Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Nórsko zaradilo Slovensko na červený zoznam. Vyžaduje 10-dňovú karanténu

Nórsko zaradilo Slovensko na červený zoznam. Vyžaduje 10-dňovú karanténu

Nórsko síce slovenský krízový štáb označuje za bezpečnú krajinu, avšak Nóri nás už od minulého týždňa zaradili na tzv. červený zoznam. Každý, kto z červených krajín pricestuje do Nórska, musí sa podrobiť 10-dňovej karanténe. Slovensko sa na zoznam dostalo kvôli tomu, že počet prípadov na 100-tisíc obyvateľov prekročil číslo 20.

Reklama

Okrem Slovenska je na červenom zozname väčšina Európy. Nórsko neodporúča svojim občanom cestovať z a do Maďarska, Andorry, Rakúska, Belgicka, Bulharska, Chorvátska, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Grécka, Islandu, Írska , Talianska, Lichtenštajnska, Luxemburska, Malty, Monaka, Holandska, Poľska, Portugalska, Rumunska, San Marína, Slovinska, Španielska, Švajčiarska, Spojeného kráľovstva, Vatikánu a niektorých regiónov vo Švédsku, Dánsku a Fínsku.

Nórsko od 15. júla pôvodne zrušilo cestovné obmedzenia pre európske krajiny, ktoré splnili potrebné koronavírusové kritériá. Severská krajina tiež od 15. júla uvoľnila cestovné obmedzenia pre viacero krajín vrátane Slovenska či Česka. Druhá vlna koronavírusu v Európe však mnohým krajinám opätovne skomplikovala situáciu a Nóri sú tak aktuálne jeden z najuzavretejších štátov Európy.

Samotní Nóri síce nemajú zakázané cestovať do zahraničia, no premiérka ich ešte koncom júna vyzvala, aby do zahraničia vôbec necestovali.

Zdroj: https://www.thenorwegianstandard.com/

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Výnimky zo zákazu vychádzania sa týkajú aj cestovania https://t.co/6ZtGyLYLQx1 deň dozadu
Dubaj má novú svetelnú fontánu. Je najväčšia na svete https://t.co/IdeU4sdM2G #novinky1 deň dozadu
Boeing testoval čistenie lietadla so živým vírusom. Použité metódy sa osvedčili https://t.co/XFTPddpwHt #novinky1 deň dozadu
Wizz Air otvára základňu na letisku Gatwick v Londýne https://t.co/btFYhZi4XA #novinky2 dni dozadu
Zanzibar na jeseň alebo v zime? Prinášame lacné letenky na sezónu, tipy a vstupné podmienky https://t.co/U0wyPrdqJA #cestopisy2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Thajsko k sebe pustí prvých turistov. Podmienkou je dlhý pobyt, karanténa aj poistenie https://t.co/83netoUCyV #novinky2 dni dozadu
Kam môžeme cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
PONUKA DŇA: Dominikánska republika s 5*hotelom a all inclusive za 1 170€ https://t.co/bILrl6WaYh #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore