Nájdeš nás aj na:

Novinky

Najväčší odtok na svete “Glory hole”. Vieš, kde ho nájdeš?

Najväčší odtok na svete “Glory hole”. Vieš, kde ho nájdeš?

Uprostred priehrady Monticello v jazere Berryessa v Severnej Kalifornii sa nachádza obrovská odtoková diera. Získala nápaditú prezývku The Glory Hole.

Odtok s priemerom 22 metrov nasáva vodu z priehrady rýchlosťou 1 300 metrov kubických, keď priehrada dosiahne svoju kapacitu, aby sa tak predišlo záplavám. Voda je prenášaná pomocou veľkej betónovej trubice asi o 210 metrov ďalej.

Dieru ohraničili v roku 1997, kedy do nej bola vtiahnutá žena, ktorá sa následne utopila. Plavci ani lode by sa nemali k odtoku približovať, hoci ľudia zaznamenali skateboardistov využívajúcich ho ako rampu.

Glory hole bola postavená v rozmedzí rokov 1953 a 1957. Počítalo sa s jej využitím raz za 50 rokov, avšak nepredvídateľné počasie v podobe roziahlych dažďov a následnej evakuácie počas záplav viedlo k použitiu dvakrát za posledné dva roky. Odtok bol využitý tiež v roku 2006 a 1996.

zdroj: insider.com

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

A máme parádne letenky aj k najhlbšiemu jazeru na svete! Bajkal z Viedne od 386€: https://t.co/8azH7YfBSr #letenky14 hodín dozadu
Nám stačil týždeň na Bali, aby sme si ho zamilovali. Koľko bude stačiť tebe? Letenky za 499€ + reportáž: https://t.co/7SDLFduegy #letenky14 hodín dozadu
Pizza, káva, futbal. Máš chut? Poď do Neapolu, letenky za 30€: https://t.co/GF5k4h3zoP #letenky14 hodín dozadu
Lisabon je krásny aj v zime: Letenky od 37€ https://t.co/C2ZdQsQvRr #letenky20 hodín dozadu
Amsterdam Blízkeho východu: Tel Aviv od 42€ https://t.co/DXNo27w0fA #letenky21 hodín dozadu
Viedeň hlási výborné ceny! Letenky od 19€: https://t.co/WQIsWHOhYc #letenky2 dni dozadu
A v Bukurešti si už bol/a? Čas to zmeniť: letenky za 23€ https://t.co/2UlDWkDd85 #letenky2 dni dozadu
Dôvodov, prečo navštíviť Tahiti si nájdeš 1 000 000. Nájsť dobrú letenku však nie je ľahké. Ešte že sme ju našli: https://t.co/y9IIqEYnyQ #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore