Nájdeš nás aj na:

Európa

Potulky po Balkáne? Macedónsky Ohrid za super cenu

Potulky po Balkáne? Macedónsky Ohrid za super cenu

Kláštory, hranaté kostolné veže, mohutné kupoly, promenády a jazero, ktoré nazývajú morom a vraj jedno z najkrajších miest Macedónska, to je Ohrid. Teraz sa k tomuto nádhernému jazeru môžeš vybrať vďaka priamemu leteckému spojeniu z Viedne.

Reklama

Nezabudni, že Wizzair v tejto cene poskytuje už len malú príručnú batožinu. Ak si však na Pelikáne za pár eur dokúpiš Priority Boarding, môžeš si so sebou vziať aj klasickú príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm do 10kg.

Lacné letenky na Macedónsky Ohrid

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Wizz
 • Kedy? leto 2023
 • Príklad? Termín 21. – 23. jún 2023 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky Ohrid


Chrám sv. Jána na Kaneu a Ohridské jazero, takzvané macedónske more.
Fotografia:Unsplash.com
Pepo971 | Dreamstime.com

Macedónske korene siahajú až do gréckych a rímskych čias, pod nadvládou mnohých panovníkov sa formoval aj jeho obraz a identita, dnes je súčasťou Balkánu. Archeologické nálezy naznačujú, že mesto Ohrid je jedným z najstarších ľudských sídiel v celej Európe.

Samotné Ohridské jazero prezývané macedónske more je vraj staršie ako tri milióny rokov. Tvorí akúsi pirodzenú hranicu medzi Macedónskom a susedným Albánskom. Na potulkách Balkánom si ho rozhodne nenechaj ujsť. Je zaradené aj do zoznamu UNESCO.

Fotografia: Unsplash.com

Centrum mesta, najmä jeho starú časť, si najlepšie vychutnáš pešo. Začať odporúčame na hlavnom námestí, ktoré ťa samo dovedie do mestských múzeí, ku kostolu sv. Sofie aj k antickému divadlu. Pevnosť kráľa Samuila ponúka krásny výhľad na domčeky naskladané v kopci, aj na promenádu a jazero. Jedným z najfotogenickejších miest tohto mesta je Chrám sv. Jána na Kaneu, postavený na počesť Jána Krstiteľa v typicky byzantskom štýle.

Fotografia: Dreamstime.com

Na prechádze Ohridom ťa zláka aj vôňa vynikajúcej balkánskej zmrzliny či nanukov. Ochutnaj aj tradičné macedónske tavče gravče – zapečené fazule v hlinených miskách s bielym chlebíkom. S plným žalúdkom sa v meste stráca príjemnejšie.

Fotografia: Dreamstime.com

Ak by sa ti žiadalo aj do hlavného mesta gýču, Skopje, máme pre teba pár tipov, na čo tam zamerať svoju pozornosť. Z Ohridu to ani nie je tak ďaleko a bude ťa to stáť akurát cestu autom či autobusom s krásnymi výhľadmi na kopcovité Macedónsko.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (10 votes)
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore