Nájdeš nás aj na:

Letenky

Expo 2030 sa bude konať v Saudskej Arábii

V stredu, 29. novembra, na valnom zhromaždení v Paríži zvolili ďalšieho hostiteľa svetovej výstavy Expo 2023. Bude sa konať v hlavnom meste Saudskej Arábie, v Rijáde.

Reklama

Expo 2030 s témou „Éra zmien: Spoločne pre predvídavý zajtrajšok“ bude dokonale zodpovedať naplneniu projektu Saudskej Arábie, Vízia 2030 – historického plánu na zásadnú transformáciu krajiny, diverzifikáciu ekonomiky a zlepšenie života občanov krajiny.

Saudská Arábia je jednou z najrýchlejšie rastúcich turistických destinácií a v prvom štvrťroku 2023 mala druhý najvyšší počet medzinárodných príchodov na svete – nárast o 64 % v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019.

Očakáva sa, že výstava Expo 2030 oživí vzostupnú trajektóriu turistického sektora a poskytne kráľovstvu platformu na zdieľanie svojich jedinečných a rozmanitých divov so svetom a zároveň bude podporovať vytváranie pracovných miest, sektorové investície a obchodné partnerstvá.

Podľa interných odhadov sa predpokladá, že Expo 2030 privíta takmer 40 miliónov návštev a viac ako 1 miliardu digitálnych návštev pavilónu v metaverznom pavilóne. Expo 2030 bude rozprestierať na ploche viac ako 6 miliónov metrov štvorcových a predstaví sa na ňom 246 jedinečných účastníkov.

Vyhlásenie Rijádu ako hostiteľského mesta Expo 2030 nasleduje po úspechu Expo 2020 v Dubaji, ktorý privítal takmer 24 miliónov návštevníkov. Vzrušenie rastie aj z plánovanej prítomnosti Saudskej Arábie na výstave Expo 2025, ktorá sa má konať v malebnom meste Osaka v Japonsku.

Akciové letenky do Saudskej ArábieAk máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore