Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najzaujímavejšie miesta v Novom Mexiku

Najzaujímavejšie miesta v Novom Mexiku

Nové Mexiko na mape nenájdeš v Mexiku, ani v jeho blízkosti. Ide o štát na juhozápade USA, ktorý je skutočne odlišný než všetky ostatné americké štáty. Žije tu najviac Hispáncov a mnoho Američanov sa sťahuje práve do Nového Mexika. Prečo? Krásna príroda, priateľskí ľudia a skvelé počasie. To je v skratke Nové Mexiko. Prečítaj si v článku o najzaujímavejších miestach, ktoré by si nemal počas svojej návštevy vynechať.

Reklama

White sands

Biela púšť je jedna z najobľúbenejších atrakcií v Novom Mexiku. Niet sa čomu diviť, obrovské biele pieskové duny ponúkajú nádherne výhľady. Areál je skutočne obrovský, takže tu nájdeš aj akési súkromie od davov turistov. V národnom parku sa budeš cítiť ako na inej planéte a skvelé sú tiež aktivity, ktoré areál ponúka. Nájdeš tu altánky s grilom vhodné na piknik, prípadne si môžeš priniesť klzák a kĺzať sa po pieskových kopcoch. Zaujímavosťou je, že piesok ostane studený aj v tých najväčších horúčavách. Vstupné do parku stojí 20$/1 auto alebo platný annual pass.

Shiprock

Posvätná skala nachádzajúca sa uprostred ničoho. Pohľad na ňu je krásny už z diaľky, avšak čím bližšie ideš, tým je okúzľujúcejšia. Niet sa čomu diviť, hora siaha do výšky 500 metrov. Ak ti je táto formácia známa, je veľmi pravdepodobné, že si ju videl vo filmoch ako: Jumanji či Transformers.

Bisti/De-Na-Zin Wilderness

Toto miesto ponúka veľmi neobvyklé scenérie plné rôznorodých prírodných prvkov. Miestami budeš mať pocit, akoby si sa ocitol na susednej planéte. Rozhodne je tu čo objavovať, nachádzajú sa tú unikátne skalnaté útvary. Bisti bolo kedysi pobrežným močiarom a domovom pre mnohé plazy či dinosaury. Dnes môžeš vidieť aspoň to, čo sa podarilo zachovať.

Sandia Peak

Túra na Sandia Peak v meste Albuquerque dá zabrať aj skúseným športovcom. Cesta na samotný vrchol trvá približne 7 hodín (nie 2, ako sme si najprv mysleli my). Pre tých, ktorí neholdujú pešej turistike je možnosť vyviesť sa na samotný vrchol lanovkou. Ide o najdlhšiu lanovku v Spojených štátoch. My sme si to poctivo odšliapali na vrchol a užili si cestu lanovkou smerom nadol. Samotný vrchol sa nachádza vo výške 3 255 metrov nad morom. Jednosmerná cesta lanovkou stojí 15$, obojsmerná 25$.

Santa Fe

Hlavné mesto Nového Mexika rozhodne stojí za krátku návštevu. Pueblo domčeky, trhy, kde predávajú obchodníci mexického či indiánskeho pôvodu, všetko má svoju atmosféru. Mesto značne prispôsobilo svoju architektúru tak, aby pripomínalo stavby starých obyvateľov. Väčšina domov je postavená z hliny, niektoré majú oblé rámy či plochú strechu.

Roswell

Ak by si sa chcel vydať po stopách spadnutého UFA, tvoje kroky by mali jednoznačne mieriť do mesta Roswell, kde údajne pred viac ako 70 rokmi padlo UFO. Túto oblasť preto vyhľadávajú práve lovci záhad.

Kasha Katuwe Tent Rocks National Monument

Kasha Katuwe, v preklade biele útesy, sú vzdialené 64 kilometrov od hlavného mesta – Santa Fe. Park je známy najmä svojími kužeľovitými vežičkami, ktoré sa tiahnu naprieč celým parkom. V parku je vymedzená cestička pre pešiu turistiku, ale nájdeš tu aj piknikové stoly či sociálne zariadenia. Dokonca je tu vybudovaná cyklotrasa, ktorá je dlhá síce len 1,2 kilometra, ale za to ponúka jedinečný pohľad na zákutia jaskyne.

Ghost Ranch

V národnom parku Ghost Ranch je mnoho pozoruhodností, ktoré sa oplatí vidieť. Okrem peších túr sú k dispozícií jazdy na koňoch. Nachádza sa tu tiež paleontologická oblasť, kde boli nájdené pozostatky známych triasových dinosaurov.

Rio Grande Gorge Bridge

10. najvyšší most v USA nad riekou Rio Grande je jedným z najnavštevovanejších miest v regióne. Turisti najčastejšie využívajú chodník pre chodcov alebo vyhliadkové balkóny na okraji mosta. Práve odtiaľ je najlepší výhľad na obrovský kaňon pod nohami.

Akciové letenky

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky32 minút dozadu
10 najvyťaženejších letových trás na svete https://t.co/TtZUtOi4Nd #novinky1 hodinu dozadu
Lacné letenky na Seychely teraz s 5*Qatarom alebo Turkish Airlines! Ceny od 589€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky1 hodinu dozadu
Drzo lacná Amerika: Priame lety z Európy na rok 2021 od neuveriteľných 129€! https://t.co/SOA6PISOtK #letenky4 hodiny dozadu
Lety do Tanzánie a na Zanzibar sú obnovené. Zrušila sa aj karanténa https://t.co/bOM07tUhwf #letenky4 hodiny dozadu
Fínsko zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín. Vyžaduje 2 testy https://t.co/nOO156UKV8 #novinky4 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky4 hodiny dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #letenky4 hodiny dozadu
Thajsko budúci týždeň privíta prvých turistov. Očakáva let z Číny https://t.co/d7OiZ9cpkO #novinky5 hodiny dozadu
Emirates už letecky obsluhujú takmer sto destinácií. Pridávajú lety do Ománu a Ugandy https://t.co/pOvOPhm13n #novinky5 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore