Nájdeš nás aj na:
dubaj

Tipy

Za každú minútu v Dubaji „zarobíš“ jednu mílu od Emirates. Tomu hovoríme ďalší dôvod ísť na tohtoročné EXPO 2020

Tento rok nás v Dubaji čakajú veľkolepé udalosti. Okrem toho, že sa v tejto horúcej metropole uskutoční udalosť roka – EXPO 2020 – Spojené arabské emiráty oslávia 50. výročie vzniku. Letecká spoločnosť Emirates si pre túto špeciálnu príležitosť pripravila zaujímavé lákadlo – návštevníci Dubaja získajú za každú minútu strávenú v tejto metropole jednu Skywards míľu, informuje portál Onemileatatime. Tieto míle možno použiť na upgrade do vyššej triedy, lepšie služby na paluby a mnoho ďalšieho. Poďme si teda o tom povedať niečo viac.

Reklama

Ako môžem získať letecké míle počas návštevy Dubaja?

V prvom rade treba povedať, že Emirates ohraničili túto akciu výhradne na trvanie podujatia EXPO 2020. To znamená, že míle možno nazbierať počas šiestich mesiacovod 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Letenku si treba kúpiť priamo cez stránku aeroliniek Emirates a v Dubaji musíš zostať najmenej 24 hodín. Do míl sa potom započítajú všetky minúty, ktoré v Dubaji stráviš a je jedno, či budeš na hotelovej izbe, pri mori alebo si budeš robiť selfie z Burj Khalifa. Letecká spoločnosť ti ich pripíše podľa časových údajov na letenke.

Za jeden deň v Dubaji tak „zarobíš“ 1 440 míľ, za týždeň to už bude 10 080 míľ a ak by si v Dubaji strávil(a) 6 mesiacov, pripíšu ti na konto Skywards krásnych 262 800 míľ. To už je pekná porcia takýchto leteckých peňazí, čo povieš? LENŽE, má to jeden háčik – každý člen Skywards môže s touto akciou zarobiť maximálne 5 000 bonusových míľ. To sa ti podarí už po 83 hodinách resp. 3,5 dňoch strávených v Dubaji. Stále však ide o veľmi príjemnú akciu, ktorá určite poteší návštevníkov. Tieto body sa dajú neskôr parádne využiť.

Čo je program Emirates Skywards?

Funguje to ako vernostný program. Na stránke leteckej spoločnosti Emirates je potrebné sa zaregistrovať do programu Emirates Skywards. Na svojom konte potom môžeš zbierať míle Skywards, ktoré sa dajú uplatniť ako „bonusové meny“. Získaš ich zakúpením letov spoločnosti Emirates a flydubai, ale aj v tom prípade, ak si klientom ich celosvetových partnerských spoločností vrátane leteckých spoločností, bánk, autopožičovní, hotelov, obchodov a spoločností pôsobiacich v oblasti životného štýlu.

Zbierajú sa ale aj statusové míle, na základe ktorých potom získavaš rôzne úrovne členstva (modré, strieborné, zlaté a platinové). Tieto vieš získať výlučne za lety Emirates a flydubai, od ich partnerov nie.

Ako môžem zbierať míle?

Skyward míle (čiže tie bežné, nie statusové) pri kúpe letenky môžeš získať na základe 4 faktorov: trasa, tarif, cestovná trieda a tvoj status, tzv. Tier. Ako sme to spomenuli vyššie, ich počet môžeš zvýšiť aj produktmi a letmi zakúpenými od partnerských leteckých spoločností, nielen Emirates a flydubai (napríklad, Air Mauritius, easyJet, Korean Air, Qantas, TAP Portugal atď.). Taktiež, pokiaľ máš založený nejaký „partnerský míľový program“, dané body môžeš premeniť na míle Skywards.

Ako môžem svoje míle zameniť za letenku/ produkty leteckej spoločnosti?

Za letenku spoločnosti Emirates ich môžeš zameniť dvomi spôsobmi. Buď využiješ metódu Cash + Miles, keď si vyberieš, koľko míľ chceš akurát uplatniť (minimálne 2000 míľ) a zvyšok doplatíš alebo tú druhú s názvom Classic Reward, kedy míle minieš na celú sumu (minimálne 15000 míľ).

Čím máš vyšší status členstva (to sú tie statusové míle), tým máš vyšší povolený limit na batožinu. Strieborní získavajú 12 kg, zlatí 16 kg a platinový 20 kg navyše. Môžeš získať aj zľavu alebo voľný vstup do salónikov na letisku v Dubaji. Míle umožňujú aj presun do vyššej triedy s minimálnym počtom 9000.

V prípade kúpy produktu spoločnosti flydubai nie sú žiadne limity na minimálny počet míľ, môžeš ich uplatniť kedykoľvek, napríklad aj za vopred objednané jedlo.

Ako ešte môžem svoje míle minúť?

Napríklad kúpou poukážok, darovaním míľ, zámenou za vstupenku na nejakú zaujímavú športovú alebo kultúrnu akciu. Emirates je v partnerskom vzťahu aj s rôznymi ubytovacími portálmi a luxusnými hotelmi, u ktorých môžeš zbierať body do svojho programu Emirates Skywards, ale aj získať zľavy pri pobyte.

Zdroj fotiek: oficiálna webová stránka Emirates


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (7 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore