Nájdeš nás aj na:

Amerika

PELIPECKA: New York z Prahy za 329€!

Hlavné mesto sveta alebo mesto, ktoré nikdy nespí. Tak mnohí charakterizujú fenomenálny New York. Na svete budeš ťažko hľadať originálnejšie mesto, ako je Big Apple. Úchvatné mrakodrapy, nádherné scenérie, skvelí ľudia, tisícky obchodov, toľko isto vynikajúcich reštaurácii a barov a elektrizujúca atmosféra. Práve vďaka nej ťa New York absolútne pohltí a stane sa tvojou drogou. Budeš ho milovať a nebudeš chcieť opustiť.

Reklama

A ako sa teraz čo najvýhodnejšie dostať do jedného z najlegendárnejších miest na svete? Využi výpredaj aeroliniek American Airlines a British Airways a leť do New Yorku z Prahy počas celej zimy i na jar za perfektných 329 eur. V cene letenky je síce len príručná batožina, ale viac ani nebudeš potrebovať. V predaji sú super termíny až do konca jún 2023! Poponáhľaj sa, lacné letenky do New Yorku teraz idú na dračku.

Akciové letenky do New Yorku

new york s british

Počasie v New Yorku

Hoci sa nachádza na pobreží, pre New York je typické vlhké podnebie. Zimy sú tu studené, ale vďaka umiestneniu na pobreží sú tunajšie teploty mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Letá sú horúce a suché. Každé leto je v priemere v 18 až 25 dňoch dosiahnutá teplota 32° C! Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto, kedy aj teplota mora dosahuje v priemere 23°C.

Doprava v New Yorku

New York je tak veľkolepý, že ho asi len veľmi ťažko prejdete pešo. Určite sa ale o to pokúste! Minimálne Manhattan za to stojí. Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro, premáva nonstop. MetroCard stojí od 2 do 80 USD. Ďalšou alternatívou je autobus – linky v meste sú čisté, spoľahlivé a premávajú dostatočne často. Ich jedinou nevýhodou je, že dokážu byť extrémne pomalé. Taxíky môžu vyjsť veľmi draho, no sú pohodlné (dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek). Newyorské autopožičovne sú notoricky drahé, benzín v meste je oveľa drahší než na iných miestach v USA. Najväčšie autopožičovne sídlia na všetkých troch letiskách. Náš tip, ak chcete vycestovať z mesta? Požičajte si auto cez Pelikán.

Ubytovanie v New Yorku

Ceny za ubytovanie sú oveľa vyššie ako v celej krajine. Cena za noc sa vo väčšine hotelov pohybuje nad 100 USD. Čím bližšie budete k Manhattanu, tým bude cena samozrejme vyššia. Oplatí sa rezervovať si izbu vopred. Tak ako v každom veľkomeste sa však aj v New Yorku dá ubytovať za super cenu. Skontrolujte si ceny a rezervujte hotel cez Pelikán.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore