Nájdeš nás aj na:
alghero

Dovolenky

Sardínia za super cenu: Alghero z Bratislavy od 54€ spiatočne!

Sardínia za super cenu: Alghero z Bratislavy od 54€ spiatočne!

Alghero je jedno z najkrajších stredovekých miest na Sardínii. Historické centrum s množstvom úžasných reštaurácií a barov je zážitkom v akomkoľvek ročnom období. Okrem toho tu nájdeš samozrejme i super pláže.

Reklama

Lacné letenky Alghero (Sardínia)

 • Odkiaľ? Z Bratislavy
 • S kým? Spoločnosť Ryanair
 • Kedy? jar 2024
 • Príklad? Termín 12. – 18. apríl 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky do Alghera

alghero pláže

Čo robiť, vidieť a zažiť v Alghere

Zlaté morské múry postavené v historickom centre v 16. storočí sú highlightom panorámy mesta. Promenáda pozdĺž nich poskytuje krásne výhľady, bary a reštaurácie.

Katedrála Campanile nazývaná aj ako Katedrála Svätej Márie je ďalším symbolom mesta. Vyniká najmä jej veža, do ktorej sa dostaneš cez gotickú bránu.

Najkrajší z miestnych kostolov je Chiesa di San Francesco postavený v 14. storočí. Pôvodne mal gotický štýl, až neskôr bol prerobený do renesancie.

Dokonalou ukážkou algherských romantických námestí je Piazza Civica. Kedysi bola administratívnym srdcom stredovekého mesta, dnes je plná obchodíkov, zmrzlinární a kaviarní.

alghero prístav taliansko

Cestovné doklady do Talianska

Na cestu do Alghera potrebuješ občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Alghero – kedy tam cestovať?

Počasie je v lete skvelé na kúpanie, no na jar či jeseň sa vyhneš davom turistov. Počasie je stále príjemné a môžeš sa vybrať na pešiu alebo cykloturistiku.

alghero sardínia more

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore