Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najlacnejšie európske destinácie

Európa je zrejme tým najrozmanitejším svetadielom, ktorý ľudstvo obýva. Ak ste sa počas tohtoročnej dovolenky rozhodli objavovať poznané i menej známe zákutia starého kontinentu, prečítajte si tento článok o najlacnejších európskych destináciách. Veď nie nadarmo sa hovorí, že to najlepšie v živote nás nestojí nič. V tomto prípade naozaj len minimum.

Reklama

Najlacnejšie európske destinácie

Najdostupnejšie miesta Európy odhalili analytici z Post Office Travel Money. Štúdia zahrnula 35 európskych miest, pričom zohľadnila 12 dovolenkových položiek, ako trojchodové jedlo s fľašou vína pre dvoch, ubytovanie na dve noci v trojhviezdičkovom hoteli, cestovné náklady a náklady na prehliadky mesta, ďalej šálka kávy, fľaša piva a podobne. Pozrite sa, v ktorých mestách Európy tento rok určite nepreplatíte:

13. Lille, Francúzsko

Lille je hlavné mesto regiónu Nord-Pas-de-Calais. Ako praví Francúzi, ochutnajte tu lillské kvety z čokolády, vieux hollande, teda stredne tvrdý syr či Méert waffles. Urobte si prechádzku v starom meste, navštívte múzeum umenia De Beaux a vyberte sa na nedeľný trh vo Wazemme. Z Lille budete nadšení!

Najlacnejšie európske destinácie

12. Štrasburg, Francúzsko

To najlepšie z nemeckej a francúzskej kuchyne v jednom meste? Jedine v Štrasburgu! Je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Nenechajte si ujsť poklad gotickej architektúry z 12. storočia v podobe rímskokatolíckej katedrály Notre Dame v Štrasburgu, no určite nezabudnite ani na miestne pivo!

Najlacnejšie európske destinácie

11. Tallinn, Estónsko

Hlavné mesto Estónska a najdôležitejší estónsky prístav. Okrem toho je výborne situované, leží len 70 km od Helsiniek. Takže ak ušetríte na výlete do Tallinu, môžete si odskočiť aj na prehliadku fínskej metropoly. Zachovalé barokové stavby, presklené mrakodrapy, nádherné staré mesto i množstvo internetových kaviarní. Takýto je Tallinn, no v prvom rade, čarovný.

Najlacnejšie európske destinácie

10. Atény, Grécko

Čo vám napadne, keď sa povie Atény? Nenechajte si ujsť nekonečné chodníky medzi pamiatkami, nasiaknuté mytológiu a históriu tisícročného mesta. Aj napriek atraktívnosti mesta na vás číha niekoľko menej príjemných stránok Atén. Či už je to smog, alebo pre niektorých turistov i miestna mentalita. Nenechajte si však takýmito maličkosťami pokaziť jedinečnú atmosféru mesta!

Najlacnejšie európske destinácie

9. Moskva, Rusko

Toľko devastujúcich epidémií, ktoré hlavné mesto Ruska prežilo, prekonalo len málo miest Európy. Moskva to prežila a dnes v nej vedie svoj každodenný život najviac bilionárov zo všetkých svetových metropol. Aj napriek tomu však vraj nebudete potrebovať na moskovský víkend úplne plné vrecká. Zažite najväčšie európske mesto na vlastnej koži, aj pre naše slovanské korene je to poriadny kus exotiky.

Najlacnejšie európske destinácie

8. Praha, Česká republika

Pre romantikov sú to prechádzky pri Vltave, pre tých, čo radi nasávajú atmosféru stredovekej krásky, množstvo malých a zaujímavých uličiek, v ktorých je radosť sa stratiť. Praha je miestom, do ktorého sa zamilujú hneď na prvý pohľad takmer všetci.

Najlacnejšie európske destinácie

7. Dubrovník, Chorvátsko

Dubrovník vznikol na rímskych a slovanských základoch. Pevnostné mesto, barokový štýl a v neposlednom rade, morský vzduch. „Sloboda sa nedá kúpiť za všetko zlato sveta.“ To je heslo Dubrovníckej republiky. A naozaj, človek sa tu cíti výnimočne slobodne.

Najlacnejšie európske destinácie

6. Lisabon, Portugalsko

Na siedmych pahorkoch, tam pri rieke Tejo… Takto by mohla začínať rozprávka nazvaná Lisabon. V minulosti významným obchodným prístavom, dnes multikultúrne centrum, ktoré vás privíta s otvorenou náručou, a to hneď po príchode.

Najlacnejšie európske destinácie

5. Krakov, Poľsko

Druhé najväčšie mesto Poľska a možno ešte krajšie ako Varšava. Postavené na oboch brehoch rieky Visla, s bohatou architektúrou niekoľkých historických období. Krakov určite dostane aj vás!

Najlacnejšie európske destinácie

4. Riga, Lotyšsko

V krajine, kde cítiť podstatný vplyv Ruska, nájdete mesto menšie ako Bratislava, no plné zaujímavých miest a pamiatok.

Najlacnejšie európske destinácie

3. Budapešť, Maďarsko

Hlavné a najväčšie mesto Maďarska rozpoznáte už z diaľky. To vďaka majestátnemu hradu na kopci. Keď sa pozriete bližšie, určite váš pohľad pritiahne i budova parlamentu, ktorá je najväčšia v Európe. Najkrajšia je však Budapešť ponorená do tmy.

Najlacnejšie európske destinácie

2. Vilnius, Litva

Historické centrum, množstvo katolíckych kostolov, múzeí či parkov. Rôzne jazyky, farby, zvuky a vône. Ak máte radi nevšedné miesta s atmosférou, naplánujte si výlet práve sem!

Najlacnejšie európske destinácie

1. Varšava, Poľsko

Po víťaza sme nemuseli chodiť ani príliš ďaleko! Aj napriek tomu, že bola Varšava počas druhej svetovej vojny takmer úplne zničená, jej historické centrum povstalo z popola a staré mesto má dnes takmer identickú podobu pôvodných plánov. A je jednoznačne krásne!

Najlacnejšie európske destinácie

Chceš viac skvelých cestovateľských článkov? Sleduj nás na Facebooku

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Viki je blogerka, umelkyňa, milovníčka čerstvého vzduchu a pocitov nekonečna. Na Pelipecky prispieva už od roku 2016 a stretnúť ju môžete najmä v Berlíne, kde sa rozhodla žiť a študovať.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky6 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky6 hodiny dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky7 hodiny dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky9 hodiny dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky10 hodiny dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky1 deň dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky1 deň dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky1 deň dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky1 deň dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore