Nájdeš nás aj na:

Ázia

Najkrajšie miesta v Turecku a letenky od 37€

Najkrajšie miesta v Turecku a letenky od 37€

Turecko je krajinou, ktorá ponúka omnoho viac ako len dovolenkové rezorty, či návštevu obľúbeného Istanbulu. Nižšie sa môžeš presvedčiť o tom, že Turecko sa naozaj oplatí navštíviť rozhodne aj viac krát ročne. Pripájame aj veľmi lacné letenky z Viedne a Bratislavy nižšie v článku:

Reklama

Pamukkale

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Turecku sú rozhodne travertíny Pamukkale, ktoré ležia pri ruinách antického mesta Hierapolis. Ide tiež o jednu z Tureckých pamiatok UNESCO. Biele terasy boli formované niekoľko rokov a môže za to vápnik, ktorý zaplavila voda a postupne stvrdol. Avšak na niektorých miestach vytvoril nádherné prírodné bazény. Údajne najkrajší výhľad je z úplného vrchu z ktorého sa ti naskytne pohľad aj na zrúcaniny mesta Hierapolis

Göreme

Považuje sa za hlavné turistické centrum Cappadocie. Zaujímavé je na ňom práve to, že leží v údolí, ktoré je obklopené kostolmi v skalách. To z neho robí jedinečné mestečko. Veľmi obľúbenou atrakciu je aj Sword Valley– údolie tvorené úzkymi uličkami, skalami, ale napríklad aj 300 metrov dlhým tunelom. Výhľady sú naozaj čarovné.

Nenechaj si ujsť akciové ceny na:

Cappadocia

Zážitok v podobe výhľadu na niekoľko stoviek lietajúcich balónov je rozhodne na nezaplatenie. Davy turistov preto navštevujú práve Cappadociu, ktorá je známa najmä tým, že každé ráno tu vypúšťajú množstvo horko vzdušných balónov. Ty si tak môžeš vychutnať túto nádheru z pevniny, alebo rovno z balóna. Cappadocia je známa, ale aj svojimi rozprávkovými komínmi, čí bizarnými skalnými útvarmi.

View this post on Instagram

🖤🗝

A post shared by DILΛRΛ КIRΛN✨ (@diilaraa.krn) on

Ephesus

Staroveké mesto Ephesus sa zaraďuje medzi jedno z najobľúbenejších miest v Turecku. Kedysi išlo o najdôležitejšie miesto obchodu, ktoré vzniklo ako prístav. Práve vďaka svojej geografickej polohe bolo v minulosti veľmi dôležitým a významným mestom. Tak ako mnoho ďalších pamiatok, aj Ephesus patrí do zoznamu dedičstva UNESCO. Nachádza sa v meste Selcuk.

Uzungöl

Turecká mešita pri jazere, zalesnené lesy všade kde sa pozrieš. Uzungöl by niekomu pokojne mohol pripomínať Švajčiarsko (až na tú mešitu). Uzungöl je jazero v Turecku, ktoré napriek tomu, že je dlhé len 1 kilometer láka mnoho návštevníkov, v dôsledku toho je okolo jazera budovaných stále viac a viac hotelov. Okolie jazerá je ideálne na menšie túry.

Amasya

Nádhera zasadená do hôr s výhľadom na more, to je mesto Amasya, ktoré leží v severnom Turecku. A čo ťa čaká okrem nádherných výhľadov? Hrobky pontských kráľov, ktoré sú vytesané do skaly, hrad Amasya na hore Harsena, či ochutnávka ich povestných šťavnatých jabĺk.

Jazero Tuz Gölü

Slané jazero sa nachádza v Anatolskej vysočine. Ide o druhé najväčšie jazero Turecka. Takmer celý rok je veľmi plytké. V letných mesiacoch jazero takmer vysychá, voda sa následne odparuje a jazero je pokryté hrubou soľnou vrstvou, čo znamená, že po ňom môžeš pokojne prechádzať. Ide tak o unikát, ktorý sa oplatí vidieť.

View this post on Instagram

#tuzlake #turkey #saltlake #skymirror

A post shared by Salzino Avon (@avonsalzino) on

The Dogu express

Na ceste týmto vlakom uvidíš viac ako len jedno miesto. Najdlhšia vlaková trať spája Ankaru s mestom Kars, ktoré leží v najsevernejšej časti Turecka. Kars patrí tiež na zoznam miest, ktoré sa oplatí v Turecku navštíviť. Cesta trvá 24 hodín a počas nej môžeš objavovať krásy Turecka z poza okna. Napriek tomu, že vo vlaku nestretneš priveľa turistov, tak sa lístky zvyknú vypredať veľmi rýchlo. Taktiež ide o jednu z najlacnejších variant ako vidieť z Turecka čo najviac a dokonca za jeden jediný deň.

Vodopád Tortum

Vodopád Tortum sa nachádza na konci jazera Tortum, ktoré sa taktiež oplatí vidieť. Tečie zo šírky 22. Metrov a výšky 48 metrov. Nachádza sa v meste Uzundere Erzurum.

Palác Ishak Pasha

Nádherný otomanský palác sa nachádza len pár kilometrov od Iránskych hraníc. S najväčšou horou Turecka – Ararat patria medzi najväčšie atrakcie v okolí Dogubayazit. K palácu sa vieš ľahko dostať pešo po upravenej cestičke z mesta Dogubayazit, prípadne sa môžeš potúlať a predĺžiť si cestu cez Kurdské dediny s výhľadom na horu Ararat.

Tomb of Amyntas

Dominantou mesta Fethiye sú rozhodne hrobky, či vchody do chrámov vyrezávané do hory. Najznámejšou hrobkou je Amyntas, ktorú postavili 350 p.n.l. K chrámom sa dostaneš krátkou túrou z mesta Fethiye. Hrobky, ktoré sú vytesané do skál boli stavané pre prominentných obyvateľov. Zosnulí boli pochovaní s ich najcennejším majetkom. Hrobky možno pozorovať aj z mesta Fethiye, nakoľko sú viditeľné aj odtiaľ.

Mount Nemrut

Opäť pamiatka, ktorá je zapísaná v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Na vrchu hory bol postavený nezvyčajný monument, ktorý mal pripomínať slávu bohov. Ide o naozaj jedinečné miesto so svojskou atmosférou. Síce je ťažšie dostupné, nakoľko sa nachádza v srdci Strednej Anatólie, ale výhľady rozhodne stoja za to. Obrovské sochy, kamenné hlavy a východ slnka by sa rozhodne oplatilo vidieť.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Revolut karta zdarma - Potrebuješ zameniť peniaze alebo vyberať hotovosť v zahraničí? Kašli na zmenárne a stiahni si aplikáciu Revolut. Platby prijímaš a posielaš do pár sekúnd a výbery z bankomatov po celom svete do výšky 200 EUR mesačne máš ZDARMA. Revolut karta a doručenie domov ZDARMA.
  • Požičaj si auto cez Pelikán. Klikni, zvoľ si destináciu, porovnaj ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po prílete na letisko. Kamošíme sa totiž s Rentalcars.com.
Komentáre

Nataly študuje masmediálnu komunikáciu v Bratislave. Cestovanie je jej veľkou vášnou a tak cestuje vždy, keď je príležitosť. Miluje tiež jedlo, módu a autentické mestské bary či reštaurácie po celom svete. Nohavice na nej uvidíte zriedka, naopak sukňu a tenisky má na sebe takmer nonstop.

Zľavy pre našich čitateľov

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Varšava z Viedne od 36€! Poď za históriou a výhľadmi https://t.co/qLkk1dQdjU #letenky22 minút dozadu
5 bezplatných aplikácií, ktoré potrebuje každý cestovateľ https://t.co/cdIoPDNTot #novinky46 minút dozadu
Srí Lanka predĺžila voľné víza. Chce aj naďalej podporovať turizmus https://t.co/7NwstPPO20 #novinky2 hodiny dozadu
Wizz Air ruší pre koronavírus všetky lety z Budapešti a Viedne do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t3 hodiny dozadu
Wizz Air zastavuje pre koronavírus všetky lety z Budapešti do Talianska https://t.co/lqXYuxTD6t3 hodiny dozadu
Srí Lanka predĺžila voľné víza. Chce aj naďalej podporovať turizmus https://t.co/7NwstPPO204 hodiny dozadu
Chuť na zmenu? Kuvajt s Turkish Airlines z Viedne za 169€ https://t.co/LY4Y4EoF7i4 hodiny dozadu
Srí Lanka predĺžila voľné víza. Chce aj naďalej podporovať turizmus https://t.co/PZNBEFT3DY4 hodiny dozadu
Človek nikdy nevie, kam ho vietor zaveje. Napríklad na 1 200 km plavbu Karibikom https://t.co/FbHAp6CmjR5 hodín dozadu
Do izraelského Eilatu z so zľavou od 37€! https://t.co/rjr5AzMIPB7 hodín dozadu
1 2 3 5

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore