Nájdeš nás aj na:

Letenky

Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Víťazom je Istanbul

Najlepšie mestá v Európe pre rok 2021: Víťazom je Istanbul

Magazín Condé Nast Traveler dal opäť možnosť svojim čitateľom hlasovať za najlepšie mestá v Európe. Kritériami sú svetová gastronomická scéna, pestrý výber smart hotelov, priateľskí domáci a zaujímavá história. Poďme sa pozrieť na deväť víťazov.

Reklama

1. Istanbul, Turecko

Táto voľba náš potešila, lebo nádherný Istanbul ľúbime aj my. Orientálna architektúra je ako z rozprávky o tisíc a jednej noci, Bosporský záliv môžeš zažiť na lodi a nezabudni ochutnať turecké špeciality od kebapu až po sladkú baklavu. V Istanbule prekvitá obchod, remeslá a z bazárov sa nesie príjemná vôňa čerstvých korenín, ktorá láka ochutnať z mesta ešte viac. Ak si fanúšikom cestovateľského chaosu a rád(a) navštevuješ destinácie, ktoré nikdy nespia, Istanbul odporúčame všetkými destiami.

Okrem toho máme aktuálne do Istanbulu aj peckové letenky s Turkish Airlines od 129€.

istanbul

2. Porto, Portugalsko

porto

3. San Sebastián, Španielsko

san sebastian

4. Salzburg, Rakúsko

salzburg

5. Siena, Taliansko

siena

6. Dubrovník, Chorvátsko

dubrovnik

7. Brugy, Belgicko

brugy

8. Reykjavik, Island

9. Galway, Írsko

Najpredávanejšie letenky na jeseň 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore