od španielskeho cez japonský po ten americký, ktorý trvá prakticky až dodnes a odráža sa v politickom systéme krajiny. Nezávislosť pre miestnych prišla až v roku 1994. Republika Palau je teda jeden z najmladších štátov sveta, teraz ju môžeš navštíviť už od 439€ s odletom z Kodane!

Reklama

Lacné letenky na Palau

Akciové letenky

Lacné ubytovanie na Palau: Booking.com s Pelikánom

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. Cez Airbnb teraz rozdávame zľavové kupóny na prvé ubytovanie vo výške až 23€. Zaregistruj sa a peniažky vo forme kreditu sú tvoje.

Lacné ubytovanie na Palau vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Ríme môžeš rezervovať už od 38€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť na Palau?

Určite Rock Islands! Na Palau sú jednou z povinných jázd, v roku 2012 sa Južná lagúna tohto mini-súostrovia dostala na zoznam UNESCO. Je to zážitok, ktorý nikde inde nezažiješ. Nejde len o to, že uvidíš naozaj jedinečné pláže, ale jedinečný bude aj svet, ktorý uvidíš pod morom. Dokonca sa dá povedať, že pod vodou začína tá ozajstná krása. Naskoč do kajaku, chyť si pádlo do ruky, a krásy Rock Islands preskúmaj z hladiny.

Blue Corner – Modrý roh je raj pre milovníkov potápania. Priprav sa na 13 druhov žralokov, ktorých domovom je korálový útes s mimoriadne rozmanitým svetom živočíchov. Pozor ale na prúdy, často sa menia, to je asi aj vysvetlením toho, prečo toto miesto milujú žraloci. Vydať sa môžeš až k samotnému koncu útesu, ktorý mizne ďaleko v hlbinách.

A to bude tá správna chvíľa vytiahnuť svoj útesový hák, zaistiť sa o niektorý z korálov, iba pozorovať parádny výhľad a byť vďačným za to, že môžeš niečo také zažiť. V tesnej blízkosti Blue Corner je aj Blue Holes, čiže Modré diery. Možno na základe tohto trefného názvu si uhádol, že ide o podmorskú jaskyňu.

A to nie je všetko

Nevynechaj ani Milky way – Mliečnu dráhu, je to názov miestnej lagúny, v ktorej okrem krištáľovo čistého mora a bohatej podmorskej fauny narazíš aj na liečivé biele bahno, podľa ktorého vznikol názov lagúny. Ostrov Eil Malk je svetový unikát, spomínali sme ho v našom článku o cestovaní po tridsiatke. Kvôli veľmi nízkemu obsahu kyslíka má miestne jazero izolovaný ekosystém, ktorý veľmi vyhovuje populácii medúz – preto sa volá Jellyfish Lake.

Môže to vyzerať tak, že najväčšie lákadlá v Palau nájdeš pod hladinou mora, ale súostrovie ti má čo ponúknuť aj hore. V severnej časti sa vydaj do jedného zo 16 malých štátov Palau, Ngardmau, nájdeš tam vodopád s rovnakým názvom. Z Kotoru si tu autom za pol hodiny, a zažiješ tú najlepšiu vodnú show na celom Palau, 37 m dlhý vodopád, ktorý si najlepšie vychutnáš tak, že si pod neho jednoducho postavíš. Podľa legendy je vodopád v skutočnosti hlavou veľkého jednookého úhora, ktorý tu pred dávnymi dobami umrel.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady na Palau

Občania Slovenskej republiky nepotrebujú podľa informácií rezortu zahraničia SR pri ceste na Palau pri pobyte do 90 dní vízum. Nutné je zakúpiť si vstupné povolenie, ktorého cena je okolo 50 USD, okolo 45€.

Beautiful view of The Arch landmark in Palau from above

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

 

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Idete domov z Chorvátska cez Slovinsko? Na toto si dajte pozor https://t.co/IA9VGeWF6U #novinky56 minút dozadu
Prví cestujúci dnes odleteli z Bratislavy na Malorku a Korfu https://t.co/XPDvZ2ijpS #letenky11 hodín dozadu
Letisko Heathrow chce testovať na COVID-19. Slováci tým môžu obísť karanténu https://t.co/2aCIGul0PZ11 hodín dozadu
Nemohla letieť kvôli COVID-19, Qatar Airways jej poslali refund 20 miliónov dolárov https://t.co/vqCZhr1oWr #novinky12 hodín dozadu
Dubaj sa dnes otvoril turistom. Emiráty vyžadujú test, appku aj poistenie https://t.co/CPr5HnU6dI #letenky12 hodín dozadu
V tejto talianskej dedinke si môžeš užiť dovolenku zdarma https://t.co/5IV9q8qHZf #novinky23 hodín dozadu
Aktualizované: Bali sa otvorí turistom už od septembra októbra. Zavedie špeciálne podmienky pre hotely https://t.co/ESIPbVznbs #novinky1 deň dozadu
Cestovateľský semafor pre Slovákov zozelenel, Čechov škrtli piati susedia https://t.co/A7YetA9IWY #novinky1 deň dozadu
Oplatí sa poistenie počas pandémie? Zväčša kryje liečebné náklady, nie však karanténu https://t.co/SKixQjdqcP #novinky1 deň dozadu
Mala to byť svadobná cesta. Ich pobyt v Južnej Amerike sa kvôli korone trocha natiahol https://t.co/1YHWbdDPwg #cestopisy2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore