Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Navštív podmorský raj na Zemi, Palau s letenkami za 429€!

Navštív podmorský raj na Zemi, Palau s letenkami za 429€!

Panenské piesočné pláže, krásne vodopády vo vnútrozemí a v neposlednom rade jedinečné panorámy, na ktoré budeš spomínať ešte dlho. Súostrovie Palau, oficiálne Republika Palau, sa nachádza v Tichom oceáne, hneď vedľa Filipín smerom na východ. Od doby, kedy sa súostrovia prvýkrát dotkla ľudská noha, sa tu vystriedalo niekoľko politických vplyvov – od španielskeho cez japonský po ten americký, ktorý trvá prakticky až dodnes a odráža sa v politickom systéme krajiny. Nezávislosť pre miestnych prišla až v roku 1994. Republika Palau je teda jeden z najmladších štátov sveta, teraz ju môžeš navštíviť už od 429€ s odletom z Kodane!

Reklama

Lacné letenky na Palau

Kodaň 1 prestup Koror 1 prestup Kodaň
Doha/Soul Soul/Doha
za 429 Rezervuj

Lacné ubytovanie na Palau: Booking.com s Pelikánom

Lacné ubytovanie na Palau vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie v Ríme môžeš rezervovať už od 38€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť na Palau?

Určite Rock Islands! Na Palau sú jednou z povinných jázd, v roku 2012 sa Južná lagúna tohto mini-súostrovia dostala na zoznam UNESCO. Je to zážitok, ktorý nikde inde nezažiješ. Nejde len o to, že uvidíš naozaj jedinečné pláže, ale jedinečný bude aj svet, ktorý uvidíš pod morom. Dokonca sa dá povedať, že pod vodou začína tá ozajstná krása. Naskoč do kajaku, chyť si pádlo do ruky, a krásy Rock Islands preskúmaj z hladiny.

Blue Corner – Modrý roh je raj pre milovníkov potápania. Priprav sa na 13 druhov žralokov, ktorých domovom je korálový útes s mimoriadne rozmanitým svetom živočíchov. Pozor ale na prúdy, často sa menia, to je asi aj vysvetlením toho, prečo toto miesto milujú žraloci. Vydať sa môžeš až k samotnému koncu útesu, ktorý mizne ďaleko v hlbinách.

A to bude tá správna chvíľa vytiahnuť svoj útesový hák, zaistiť sa o niektorý z korálov, iba pozorovať parádny výhľad a byť vďačným za to, že môžeš niečo také zažiť. V tesnej blízkosti Blue Corner je aj Blue Holes, čiže Modré diery. Možno na základe tohto trefného názvu si uhádol, že ide o podmorskú jaskyňu.

A to nie je všetko

Nevynechaj ani Milky way – Mliečnu dráhu, je to názov miestnej lagúny, v ktorej okrem krištáľovo čistého mora a bohatej podmorskej fauny narazíš aj na liečivé biele bahno, podľa ktorého vznikol názov lagúny. Ostrov Eil Malk je svetový unikát, spomínali sme ho v našom článku o cestovaní po tridsiatke. Kvôli veľmi nízkemu obsahu kyslíka má miestne jazero izolovaný ekosystém, ktorý veľmi vyhovuje populácii medúz – preto sa volá Jellyfish Lake.

Môže to vyzerať tak, že najväčšie lákadlá v Palau nájdeš pod hladinou mora, ale súostrovie ti má čo ponúknuť aj hore. V severnej časti sa vydaj do jedného zo 16 malých štátov Palau, Ngardmau, nájdeš tam vodopád s rovnakým názvom. Z Kotoru si tu autom za pol hodiny, a zažiješ tú najlepšiu vodnú show na celom Palau, 37 m dlhý vodopád, ktorý si najlepšie vychutnáš tak, že si pod neho jednoducho postavíš. Podľa legendy je vodopád v skutočnosti hlavou veľkého jednookého úhora, ktorý tu pred dávnymi dobami umrel.

Tip na aplikáciu: Revolut

Vykašli sa na zmenárne. Stiahni si appku Revolut, zaregistruj sa pár kliknutiami a „bankuj“ po celom svete. Revolut sa ti zíde najmä ak potrebuješ stabilne dobrý menový kurz – k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Výbery zo všetkých bankomatov na svete máš zdarma až do výšky 200 EUR mesačne a peniaze si vieš poslať na kartu kedykoľvek a prevod prebehne do pár sekúnd. Ak sa zaregistruješ cez pelikánsky odkaz, teraz získaš Revolut kartu s doručením zdarma

Tip na prenájom auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetri na požičaní auta a urob to cez Pelikán. Cez vyhľadávač si vyber konkrétnu destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Vďaka Rentalcars uvidíš vždy najvýhodnejšie ceny na trhu v ponúkanom dátume.

Cestovné doklady na Palau

Občania Slovenskej republiky nepotrebujú podľa informácií rezortu zahraničia SR pri ceste na Palau pri pobyte do 90 dní vízum. Nutné je zakúpiť si vstupné povolenie, ktorého cena je okolo 50 USD, okolo 45€.

Beautiful view of The Arch landmark in Palau from above

Prečo sa oplatí rezervovať cez Pelikán

Tento rok Pelikán oslavuje 15 rokov, ale darčeky dostávajú jeho zákazníci. Najväčšia cestovná kancelária na Slovensku spustila zrýchlené rezervácie leteniek bez nutnosti vypĺňať mená ostatných cestujúcich, kompletne nový produkt kombinovaných leteniek, spolupráce s leteckými spoločnosťami aké nemá nikto iný a Peli-vyhľadávacie technológie sa už za tie roky naučili samé vyrábať bestseller ponuky. Podpor slovenskú firmu a spolu precestujeme celý svet za málo peňazí.

 

Komentáre

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PECKA DŇA: Korfu v 4* hoteli s all inclusive za 349€! https://t.co/M1W9GNIGxZ #ponukadna3 hodiny dozadu
POBYTY: 7 európskych miest, ktoré sú v zime najkrajšie https://t.co/B4uN1DJFLy #pobyty4 hodiny dozadu
Kolumbia, najsexi krajina Južnej Ameriky z Viedne za 489€! https://t.co/uzhdXL11Ml #letenky4 hodiny dozadu
Paríž: Nový rok v meste zaľúbených od 28€ https://t.co/2ymAiLiig4 #letenky5 hodín dozadu
Neprekonateľné Peru z Madridu za 369€! https://t.co/jthy1WpDJY #letenky5 hodín dozadu
Los Angeles – Papeete – Auckland – Tokio spolu za 1599€! https://t.co/9tv4jTA7xO #cestaokolosveta3 dni dozadu
MIKULÁŠ: Top letné pobyty v zľave! https://t.co/UiZwa7gSDN #pobyty3 dni dozadu
Ešte stíhaš pred Vianocami! Rozprávkové vianočné trhy v Európe: Máme aj akciové pobyty od 59€ https://t.co/42dq2OF4a2 #vianocnetrhy3 dni dozadu
Londýn v januári za 139€ aj s hotelom a raňajkami! https://t.co/zRbT6sXWpo #ponukadna3 dni dozadu
LAST MINUTE DOVOLENKA: All Inclusive Egypt za 296€ https://t.co/23E2ecJ0U9 #lastminute4 dni dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore