Nájdeš nás aj na:

Afrika

Dve exotické destinácie a jedna letenka. Uži si Dubaj a Maldivy alebo Seychely veľkolepo s Emirates!

Dve exotické destinácie a jedna letenka. Uži si Dubaj a Maldivy alebo Seychely veľkolepo s Emirates!

Mimoriadne obľúbené Multicity letenky sú späť! S Emirates môžeš tento rok opäť prebádať viacero ázijských destinácií počas jednej cesty a stačí ti k tomu jediná letenka. Leť z Viedne, uži si exotické Seychely alebo Maldivy a cestou naspäť sme do tvojho itinerára pridali trojdňový výlet do mesta neobmedzených možností – áno, do Dubaja!

Reklama

Pri tejto exotickej multicity dovolenke spojíš horúce destinácie, ktoré zároveň objektívne patria medzi najbezpečnejšie. Zaočkovanosť na Maldivách, Seychelách a v Dubaji patrí medzi TOP10 na celom svete a už teraz na jar možno hovoriť o kolektívnej imunite na týchto ostrovoch.

Z Viedne veľkolepo najväčším dopravným lietadlom na svete

Najväčším osobným lietadlom na svete a vo veľkom štýle. Tak možno najnovšie cestovať z Viedne do Dubaja na krídlach Emirates. Letecká spoločnosť sa pre veľký záujem o linku Viedeň – Dubaj rozhodla zaradiť supermoderný a dvojpodlažný Airbus A380 nielen počas Veľkonočných sviatkov. Letecký obor premáva do Dubaja už šesťkrát týždenne.

Doubledecker vo farbách Emirates sa na viedenskom letisku Schwechat opäť objaví na linke do Dubaja v čase od 25. marca do 31. mája 2021. Od 1. júna ho potom vystrieda „tripleseven“, teda obľúbený Boeing 777, ktorý bude do Dubaja lietať denne.

Dobrou správou je, že dva lety zo šiestich sú nočné s veľmi dobrými prestupmi a príletmi do Dubaja. Do Dubaja teda letíš večer (22:40) a pristaneš skoro ráno (6:15) – máš tým pádom k dispozícii plný deň. Pri odlete z Dubaja letíš až poobede (15:55), dovtedy dovolenkuješ na pláži. Vo Viedni si späť o 19.55.

Airbus A380 od Emirates je špecifický tým, čo všetko klientom ponúka v jednotlivých triedach. Je to totiž úplne iný zážitok, ako letieť bežným dopravným lietadlom. Ekonomická trieda v Airbuse A380 ponúka lietanie na vyššej úrovni v porovnaní s ostatnými aerolinkami. Komfortné sedačky, výborné jedlo, pitie a šikovný 13,3 palcový displej na sedadle oproti. Počas letu tak možno sledovať filmy, seriály, počúvať hudbu, hrať hry alebo dokonca pozerať živé futbalové prenosy. Navyše – bezplatné a automatické poistenie k letenkám od Emirates platí po novom až do odvolania.

 • Prečítaj si reportáž o tom, ako ošéfovať viaceré destinácie jednou cestou s Emirates

1. Dubaj a Seychely spolu jednou cestou za 729€

Dovolenka na Seychelách je super nápad a keď už letíš s luxusnými aerolinkami Emirates – prečo ju nespojiť hneď s párdňovým výletom v Dubaji? Letíš z Viedne a po dovolenke na Seychelách sa ešte zastavíš na 3 dní v Dubaji. Ako si takúto letenku zakúpiť? V našom akciovom kalendári si vyberáš, koľko času stráviš na Seychelách a na ceste naspäť sme ti nastavili automaticky prestávku v Dubaji.

Bežne sa za stopover v Dubaji pripláca. Avšak Seychely sú novinka a za cenu 729 eur ti Emirates pribalia grátis aj 3 dni v Dubaji.

V prípade, že ti to takto nevyhovuje, môžeš si multicity letenku nastaviť aj osobitne, stačí ak nám napíšeš konkrétnu požiadavku a naši travel dizajnéri to pre teba vypelikánujú.

2. Dubaj a Maldivy spolu jednou cestou za 829€

Maldivy sú ultimátny raj na Zemi – dokonalé pláže, krištáľovo modré lagúny, najkrajšie západy slnka, najlepšie pečené ryby a tropický vzduch celý rok. Dovolenka na úžasných Maldivách je zážitok sám o sebe, ale čo tak spojiť luxusný lážo-plážo pobyt s blikajúcou metropolou Dubajom? Aj pri tejto kombinácii si vyberáš počet dní dovolenky Maldivách a na ceste naspäť máš automaticky 3 dni v Dubaji.

Opäť platí, že ak chceš iný počet dní v Dubaji, prípadne chceš letenku inak upraviť – môžeš si ju nastaviť aj osobitne, stačí ak nám napíšeš konkrétnu požiadavku a naši travel dizajnéri to pre teba vypelikánujú.

Emirates pre obrovský záujem vrátili dvojpodlažný Airbus A380 na linku Viedeň – Dubaj a Pelikán pri tejto príležitosti dáva zľavu 20€ na všetky letenky Emirates. Stačí pri objednávke použiť zľavový kód “PELI380”. Kód je platný do nedele 4. apríla 2021.

Multicity letenky s Emirates

Čo všetko potrebujem ku vstupu do týchto exotických krajín?

Super letenku od Emirates nájdeš v tomto článku vyššie. Podľa vybraných termínov si potom môžeš vybrať aj ubytovanie od našich dovolenkových špecialistov. A nižšie nájdeš zhrnuté všetky podmienky vstupu či tranzitu, ktoré budeš k ceste potrebovať.

Vstupné podmienky do Dubaja

 • Od cestujúcich prilietajúcich z Viedne sa vyžaduje, aby preukázali negatívny PCR test vykonaný najneskôr 72 hodín pred odletom – test je vyžadovaný od cestujúcich starších ako 12 rokov
 • Všetky obchody, reštaurácie a turistické atrakcie zostávajú v Dubaji otvorené. Dodržiavajú sa odporúčané bezpečnostné a hygienické opatrenia.
 • Tranzit v Rakúsku: Slovenskí občania majú povolený tranzit do Viedne bez akýchkoľvek obmedzení, musia však predložiť doklad o svojej bezprostrednej ďalšej ceste na Slovensko (napr. lístok na autobus, vlak či potvrenie o odvoze). Po príchode na Slovensko je nutná registrácia na korona.gov.sk/ehranica, na 8. deň izolácie bezplatný test na COVID hradený štátom, po ktorého negatívnom výsledku karanténa končí.

Cestou zo Seychel do Dubaja treba negatívny PCR test

 • Pri ceste zo Seychel do Dubaja je potrebný negatívny PCR test. Pred odletom sú návštevníkom k dispozícii testovacie zariadenia na 3 hlavných ostrovoch, a to na ostrovoch Mahé, Praslin a La Digue. Objednať sa treba e-mailom ([email protected]) alebo telefonicky +248 4388410, s rezerváciou vám pomôže aj vaše hotelové ubytovanie, stačí kontaktovať recepciu, test stojí 100 eur, deti do 12 rokov a osoby nad 65 rokov sú oslobodené od poplatku.

Vstupné podmienky na Seychely

 • Platný cestovný doklad – pas, ktorého platnosť musí byť dlhšia ako 6 mesiacov od plánovaného návratu z krajiny
 • Platná spiatočná letenka a rezervácie ubytovania po celú dobu pobytu
 • Vstup na Seychely majú návštevníci z celého sveta bez ohľadu na ich národnosť alebo na to či absolvovali očkovanie – žiadna karanténa na mieste ani ďalší PCR test
 • Ku vstupu stačí mať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín, online registráciu, ubytovanie v schválenom ubytovaní a cestovné poistenie

Pripomíname, že Seychely sú aktuálne jednou z najbezpečnejších exotických destinácií. V polovici marca dosiahli zaočkovanosť 70% populácie a obe dávky očkovania už dostali takmer všetci pracovníci cestovného ruchu či kritickej infraštruktúry.

Vstupné podmienky na Maldivy

 • Platný cestovný doklad – pas, ktorého platnosť musí byť dlhšia ako 6 mesiacov od plánovaného návratu z krajiny
 • Platná spiatočná letenka a rezervácie ubytovania po celú dobu pobytu
 • Víza sú bezplatné a platia 30 dní
 • Potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19 v anglickom jazyku, pričom cestujúci musia byť otestovaný v čase maximálne 96 hodín pred odletom na Maldivy. Výnimku z predloženia testu tvoria deti do jedného roka
 • Zdravotné vyhlásenie odoslané prostredníctvom portálu IMUGA v priebehu 24 hodín pred odletom (pozor len na časový posun v destinácii

Cestou z Dubaja na Maldivy a tiež naspäť treba nový PCR test

 • Pri ceste z Maldív do Dubaja je potrebný negatívny PCR test. Pred odletom sú návštevníkom k dispozícii testovacie zariadenia aj priamo v hotelových rezortoch – všetko pochopiteľne za poplatok. S rezerváciou vám pomôže vaše hotelové ubytovanie, stačí kontaktovať recepciu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Poď s nami do Zadaru a Dubrovníka jednou cestou! (video) https://t.co/Z0nrlycrXG #cestopisy15 minút dozadu
5 TOP exotických destinácií, kde môžeš stráviť bezpečnú dovolenku aj počas pandémie https://t.co/VxcJasF80F #letenky60 minút dozadu
10 dôvodov, prečo navštíviť Baku + letenky od 60€! https://t.co/vGEBUYY6gf #letenky2 hodiny dozadu
Azerbajdžan otvorí hranice 5. augusta. Ku vstupu treba očkovanie alebo imunitu na COVID a tiež negatívny test https://t.co/M0S8FnuzBN #letenky2 hodiny dozadu
Emirates budú v auguste lietať s dvojpodlažným Airbusom A380 už aj na Maurícius https://t.co/YfTOgG20TC #novinky2 hodiny dozadu
Krásne Porto za výbornú cenu od 33€ (priame lety z Viedne)! https://t.co/1mb7GGawfg #letenky3 hodiny dozadu
Rím z Viedne alebo Bratislavy za super ceny od 29€! https://t.co/Uv8FUvoCh9 #letenky3 hodiny dozadu
La Gomera: Neobjavený kút Kanárskych ostrovov s vlastným jazykom a dažďovým lesom https://t.co/ttXYzQ3iBM #cestopisy23 hodín dozadu
Najkrajšie ubytovanie na Slovensku? Björnsonka a jej Tree Houses ponúkajú skutočne výnimočný zážitok https://t.co/0stCxQbgLQ #dovolenky1 deň dozadu
Bari, Catania, Alicante. V lete 2021 objav autentické kúty Talianska a Španielska (letenky od 19€) https://t.co/Ct4I6M3LSR #cestopisy1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore