Nájdeš nás aj na:

Novinky

Európan kúpil rozprávkový ostrov počas pandémie. Videl ho len na videu

Európan kúpil rozprávkový ostrov počas pandémie. Videl ho len na videu

Súkromný ostrov v Írsku predali kupcovi za 5 miliónov libier. Ostrov nazvaný Konský ostrov veľký 635 356 metrov štvorcových sa nachádza pri pobreží dediny Shull vo West Cork v Írsku.

Reklama

Konský ostrov má bohatú históriu. Svoju rolu tu zohrala ťažba medi a v roku 1841 mal ostrov najvyšší počet obyvateľov – 137, z ktorých väčšina pracovala práve v baniach. V roku 1915 tu už nežil nikto, na ostrove sú však stále ruiny starých domov.

Na ostrove sú tri pláže obývané tuleňmi a mnoho iných živočíchov vo voľnej prírode. Hlavný domček má šesť spální a okrem neho sú tu aj ďalšie troj, dvoj, alebo jedno-izbové chatky. Všetky majú výhľad na Atlantický oceán a zátoku Roaring Water bay, najjužnejšiu zátoku v Írsku. Možnosť plávania a potápania sa medzi ždelfínmi nie je na ostrove ničím nezvyčajným.

Na ostrove nový majiteľ nájde tiež súkromné mólo pre loďky, pristávaciu plochu pre vrtuľníky, posilňovňu, tenisový kurt a hrací domček. Ostrov je úplne sebestačný, má vlastný zdroj elektriny, vody a kanalizáciu či privátne cesty.

Európan, ktorý ostrov kúpil, najskôr počas pandémie mesiace vyjednával a dohodol sa na vyššie uvedenej sume. Väčšina komunikácie prebehla online.

Zdroj informácií: Lonely Planet
Hlavný obrázok: West Cork, Shutterstock.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO7 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky9 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky10 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky11 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky12 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky13 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky14 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky14 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky14 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky14 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore