Nájdeš nás aj na:

Amerika

MEGA LACNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Portoriko, leť z Viedne od 329€!

MEGA LACNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Portoriko, leť z Viedne od 329€!

Priatelia, keď Amerika láka super letenkami, málokedy jej odoláme! Ale keď Amerika láka MEGA SALE letenkami, tak to už je hriech odmietnuť! Pozor, akcia môže trvať opäť len niekoľko hodín, takže ak sa za Veľkú mláku chystáte tento alebo budúci rok, niet na čo čakať. Okrem USA je v pelikánskom výpredaji aj Mexiko, Portoriko a iné americké pecky. V článku nájdete TOP 10 leteniek, ktoré sú podľa našej redakcie najvýhodnejšie, ale aj preklik na všetky výhodné letenky plus – ako to už býva zvykom – nejaké tie informácie od nás navyše!

Reklama

Z Európskej únie sa do Spojených štátov síce v tomto momente letieť za turizmom nedá, no podľa posledných informácií sa USA plánujú otvoriť v polovici mája 2021. Termíny v akciových kalendároch sú najmä na leto, jeseň a zimu.

New York – lacné letenky od 339 eur a tipy na aktivity

New York je studnicou nepvyčerpateľných miest, ktoré treba zažiť a vidieť! Objav najstaršiu stanicu metra v New Yorku, prejdi sa po High Line – dvojkilometrovom parku postavenom na niekdajšej železničnej trati, navštív botanickú záhradu v Brooklyne – vlastne, zaži New York ako domáci!

Portoriko – lacné letenky od 329 eur a tipy redakcie

Puerto Rico znamená v preklade bohatý prístav a tento ostrov skutočne aj dodnes patrí k najbohatším v Karibiku. Ide o pridružený štát Spojených štátov amerických a preto aj oficiálny jazyk je tu angličtina. Aj keď – dohovoríte sa najmä po španielsky. Napokon hispánska kultúra je tu veľmi dominantná, a možno aj preto ľudia toto letovisko tak milujú! Uži si Portoriko napríklad koncom tohto roka alebo začiatkom toho budúceho.

Portoriko je malý ostrov (len 130 km na šírku) s členstvom v rámci federácie Spojených štátov v karibiku, ktorý je v každej svojej časti úplne iný. Celkom iný podnebím rastlinstvom, plážami… pozri si tento super foto-cestopis od Ľubice, ktorá dovolenku v Portoriku pred rokmi spojila s návštevou New Yorku.

Mexiko – lacné letenky od 369 eur a tipy redakcie

Láka ťa Cancún? Chceš spoznať najkrajšie miesta Mexika so zastávkou v Mexico City? Letieť môžeš z Viedne od 369 eur. Mexiko je jedna z málo exotických krajín, kam už môžeme slobodne cestovať bez nutnosti testu či karantény pri vstupe do krajiny. Tento stredoamerický raj sa postupne začal otvárať 8. júna minulého roka a teraz v októbri už láka zahraničných návštevníkov na svoje najkrajšie letoviská, ktoré sú otvorené v plnej kráse. Turistov v destinácii Cancún či Playa Del Carmen čaká veľké množstvo rezortov a hotelov, pláže sú otvorené bez obmedzení.

Chicago – lacné letenky od 369 eur a tipy redakcie

Viete, koľko rôznych prívlastkov má toto tretie najľudnatejšie mesto Ameriky? Mesto Al Caponeho, mesto č. 2 po New Yorku, hlavné mesto americkej architektúry, hlavné mesto jazzu a blues. Veterné mesto. Je tam toho! Podľa našich skúseností je to gastronomické nebo s top hudobnými podujatiami a úžasnou architektúrou.

Kalifornia – lacné letenky od 369 eur a tipy redakcie

Pláže a bary, downtown a výhľady na mrakodrapy, Beverly Hills, chodník slávy a Hollywood samotný! To je úplne iná Amerika. Neopomeňte Griffithove observatórium, je krásne. A vstup do budovy, na pozemky aj k teleskopom, je zdarma! Najedzte sa v Bubba Gump reštaurácii, choďte na pláž Santa Monica. Budete tu chcieť ostať navždy!

Las Vegas sa nachádza v blízkosti národného parku, a preto si odskoč na prehliadku neďalekých prírodných krás. Pár hodín jazdy autom je nádherný prírodný útvar Grand Canyon a iné fotogenické prírodné scenérie.

Seattle – lacné letenky od 369 eur a tipy redakcie

Luxusné hotely, exkluzívne reštaurácie, rozkvitajúce umelecké galérie, či stále živá a zároveň výživná hudobná scéna (i keď zo seba postupne vylúčila grunge) robia Seattle turisticky atraktívnejším, než kedykoľvek predtým. Pod jeho novým leskom však mesto ostáva verné svojmu bývalému ja i zavedeným stereotypom: je miestom, kde sú skrine módnych fajnšmejkrov plné vlny a vetruvzdorného materiálu, kde si hipisáci ulietavajú na broadwayskom The Man. Je to práve jeho rozpoltenosť notoricky známeho a familiárneho so šokom z nového, ktoré dodávajú Seattlu ten správny šmrnc. Navštívte Seattle, mesto, ktoré vonia kávou a hrá najrôznejšími hudobnými štýlmi.

Miami – lacné letenky od 369 eur a tipy redakcie

Samozrejme, ak Miami, tak pláže, farebné letné drinky, nočný život, a áno, dobre si to pamätáš, niektoré scény z Baywatchu sa tiež odohrávali na tomto mieste. Je však menej známe to, že tento slávny piesok sem doputoval z Bahám a iných karibských ostrovov. Keďže je pravidelne erodovaný vlnami oceánu, nedávno štát Florida dokúpila náhradu za 11 500 000 dolárov. Takže získať opálené sexy telo na Miami Beach je naozaj luxusné, a je to niečo, čo by si mal absolvovať aspoň raz v živote.

Vízové povinnosti do USA a Kanady

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý vám umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Tento systém je povinný od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti, cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Pri ceste do Kanady je zase potrebné požiadať o cestovné povolenie ETA. Vybavíte ho online a za pár minút – podrobný návod nájdete v tomto článku, prípadne sa obráťte na náš Zákaznícky servis.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky4 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky8 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy8 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore