Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Letisko Mníchov ponúka prilietajúcim cestujúcim bezplatný test na COVID-19

Letisko Mníchov ponúka prilietajúcim cestujúcim bezplatný test na COVID-19

Druhé najrušnejšie letisko v Nemecku z hľadiska počtu cestujúcich včera oznámilo, že cestujúcim prichádzajúcim do Bavorska ponúkne bezplatný test na nový koronavírus.

Reklama

Testy pre odlietajúcich ľudí budú k dispozícii tiež, avšak už za poplatok 190 eur. Platený test poskytuje dcérska spoločnosť spoločnosti Flughafen München GmbH s názvom Medicare a nachádza sa v lekárskom centre letiska (terminál 1E, úroveň 03). Cestujúci, ktorí absolvujú test cez víkend a sviatok môžu tiež očakávať, že zaplatia viac ako 190 eur.

Test PCR (polymerizačná reťazová reakcia) sa vykonáva odberom výteru z hrdla a následne sa odosiela do laboratória na testovanie. Výsledky testu sú v Mníchove známe do štyroch hodín. Letisko tiež tvrdí, že ich zasiela e-mailom v nemčine a angličtine. Všetky výsledky, ktoré sa vrátia pozitívne, sa automaticky poskytnú nemeckému spolkovému ministerstvu zdravotníctva. Tí, ktorí majú negatívny výsledok, dostanú osvedčenie o dátume a čase vykonania testu.

Zdroj: SimpleFlying


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore