Nájdeš nás aj na:

Amerika

MEGA VÝPREDAJ: Objav svet za veľkou mlákou od 294€!

MEGA VÝPREDAJ: Objav svet za veľkou mlákou od 294€!

Priatelia, keď Amerika láka super letenkami, málokedy jej odoláme! Ale keď Amerika láka MEGA SALE letenkami, tak to už je hriech odmietnuť! Pozor, akcia trvá len do piatka 31. januára a výber nepodceňte, v ponuke je až 66 leteniek v akcii! Okrem USA tam natrafíte na Kanadu, Barbados aj Mexiko a Bahamy a iné krásne destinácie! V článku nájdete TOP 10 leteniek, ktoré sú podľa našej redakcie najvýhodnejšie, preklik na všetkých 66 ponúk a nejaké tie informácie navyše!

Reklama

TOP 10 LETENIEK DO AMERIKY:

Akciové letenky

Vízové povinnosti do USA a Kanady

ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý vám umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Tento systém je povinný od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti, cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Pri ceste do Kanady je zase potrebné požiadať o cestovné povolenie ETA. Vybavíte ho online a za pár minút – podrobný návod nájdete v tomto článku, prípadne sa obráťte na náš Zákaznícky servis.

Čo robiť, vidieť a zažiť v New Yorku?

New York je studnicou nepvyčerpateľných miest, ktoré treba zažiť a vidieť! Objav najstaršiu stanicu metra v New Yorku, prejdi sa po High Line – dvojkilometrovom parku postavenom na niekdajšej železničnej trati, navštív botanickú záhradu v Brooklyne – vlastne, zaži New York ako domáci!

Čo robiť, vidieť a zažiť v Montreale?

Montreal je centrom kanadskej kultúry a športu a je zároveň strategickým miestom k výletom do divokej kanadskej prírody. Choď do starej štvrte Old Montreal, popri rieke Svätého Vavrinca dôjdeš až do prístavu Old Port of Montreal. Zastav sa na trhu Bonsecours Market aj pri najväčšej pamiatke, bazilike Notre-Dame.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Bostone?

Boston je jedným z najstarších amerických miest, niektorí hovoria, že je ešte krajší ako New York. Či už sú to architektonické krásy, nákupy, výborná kuchyňa alebo super východiskový bod k objavovaniu Nového Anglicka. Keď už tam budete, nezabudnite vyjsť na Boston University Bridge a navštíviť park Boston Common.

Čo robiť, vidieť a zažiť vo Washingtone?

Washington alebo Washington D.C. je hlavné mesto Spojených štátov amerických a Federálneho dištriktu Kolumbia. Určite choďte do Eastern Marketu, najstaršieho trhu s čerstvými potravinami, ale aj do Národného múzea americkej histórie, kde nájdete fascinujúcu exhibíciu amerických prezidentov. Tipov máme mnoho!

Čo robiť, vidieť a zažiť v Chicagu?

Viete, koľko rôznych prívlastkov má toto tretie najľudnatejšie mesto Ameriky? Mesto Al Caponeho, mesto č. 2 po New Yorku, hlavné mesto americkej architektúry, hlavné mesto jazzu a blues. Veterné mesto. Je tam toho! Podľa našich skúseností je to gastronomické nebo s top hudobnými podujatiami a úžasnou architektúrou.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Los Angeles?

Pláže a bary, downtown a výhľady na mrakodrapy, Beverly Hills, chodník slávy a Hollywood samotný! To je úplne iná Amerika. Neopomeňte Griffithove observatórium, je krásne. A vstup do budovy, na pozemky aj k teleskopom, je zdarma! Najedzte sa v Bubba Gump reštaurácii, choďte na pláž Santa Monica. Budete tu chcieť ostať navždy!

Čo robiť, vidieť a zažiť v Houstone?

Vedeli ste o tom, že je to najväčšie mesto Texasu a 4. najväčšie mesto v USA? Narodila sa tu Beyoncé a vďaka svojej diverzite j Houston známy ako miesto nových začiatkov. Kam v Houstone musíte ísť? Do centra NASA Johnson Space Center s viac ako 400 vesmírnymi artefaktmi, vrátane kozmickej lode a najväčšej zbierky mesačných kameňov.

Čo robiť, vidieť a zažiť v Dallase?

Takto, must see v Dallase je určite „Múzeum na šiestom poschodí“ v bývalej budove Texaského školského depozitáru. Práve tu Lee Harvey Oswald vystrelil na prezidenta Johna F. Kennedyho. V múzeu vysvetľujú celú nešťastnú udalosť, historický kontext aj detaily jeho života. A potom určite choďte do Umeleckej štvrte!

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Vianoce v exotike bez testu a karantény. 20 destinácií, v ktorých môžeš stráviť tohtoročné Vianoce https://t.co/m4jX8VWV5V #dovolenky23 minút dozadu
Od pondelka sa sprísňuje režim na hraniciach. Kto všetko bude potrebovať test? https://t.co/LHUxYQTTKl #novinky26 minút dozadu
Ďalšia talianska dedinka predáva domy za euro https://t.co/49mqHyaJTS #letenky38 minút dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky59 minút dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky59 minút dozadu
Lyžovačka v Európe: ktoré krajiny otvárajú lyžiarske strediská a ktoré nie? https://t.co/sWSoMO4dev #dovolenky20 hodiny dozadu
Lyžiarske strediská na Slovensku zostanú zatvorené minimálne do začiatku januára, povedal minister dopravy Andrej Doležal #novinky https://t.co/sWSoMO4dev20 hodiny dozadu
Wizz Air otvára novú základňu na letisku Cardiff vo Walese https://t.co/F3lYeS4B3u #novinky20 hodiny dozadu
7 vecí, ktoré musíš skúsiť na karibskom ostrove Bonaire (a máme aj super letenky) https://t.co/5nG3l0Xwpe #letenky21 hodiny dozadu
Najväčší národný park, termálne kúpele a skvelé jedlo: Dovolenka v Maďarsku v roku 2021 od 49€ https://t.co/szC7YkjlpO #dovolenky21 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore