Nájdeš nás aj na:

Novinky

19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete

19 hodín v oblakoch! Singapore Airlines opäť spustia najdlhší let na svete

Šestnásťtisícsedemsto kilometrov, viac ako osemnásť hodín v lietadle a to všetko na novom krásnom Airbuse A350. Singapore Airlines si berú späť svoje prvenstvo v najdlhšom lete na svete. Deviateho novembra 2020 singapurské aerolinky opätovne spustia najdlhší priamy komerčný let. Let zo Singapuru do New Yorku bude od budúceho mesiaca na programe trikrát týždenne. Tentokrát spoločnosť Singapore Airlines poletí na letisko JFK, predtým lietala do Newarku. Rekordnú linku bude obsluhovať model Airbus A350-900.

Reklama

Singapore Airilines uvedú let s číslom SQ24 do prevádzke vždy v pondelok, stredu a sobotu. Odlet z letiska Changi bude o 02:25 a prílet na JFK o 07:30. Odhadovaný čas letu je 18 hodín a 5 minút.

Spiatočná linka s označením SQ23 bude odlietať z JFK vždy v pondelok, stredu a piatok. Lietadlo vzlietne o 22:30 a do Singapuru dorazí o 06:10 miestneho času. Čas letu bude v tomto prípade o niečo dlhší: 18 hodín a 40 minút.

Sedadlá v lietadle A350-900 sú v prípade tejto linky konfigurované nasledovne: 42 sedadiel v biznis triede, 25 v prémiovej ekonomickej a 187 v ekonomickej triede.

Lee Lik Hsin, obchodný výkonný viceprezident spoločnosti Singapore Airlines, uviedol, že opätovné spustenie služby bude dôležitým krokom pri obnove globálnej siete dopravcu. Uviedol ďalej, že linka počas prvých mesiacov môže ťažiť najmä z dôvodu dopytu po nákladnej doprave.

New York – Singapur je už druhou vzdialenejšou destináciou Singapore Airlines do USA od vypuknutia korona-krízy. Prepravca už totiž tiež prevádzkuje priame lety zo Singapuru do Los Angeles, kde doba letu prekračuje 15 hodín. Po pridaní New Yorku tak bude letecká spoločnosť lietať už do 41 destinácií.

Vlani bolo singapurské letisko Changi siedme najrušnejšie na svete. Teraz počas pandémie kleslo na 48. priečku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    4.5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore