Nájdeš nás aj na:

Novinky

Udržateľnosť, mobilita, príležitosť. Expo 2020 Dubai štartuje v októbri a potrvá do marca!

Udržateľnosť, mobilita, príležitosť. Expo 2020 Dubai štartuje v októbri a potrvá do marca!

Vidíte dobre, predmetom tohto článku bude udalosť, ktorá sa nazýva Expo 2020 Dubai. Nejde o žiadny magický návrat v čase (aj keď v prípade Dubaja by nás možno ani to neprekvapilo), ale o prvú svetovú výstavu v arabskom svete naplánovanú na minulý rok. Keďže však človek mieni a korona mení, konať sa bude tento rok. Štartuje 1. októbra 2021 a trvať bude do 31. marca 2022. To však neznižuje kvalitu eventu, práve naopak. Príprava noviniek vzniknutých v dôsledku ročného odkladu sú v plnom prúde.

Reklama

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, či existuje strop dubajskej megalománie? Ak aj vás bavia inovatívne ťahy tejto krajiny, je celkom možné, že z Expo 2020 Dubai budete mať príjemnú husiu kožu. Prvá svetová výstava regiónu Blízkeho Východu, Afriky a Ázie bude o veľkých stretnutiach, konferenciách, predstavení úžasných inovácií zo sveta technológií, architektúry a iných oblastí. Je dlho očakávanou oslavou 50. výročia založenia Spojených arabských emirátov. Zúčastní sa jej skoro 200 krajín.

Najväčšie globálne stretnutie v histórii

Počas 6 mesiacov budú mať účastníci expa možnosť vidieť nejakú tú svetovú novinku, inovácie najrôznejších druhov, zažiť veľkolepé kultúrne eventy a ochutnať výmysly špičkovej svetovej gastronómie každý deň. Odkazom udalosti je aj to, že nič nie je nemožné, a táto fráza nezostane len v teoretickej rovine. Stane sa skutočnosťou vo fyzickom svete.

Terra – udržateľný predskokan

Pavilón trvalej udržateľnosti (The Sustainability Pavilion) sa volá Terra a špeciálny je aj preto, lebo sa otvoril ešte pred samotnou výstavou Expo 2020 Dubai. Vznikol z konceptu vzťahu medzi človekom a prírodou so zameraním na popularizáciu udržateľného života.  

  • Dôležité: Predaj listkov na Expo 2020 Dubai bude spustený v najbližších mesiacoch a bude dostupný exkluzívne aj cez Pelikán

Podmienky vstupu do Dubaja a lacné letenky

Dubaj je turistom otvorený aj bez nutnosti karantény. Pred odletom je treba prísť už do Viedne s negatívnym RT-PCR testom, neskôr vás otestujú zdarma po prílete na Dubajskom letisku. Potom si už len užívate dovolenku, po návrate využijete bezproblémový tranzit na Slovensko a následne na cestovateľov čaká 14 dňová izolácia, ktorú môžu ukončiť predčasne po obdržaní negatívneho výsledku RT-PCR testu. Ten si však môžu dať vykonať až na ôsmy deň karantény. Ešte pred návratom netreba zabudnúť na registráciu.

Akciové letenky do Dubaja na sezónu 2021/2022

Otváracie hodiny EXPO 2020

Výstava Expo 2020 bude prebiehať šesť mesiacov od 1. októbra 2021 do 31. marca 2022. Expozície sú otvorené sedem dní v týždni od 10:00 do 00:00 v sobotu až stredu a od 10:00 do 02:00 vo štvrtok a piatok.

Zdroj: https://www.expo2020dubai.com/


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre
Hore