Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

7 miest, kde si užijete letnú dovolenku aj na jeseň

7 miest, kde si užijete letnú dovolenku aj na jeseň

Nestihli ste dovolenku v lete? Hlavu hore, toto je 7 destinácií v Európe a blízkom okolí, kde môžete dovolenkovať aj na jeseň. Počasie bude stále viac než fajn, bude vás to stáť výrazne menej a navyše – väčšina turistov už bude dávno doma. Pozrite sa, kde a prečo odporúčame dovolenkovať na jeseň my.

Reklama

Sardínia – horúca dovolenka do októbra

Chcete aby nádherné sardínske pláže patrili iba vám a aby ste sa o neho nemuseli deliť s tisíckami ďalších dovolenkárov? V tom prípade sa pre vás sezóna začína koncom septembra. Teploty na Sardínii sú stále viac než príjemné – cez deň okolo 22-23°C a ak vám nevadí sviežejšia voda, stále sa môžete kúpať. Ak chcete zažiť pravú kultúru najobľúbenejšieho talianskeho ostrova, navštívte jeden z tradičných festivalov, ktoré prebiehajú práve na jeseň.

Sicília – najjužnejšie miesto Talianska je jesenný ideál

Dovolenka na Sicílii v októbri? Skvelý nápad! Keďže je najjužnejším miestom Talianska, počasie tu vydrží super aj na jeseň. Teploty sa pohybujú okolo 23-24°C, húfy turistov sú preč a vy si môžete naplno vychutnať atmosféru ostrova zo starých mafiánskych filmov. Špagety budete zapíjať dobrým vínkom a spoznáte pravé talianske Dolce Vita. 🙂 Ak chcete Sicíliu poriadne prebádať a plánujete ísť aj do národných parkov, hôr alebo zdolať Etnu, zoberte si so sebou radšej aj niečo teplejšie navrch.  Keby si Don Corleone mohol vybrať, kedy navštívi svoj rodný kraj, určite by si vybral jeseň. 🙂

Akciové letenky na jeseň

Madeira – letná dovolenka kedykoľvek

Ostrov kvetov susedí s Afrikou, a preto je ideálnym miestom na dovolenku počas celého roku. Teploty sa na jeseň pohybujú medzi 23-25°C a Atlantik tu prekvapivo dosahuje príjemných 24°C. Takže hor sa zaplávať si s delfínmi. Madeira vás dostane svojou krásnou prírodou, ktorá sa kvôli priaznivej klíme neukladá na spánok ani v októbri. Madeira je úžasná aj v zime, a my máme 8 dôvodov, prečo je to tak.

Grécke ostrovy – božsky krásne po celú jeseň

Obľúbené ostrovy Kréta, Korfu, Rodos aj Zakynthos vás začiatkom jesene určite nesklamú. Hotely, reštaurácie a taverny vás budú stále vítať anízovým Uzom, pretože sezóna sa tu oficiálne končí na konci októbra. Teploty cez deň dosahujú približne 24-26°C a more je stále vyhriate po horúcom lete.  Ak chcete zobrať svoju polovičku na poriadnu romantiku, odporúčame ostrov Santorini. Krajšie miesto by ste hľadal dlho.

Cyprus – hlavná sezóna trvá aj počas jesene

Vedeli ste, že na ostrove lásky sa zrodila Afrodita? Na svoje vystúpenie z morskej peny si určite vybrala október, keď mala na plážach oveľa väčšie súkromie ako počas hlavnej sezóny. Počasie na jeseň je tu stále super, pri 28-26°C sa dá kúpať, slniť a navyše ak sa vyberiete pozrieť nádherné pamiatky Cypru, miernejšie teploty iba oceníte. Ak na dovolenke hľadáte aj niečo aktívnejšie, ostrov ponúka skvelé možnosti na turistiku a cyklistiku. Do hôr si treba zbaliť aj niečo teplejšie a pršiplášť keďže v tomto období môže aj spŕchnuť. (Ak sa chystáš na Cyprus, prečítaj si aj 10 dôvodov, prečo navštíviť Paphos na Cypre.)

Malorka – spojte more a turistiku

Netvrdíme, že v druhej polovici septembra bude Malorka ľudoprázdna, ale turistov tam bude určite menej. Teploty na jeseň bývajú 25-27°C, more je o niečo sviežejšie, ale zaplávať si môžete bez problémov. Jeden z najobľúbenejších ostrovov má mimo hlavnej sezóny svoje čaro. Čakajú na vás krásne pláže, známa Palma Malorka v príjemnejších teplotách a pekná príroda. Veľmi odporúčame navštíviť malé mestečko Valdemossa, kde čas plynie pomalšie a prebádať jeho staré úzke uličky. Malorku na jeseň si proste obľúbite.

Kanárske ostrovy – najbezpečnejšie ostrovy Európy

Ak sa chcete vybrať na „Kanáre“, tak jeseň je ten pravý čas. Počasie je tu takmer stabilné počas celého roka, v októbri sa však okrem húfov turistov vyhnete aj vysokým teplotám. 13 ostrov je veľmi rozmanitých a každý si tu nájde to svoje. Gran Canaria a Tenerife sú najturistickejšie, sú tu typické letoviská a nočný život. Fuerteventura ponúka okrem dokonalých kilometrových pláži super vlny, takže ak na surf, tak sem. Náš tajný tip je ale ostrov Lanzarote. Na mesačnú krajinu a dramatické vulkanické útesy pri krásnych plážach len tak nezabudnete.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (3 votes)
Komentáre
Hore