Nájdeš nás aj na:

Letenky

Mega lacný Peking za 339 eur!

Hlavné mesto Čínskej ľudovej republiky je teraz dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Spiatočná letenka z Prahy stojí skvelých 339 eur, a z Viedne výborných 399 eur! Stačí si vybrať termíny z v rozmedzí jún – august 2016.

Reklama

Praha – Kyjev – Peking – Praha za 339 eur

Letím do Číny z Prahy

Viedeň – Kyjev – Peking – Viedeň za 399 eur

Letím do Číny z Viedne

Dvadsaťmiliónový Peking je dnes považovaný za mozog a srdce Číny. Je kultúrnym a politickým centrom, ale aj strediskom propagandy. Oficiálny názov Pej-ťing znamená Severné hlavné mesto, pomenovanie Peking vzniklo z výslovností podľa juhočínskych kantónskych dialektov.

shutterstock_201849055-min

Peking je metropola, ktorú môžete navštíviť stokrát a vždy na vás zanechá iný dojem. Nie je tým mestom, ktoré vás očarí na prvý pohľad, no má v sebe niečo zvláštne a príťažlive.

shutterstock_249780985-min

Čína je o nádherných palácoch, múzeách a chrámoch na jednej strane, o ultra moderných stavbách, veľkolepých športových areáloch a mrakodrapoch na druhej.

shutterstock_208627036-min

Praha – Kyjev – Peking – Praha za 339 eur

Letím do Číny z Prahy

Viedeň – Kyjev – Peking – Viedeň za 399 eur

Letím do Číny z Viedne

Ak navštívite Peking, nájdite si čas na návštevu najväčšej stavby na svete. Fenomenálny Veľký čínsky múr meria neuveriteľných 6400 km. Jeho úlohou bolo chrániť severné hranice Číny pred útokmi nepriateľov a strážilo ho približne jeden milión mužov!

shutterstock_275490581-min

A samozrejme jedlo! Kto by nepoznal čínske tradičné jedlá plné ryže, rezancov skombinovaných s kuracím či kačacím mäsom. Nájdete tu však aj iné, menej tradičné špeciality – vyprážaný škorpión a mačacie uši.

shutterstock_367456631

Tak ako väčšina veľkomiest v tejto zemepisnej šírke, aj Peking trpí smogom. Niet sa čo čudovať, je to obrovský kolos, kde sa denne prepravujú milióny ľudí a kde priemysel „šliape“ obrovským tempom.

shutterstock_244411486-min

Azda najzaujímavejším a najznámejším úkazom v Pekingu je tzv. Zakázané mesto. Jeho históriu začali písať už pred 700 rokmi a stavba trvala približne 14 rokov. Ako napovedá samotný názov, toto miesto bolo absolútne neprístupné verejnosti a vstup bez povolenia sa trestal smrťou. Vystriedalo sa tu 24 cisárov, ktorí povolili vstup dovnútra len vybranému služobníctvu. Stará čínska povesť hovorí, že kto raz vstúpil doň, nikdy nesmel naspäť.

Mega lacný Peking

Za návštevu určite stojí aj námestie Tiananmen. Námestie nebeského pokoja. Leží priamo v centre Pekingu a meria 880 x 500 metrov. Na severnom konci nájdeme symbol Pekingu – červenú Bránu nebeského pokoja.

Mega lacný Peking

Zimy v Pekingu sú mrazivé, letá sú vďaka monzúnom čerstvejšie a teplota vzduchu ideálna.

Mega lacný Peking

Praha – Kyjev – Peking – Praha za 339 eur

Letím do Číny z Prahy

Viedeň – Kyjev – Peking – Viedeň za 399 eur

Letím do Číny z Viedne

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky1 deň dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky2 dni dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky2 dni dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky2 dni dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky2 dni dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky2 dni dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky3 dni dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky3 dni dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky3 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore