Nájdeš nás aj na:

Amerika

ČOŽE?! Amerika z Viedne od 299€! V ponuke Chicago, Washington, NYC aj Cancún

ČOŽE?! Amerika z Viedne od 299€! V ponuke Chicago, Washington, NYC aj Cancún

Priatelia, keď Amerika láka super letenkami, málokedy jej odoláme! Ale keď Amerika láka mega lacnými letenkami, tak to už je hriech odmietnuť! Pozor, akcia môže trvať opäť len niekoľko hodín, takže ak sa za Veľkú mláku chystáte tento alebo budúci rok, niet na čo čakať. Okrem USA je v pelikánskom výpredaji aj Mexiko, Dominikánska republika a iné americké pecky. V článku nájdeš TOP letenky, ktoré sú podľa našej redakcie najvýhodnejšie, ale aj preklik na všetky výhodné letenky plus – ako to už býva zvykom – nejaké tie informácie od nás navyše! Pozor, platí len do vypredania voľných kapacít, takže sa s objednávkou radšej poponáhľaj.

Reklama

Tak nízke ceny na letenky z Viedne do Ameriky nebývajú vôbec bežné a termíny sú dostupné od januára až do mája 2022.

Chicago – MEGA letenky od 289€ a tipy redakcie

Chicago je označované aj ako „veterné mesto“, ktoré leží na brehu jazera Michigan a zaraďuje sa do trojice najľudnatejších miest v Spojených štátoch amerických. Rieka, ktorá cez Chicago preteká ho rozdeľuje na dve časti a to na tzv. zábavnú a komerčnú časť. Vďaka svojej polohe je významným dopravným uzlom a dôležitým priemyselným mestom. Nemôžete odísť z Chicaga bez toho, aby ste nenavštívili The Bean, jednu z najslávnejších ikon mesta, ktorá patrí medzi najväčšie sochy svojho druhu na svete. Pri vstupe do parku Millennium uvidíte v jej odraze odrážajúcu sa siluetu seba a krásnu panorámu mesta.

Washington – lacné letenky od 289€ a tipy redakcie

Washington alebo Washington D.C. je hlavné mesto Spojených štátov amerických a Federálneho dištriktu Kolumbia. Ak ste sa teda niekedy pozastavili nad skratkou D.C., ide o pôvodnú verziu – District of Columbia. Svoje meno toto mesto zdedilo po Georgeovi Washingtonovi, vojnovom vodcovi Americkej revolúcie a prvom prezidentovi Spojených štátov.

Nájdete tu množstvo budov verejných inštitúcií a administratívnych centier. Čo tu však budete hľadať márne, sú mrakodrapy. Vo Washingtone je totiž zakázané, aby bola nejaká budova v rámci mesta vyššia ako budova Monument. 

New York – lacné letenky od 289€ a tipy na aktivity

New York je studnicou nepvyčerpateľných miest, ktoré treba zažiť a vidieť! Objav najstaršiu stanicu metra v New Yorku, prejdi sa po High Line – dvojkilometrovom parku postavenom na niekdajšej železničnej trati, navštív botanickú záhradu v Brooklyne – vlastne, zaži New York ako domáci!

San Francisco – lacné letenky od 339€ a tipy redakcie

San Francisco, jedna z pých Kalifornie, sa oficiálne volá  City and County of San Francisco, čiže mesto a okres San Francisco. Ale neoficiálne ho niektorí volajú aj ako pobrežné mesto, a asi ti nemusíme vysvetliť, prečo to tak je. Hovorí sa, že je jedno z najkrajších miest v USA, ale v rôznych kontextoch: je to krása kozmopolitná, krása bohémska, krása rozprávková, krása prekvapivá.

Mexiko – lacné letenky od 389€ a tipy redakcie

Láka ťa Cancún? Chceš spoznať najkrajšie miesta Mexika so zastávkou v Mexico City? Letieť môžeš z Viedne od 369 eur. Mexiko je jedna z málo exotických krajín, kam už môžeme slobodne cestovať bez nutnosti testu či karantény pri vstupe do krajiny. Tento stredoamerický raj sa postupne začal otvárať 8. júna minulého roka a teraz už láka zahraničných návštevníkov na svoje najkrajšie letoviská, ktoré sú otvorené v plnej kráse. Turistov v destinácii Cancún či Playa Del Carmen čaká veľké množstvo rezortov a hotelov, pláže sú otvorené bez obmedzení.

cancun

Dominikánska republika – lacné letenky od 449€

Tristo kilometrov nádherných pláží a očarujúca Punta Cana. Palmy, azúrovo modré more, výlet na slávny ostrov Saona a dominikánska pohostinnosť vytvárajú ideálne miesto na skvelý relax. V predaji sa objavili letenky z Viedne od parádnych 449 eur s 1 prestupom a my máme super správu – Dominikánska republika prijíma turistov z celého sveta bez nutnosti testu či karantény, na vstup stačí registrácia.

 • Klikni a rezervuj super letenky do Punta Cana od 449€
 • Vízové povinnosti do USA

  ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý vám umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Tento systém je povinný od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti, cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

  Podmienky vstupu do USA

  Od 8. novembra je umožnené do Spojených štátov amerických letecky cestovať všetkým osobám, ktoré sú plne zaočkované proti ochoreniu COVID-19.

  Uvedené obmedzenia sa nevzťahujú na štátnych občanov Spojených štátov amerických, osoby s udeleným trvalým pobytom na území Spojených štátov amerických (tzv. Green Card), prisťahovalcov, deti mladšie ako 18 rokov a pod.

  Od 6. decembra 2021 sa od cestujúcich vyžaduje potvrdenie vo forme prehlásenia, že všetky informácie, ktoré o sebe uviedli sú pravdivé. Tlačivo prehlásenia a podrobnejšie informácie sú uvedené na webovom sídle Centra kontroly a prevencie chorôb.

  Zmenila sa platnosť testu z 3 na 1 deň: Pred nástupom do lietadla smerujúceho do Spojených štátov amerických sú všetci cestujúci od 2 rokov veku povinní preukázať sa negatívnym výsledkom testu (PCR alebo antigén) na COVID-19, ktorého vzorka bola odobratá najdlhšie 1 deň pred plánovaným odletom.

  Cestuj na istotu, nezabudni sa poistiť

  Poistenie STORNO pokrýva v prípade pozitívneho RT-PCR testu na COVID pred cestou 80% stornopoplatkov. Taktiež sú v tomto poistení zahrnuté náklady na zmenu spiatočnej cesty v prípade ochorenia v destinácií. Poistenie ISTOTA potom zahŕňa obe spomínané situácie a pridáva aj liečebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinácií. Poistenie je platné pre všetky krajiny sveta a to bez ohľadu na farbu v cestovateľskom semafore resp. ich epidemiologickú situáciu.


  Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


  Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
   • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
   5/5 - (3 votes)
  Komentáre

  Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

  Odporúčame

  Horúce #PELIPECKY

  Novinky a správy zo sveta cestovania

  Istanbul z Budapešti od 105€ (priamy let Wizz Air) https://t.co/267K5Jjmk0 #letenky8 hodín dozadu
  TOP atrakcie a zážitky v Abu Dhabi (14 tipov na aktivity a letenky na máj od 95€) https://t.co/hJKU7153lt #cestopisy8 hodín dozadu
  MEGAPECKA: Thajsko z Atén v hlavnej sezóne za 379€! https://t.co/bwxUU5Sq0D #letenky11 hodín dozadu
  Bez testu, očkovania i karantény: 150 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky13 hodín dozadu
  Lacné letenky na Maltu: leť na jar za 52€! https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy14 hodín dozadu
  Zaži Londýn na jar: leť z Košíc alebo Bratislavy od 41€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky14 hodín dozadu
  Slovak Lines pridali ďalší spoj na letisko Viedeň. Využiješ ho, ak priletíš o polnoci https://t.co/OmRMW3RHxx #novinky14 hodín dozadu
  Slnečné Korfu na jar z Viedne za výborné ceny: Spiatočne od 49€! https://t.co/JjgstDcDTx #letenky14 hodín dozadu
  15 dní na Srí lanke: spoznaj ostrov plný vôní a farieb so všetkým za 1999€ https://t.co/tg8JXP2rho #dovolenky1 deň dozadu
  Pribudla nová linka z Bratislavy: litovské mesto Kaunas 3-krát týždenne, letenky sú od 38€! https://t.co/Z8Z3i3ITIE #letenky1 deň dozadu

  Odporúčame tiež:

  Advertisement
  Advertisement
  Hore