Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Ryanair a Wizzair na pár týždňov prerušia takmer všetky letecké linky zo Slovenska

Ryanair a Wizzair na pár týždňov prerušia takmer všetky letecké linky zo Slovenska

Ryanair do začiatku letného letového poriadku (28. marca) nebude lietať z Bratislavy do Londýna-Stanstedu a Manchesteru. Lowcostové spoločnosti Ryanair a Wizz air prerušujú lety zo Slovenska na britské ostrovy – okrem linky Košice – Londýn (Luton). Prerušenie liniek by malo trvať približne tri týždne, v prípade Popradu to potrvá dlhšie. Vyplýva to z rezervačného systému aeroliniek.

Reklama

V čase od 14. do 24. apríla (teda približne 10-11 dní) navyše bude prebiehať rekonštrukcia vzletových pristávacích dráh. Letisková spoločnosť Letisko M. R. Štefánika pôvodne plánovala dráhu upraviť v termíne od 21. apríla 2020 do 1. mája 2020. Rekonštrukcia križovatky dráh sa však kvôli pandémii koronavírusu presunula na apríl 2021.

Bratislava: zrušené lety i novinky

Dopravca Ryanair z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie nebude až do začiatku letného letového poriadku (do konca marca) prevádzkovať lety z Bratislavy do/z Dublinu. Najbližší let je plánovaný 28. marca 2021, kedy sa mení čas a v letectve sa prechádza zo zimného na letný letový poriadok.

Ryanair zároveň do začiatku letného letového poriadku (28. marca) nebude lietať z Bratislavy ani do Londýna-Stanstedu a Manchesteru. Posledný let v zimnom letovom poriadku do/z Londýna je v pláne 13. januára.

WizzAir rovnako obmedzuje svoje lety do/z Londýna-Lutonu. Najbližší let má v pláne 15. 1. a následne je ďalší let plánovaný do/z Londýna-Lutonu 10. februára.

Posledný let počas zimy do/z Kyjeva zabezpečí dopravca 14. januára. Ostatné lety dopravcu WizzAir sú v pláne v priebehu marca.

Lety do/z Hurghady v Egypte sú v pláne aj naďalej každý piatok a novinkou sú aj lety do Dominikánskej republiky s odletom priamo z Bratislavy cez cestovné kancelárie, a to už od februára, s novým dopravcom Condor.

Štokholm z Bratislavy pribudne s frekvenciou dvakrát mesačne. Vždy v nedeľu, zabezpečí dopravca AirExplore lety do švédskej metropoly, kam zabezpečuje charterové lety pre zamestnancov pracujúcich vo Švédsku, letenky sú už dostupné na www.airexplore.sk

Počas jarných prázdnin na prelome februára a marca možno letieť do Ras al Khaimah v Spojených arabských emirátoch. A v ponuke cestovných kancelárií sú už aj letné dovolenky s odletom z Bratislavy do Bulharska, Grécka, Španielska, Turecka či Egypta.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave:

 • Londýn Stansted: posledný let 13. januára 2021 – linka bude obnovená od 3. februára 2021 s frekvenciou 3 x týždenne
 • Manchester: posledný let 10. januára 2021 – linka bude obnovená od 4. februára 2021 s frekvenciou 2 x týždenne
 • Dublin: posledný let 10. januára 2021 – linka bude obnovená od 1. februára 2021 s frekvenciou 4 x týždenne
 • Londýn – Luton: posledný let 15. januára 2021 – linka bude obnovená od 10. februára 2021 s frekvenciou 3 x týždenne

Letisko Košice

 • Londýn – Stansted: posledný let 8. januára 2021 – linka bude obnovená od 1. februára s frekvenciou 2 x týždenne
 • Liverpool: linka by mala byť obnovená od 3. februára 2021 – posledný let je naplánovaný 24. marca 2021, na obdobie letného letového poriadku zatiaľ linka nie je v pláne
 • Londýn – Luton: od 16. januára do 6. februára s frekvenciou 1 x týždenne, neskôr 2 x týždenne

Letisko Poprad – Tatry

 • Londýn – Luton: posledný let 10. januára 2021 – linka obnovená od 4. marca s frekvenciou 2 x týždenne

Akciové letenky zo slovenských letísk

Zdroj titulnej fotografie: Facebook Letisko Bratislava
Zdroj info: Facebook Slovak and Czech International Airports


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore