Nájdeš nás aj na:

Európa

NOVÁ LINKA: Sardínske mestečko Olbia z Viedne už od mája a za uvádzacie ceny!

Letecká spoločnosť Ryanair rozširuje svoju základňu na talianskom ostrove Sardínia a na mapu svojich destinácií pridala mestečko Olbia. Otvára sem desať nových spojení medzi ktorými je aj Viedeň. Ide v poradí už o tridsiate letisko, na ktoré bude Ryanair pristávať.

Reklama

Slováci tak budú mať okrem obľúbeného spojenia do Alghero aj ďalšiu alternatívu dovolenkovania na Sardínii. Ryanair bude na novej linke premávať dvakrát týždenne.

Letenky sú dostupné cez Pelikán za uvádzacie ceny a my sme pribalili špeci zľavu 20 eur. Stačí v objednávke cez appku zadať zľavový kód OLBIA20.

Nová linka Viedeň – Olbia (letový poriadok)

 • Cesta tam – Odlet Viedeň: 10:55, prílet Olbia: 12:50
 • Cesta späť – Odlet Olbia: 16:50, prílet Viedeň: 18:35

Novinka: Sardínia z Viedne

Skvelý vstupný bod pre dovolenku na Sardínii

Olbia je starobylým mestom s archeologickými náleziskami a pamiatkami, ako sú rímske kúpele či amfiteáter. Preskúmajte historické centrum mesta s jeho úzkymi uličkami a zachovalými budovami. Sardínska príroda je nádherná a okolie Olbie je plné pôsobivých scenérií. Blízkosť Tyrhénskeho mora a jeho krásnych pláží, ako napríklad Pittulongu, Tavolara a Porto Istana, robia z Olbie ideálne miesto pre milovníkov slnka a mora.

Sardínska kuchyňa je pestrá a lahodná. V Olbii si môžete vychutnať čerstvé morské plody, tradične pripravené cestoviny a chutné mäsité jedlá. Nezabudnite ochutnať miestne vína, ktoré sú považované za jedny z najlepších v Taliansku.

Mesto Olbia je známe svojimi kultúrnymi podujatiami, ako sú hudobné festivaly, umelecké výstavy a tradičné folklórne podujatia. Okolie Olbie ponúka množstvo možností pre športové aktivity. Či už ste milovníkom potápania, plachtenia, alebo jednoducho prechádzok po prírode, Sardínia a Olbia majú čo ponúknuť.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore